Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Apukámat sikerült rávennem,...

Apukámat sikerült rávennem, hogy vegyen nekem lovat. Szeretnék segítséget kérni, hogy Győr környékén hol lehet kapni egészséges lovat lovaglás céljából? Fanni voltam.

Figyelt kérdés
2014. szept. 15. 16:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha itt kérdezed, és így, akkor neked nagyon nem való még saját ló...
2014. szept. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért,most már nem vagy Fanni?

Tudni kéne,milyen szinten,mennyi ideje lovagolsz.Mennyi idős vagy?Hol,milyen körülmények között fogod tartani?

2014. szept. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
13 éves vagyok de szerintem ez nem lényeg. Van egy régi garázsunk amit át alakítanánk istállóvá. Egyszer lovagoltam osztálykiránduláson és nagyon megtetszett.
2014. szept. 15. 16:51
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a kérdés nem kamu, akkor itt alapvető bajok vannak...
2014. szept. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%

Remélem ez az egész csak vicc, mert bármilyen tapasztalat nélkül lótartásba vágni nagy felelőtlenség lenne. Előbb talán legyen egy kisebb kedvenc (hal, hörcsög, teknős, macska, kutya, stb.).

Apukád biztos szívesen takarítaná az istállót.

2014. szept. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem vicc.Csak egy kérdést tettem fel és csak fikáztok.Nagypapámék régen tartottak lovat szóval lenne segítség.
2014. szept. 15. 17:00
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

De,nagyon is lényeges.Egy garázsban,még ha átalakítjátok is,nem lesz boldog a ló.Ugyanis társas lény,szüksége van más lovak társaságára,plusz még legelőre vagy legalábbis egy karámra.Volt nagypapának lova?Remek,csakhogy más egy igásló,és más egy hobbyló.Ha súlyos baleset nélkül meg akarod úszni a dolgot,eleve kell egy oktató is,aki rendesen megtanít lovagolni.Az kevés,hogy Papa időnként feltett valakit a szelíd igáslóra egy-két körre.

Felkészültetek arra,hogy egy kólikaműtét vagy egy baleset több százezres,esetleg akár milliós nagyságrendű azonnali kiadással jár?Két opció van:vagy elmész egy lovardába,megtanulsz normálisan és biztonságosan lovagolni és utána vesztek lovat.Vagy vesztek egyet és olyan lovardában helyezitek el,ahol oktató is van.

Mi lesz a lóval,ha továbbtanulsz?Esetleg kollégiumba mész?Ha megunod?Ki fogja minden nap normálisan lemozgatni,ha nem vagy otthon?Ugyanis tönkremegy a ló,ha csak áll.

2014. szept. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Jó. Igazatok van.Sziasztok,köszi.
2014. szept. 15. 17:29
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért a kedved ne menjen el a lovaktól, nem csak saját lovon lehet lovagolni!


Ha megtetszett a lovaglás menj el egy lovardába és tanulj meg lovagolni. Győrben és környékén is van több lovarda. Ha 1-2 év múlva, amikor már várhatóan ügyes leszel, le tudsz ápolni, fel tudsz nyergelni egy lovat, el lehet gondolkodni a saját lovon, de egy diáknak, aki 2 éve lovagol akkor is bértartásban lesz a legjobb és legpraktikusabb a saját ló.


Menj el, kezdd el, lehet, hogy 4 alkalom után úgy is megunod és akkor kár lett volna átalakítani a garázst!

hm?

2014. szept. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szegény. Jól elintéztétek (most jön az, hogy csak azért is dacból veszünk lovat). :D

Bár én is a nemre szavaztam. Nekem is kamu szaga van, de mindegy is.

Tudás nélkül belevágni piszok nagy felelőtlenség és iszonyat nagy rizikó...De nyilván semmit nem lehet tenni ellene sem. Max, ha gáz a helyzet menhelyhez fordulni...

2014. szept. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!