Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő alatt tanulok meg...

Mennyi idő alatt tanulok meg vágtázni?

Figyelt kérdés
Iskola időben egy évig heti egyszer fél órában jártam lovagolni. Megtanultam rendesen ügetni. A nyáron táborban is voltam egy hétig hétfőtől szombatig ott alvós tábor volt és ott mentem ki először ügetős terepen. Terepen beugrott velem a ló vágtába és én úgy éreztem hogy futószár nélkül könnyebb vágtázni.Ez így van? Megint járok tovább csak most már egy órát fogok lovagolni. Tavasz végén többször megpróbáltam a vágtat futószáron, de van egy Ali nevű ló és rajta tanulja meg mindenki a vágtát. Én is rajta kezdtem el tanulni. De nem ment jól. Én arra gondoltam, hogy az lehet a baj, hogy a kengyelszíj csatja kidomborította a nyergen a bőrt és így nem tudom használni a térdtámaszt és nem bírok egy ütemnél többet kiülni.Ez hülyeség?

2014. szept. 6. 16:57
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
10. kommentelő igenis jó lovarda, és ügetős terepre mentünk ki képzeld el. Amúgy mellesleg a legszelídebb lovakon ültünk. És elöl hátol két oktató több felnőtt volt. Ma is mentem lovagolni, és igenis mam megmár többet vágtáztunk de ez nem csak úgy véletlen beugrott a ló volt, hanem direkt vágtáztunk. Megvan a megfelelő védőfelszerelés is , és nem esett senki. Végig minket figyeletek. De legyen meg a véleményed a lovardáról, nem kötelező oda járni senkinek se, de akika oda járnak azok szeretik azt a helyet. Erről ennyit.
2014. szept. 27. 10:17
 12/15 anonim ***** válasza:

Csak látod, pont ez a baj, és lehet védeni a helyet, de nem téged ért támadás, hogy SOS-ben megmagyarázd és megvédd őket. A hely problémás, mert zdővel nem megyek ki csak lépő, meg csak ügető terepre, mert mint látható, a ló ettől még megindult, és még annyit se tudtál, hogy hogyan állítsd meg... Kikönnyítve nem lehet szabályos felvételt végrehajtani. Meg nem is könnyű. Ezen a tényen az ne, változtat, hogy túléltétek, remek, akkor most már mehetünk vágta terepre is.

De már megint csak mi agyunk túl alaposak. Sajnos az oktatás színvonala ma Magyarországon a béka hátulja alatt van, én amikor csináltam az oktatóit, olyan emberekkel együtt voltam a képzésen, akik ott ültek lóra életükben először. És viccen kívül, ugyanazt a papírt kapták meg, mint én. Élőben már nem is igen szoktam mondani, hogy van papírom is, nert már nekem kínos...

2014. szept. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nincs csak lépős, meg ügetős terep, ez csak a lovak jóindulatán múlik. A másik, hogy hiába van 2 kísérő, azok külön lovakon ülnek, tehát ha a te lovad indul meg, akkor azt csak te tudod megállítani.

A másik, hogy vágtázni nem terepen kell tanulni, sőt a könnyített ülés is a pályán kezdődik, de először az idomító ülést kell jól tudni.

2014. szept. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Kedves Kérdező,ha te már biztonságban érzed magad a terepen vágta alatt akkor nyugodtan máskor is merj vágtázni. Én magam is Hidegkúton tanultam meg lovagolni, és én is terepen vágtáztam először, számomra sokkal jobb volt mint futószáron, és nem lettem elrontva teljesen jól lovagolok már 10 éve. Ha te jól érzed magad ott és szeretsz kint vágtázni, akkor nyugodtan menj! A legfontosabb, hogy te jól érezd magad, és nem hinném, hogy baj lesz Pista báék nagyon figyelnek a fiatal lovasokra terepen! Csak így tovább s remélem sokáig fogsz lovagolni:))
2014. szept. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 csengukaa válasza:
Szia már nagyon nem tudok mit irni mert amit olvastam válaszokat az szerintem mind jó de ha minden ki az Ali nevű lovan kezd el vágtázni akkor biztos azért van hogy könnyü ki ülni a vágtájat én is futoszáron kezdtem a vágtát de máig is vágta közben ha ki kell ülnöm akkor kiveszem a kengyelből a lábam és sokal könnyeb de akkor jobban kell szoritani a térdel!
2014. okt. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!