Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elobb-utobb engem is felrug...

Elobb-utobb engem is felrug es megharap?

Figyelt kérdés
Van egy welsh ponink,velem nagyon baratsagos volt mindig, vemhesen az elles napjan is engedte,turte,hogy tisztitom,a hasa aljat is. Ma jott a kovacs-ismeri,regebben is o kormolte- ahogy meglatta rasunyitott,raseggelt,aztan ugy felrugta,mint a sz@rt!!! Orjongott a karamban,nem tudtuk megfogni,a kormoles is elmaradt. A ferjemre is sunyit,bar o be se nagyon megy a karsmba. Varhato,hogy elborul az agya es egyszer nekem ugrik? Merthogy en viszont bemegyek a karamba rendszeresen, a csikojat is engedi,hogy simogassam,nem felti ha bemegyek. A patajat is adja. Nem ertem mi volt ma ez,ilyennek meg nem lattam. A kovacsot nem birja,regen se csiptek egymast,de most, hogy elkuldte vsgy 5 meterre...a karam oldalat is majd szet rugta.
2014. szept. 15. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Esélyed megvan, mert nyilvánvalóan nem tisztel. Alapesetben ha azt mondod neki kuss és állj legalább szándékot kéne mutatnia rá, hogy meg akarja csinálni, de estedben csinálja ha jónak látja, magyarul ő a főnök, ami bizony balesetveszélyes.
2014. szept. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 KGabi0000 ***** válasza:
Az esély megvan rá,mivel még a Te jelenlétedben is csinál ilyet,akárkivel szemben.
2014. szept. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, ez már nem az első kérdésed ezzel a pónival, szerintem korai volt lótartásra adni a fejed.Nincs mögötted kellő tudás, ráadásul egy vemhes/csikós kanca nem kezdőnek való. Már csak azért sem, mert ha a felnőtt lóval nem tudsz elbánni, akkor mi lesz később a csikóval. Ráadásul 1-2 hét eljutottál oda, hogy a családi kedvencből családi rém lett. Semmilyen körülmények közt nem szabad engedni a lónak/póninak az ilyen viselkedést. Egyértelmű, hogy ráhagytatok ezt azt, pedig ezt nem lehet. Ha emlékeim nem csalnak, mintha korábban azt írtad volna, hogy gyerek is van a családban (de szólj, ha tévedek), ez különösen veszélyes, ha nem állsz/álltok a sarkatokra és kevertek le a pacinak jó időben egy jó nagy pofont. Különben igen hamar valaki kórházba kerül, a paci meg új gazdához.
2014. szept. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ismét egy bizonyíték arra, hogy miért nem kellett volna megvennetek a vemhes pónit úgy, hogy nem értetek a lovakhoz.

most láttad, hogy mit csinált a kováccsal, ezt ugyanúgy megteheti veled és akár a gyerekeddel is!


ahogy előttem is írták (nem értem az első miért lett így lepontozva) nem tisztel téged, egyértelműen ő a főnök.


a lovak csakis egy határozott, magabiztos vezetőt fogadnak el, ha kétségeid vannak, félsz, azt ők azonnal levágják, és ahogy korábbi kérdéseidből is kiderült egyáltalán nem értesz a lovakhoz, ami nem lenne baj, ha napi szinten lenne hozzáértő segítséged (pl. egy bértartásban), valószínűleg sokszor tétováztál, apró jelekre is megijedtél, tudja, hogy tartasz tőle, főleg most.

nem mondom, hogy el kéne adni, de nem lehet legalább egy időre, amíg megtanulsz a lovakkal bánni bértartásba vinni, ahol segítenek és ahol a lónak társasága is van és nem emberek közt kell fitogtatni az erejét?

2014. szept. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na,akkor:EN MARHARA NEM AKARTAM LOVAT!!! Mert nem ertunk hozza. A ferjem akarta,nem is ertem miert,a piszkos munkat en vegzem. A tokom tele az egesszel mostmar. Ha nem mondanam neki,hogy mit,hogy...haaat bele sem folyok. A gszdaja egy sunyi mocsok,egy kupec,neki mindegy volt,hogy gyerek van,nincs,neki kellett volna mondani,hogy allj mar meg,lovat se,nemhogy vemhest. Mindegy,jon a heten,mert kormolni kell a lovat,de addig ki nem megy,mig vissza nem fizeti a kancat is meg a csikot is. Es inkabb a gyerek sirjon,mert elmegy a lo,mint en a korhazban vagy a sirjanal. A lenyeg ez,en ezt nem akartam,nagyon,nagyon,nagyon nem,de muszaj volt olvasnom,kerdeznem,mert akkor meg ennyire se lett volna ellatva. ELEGEM VAN. Tobb kommentet nem kerek!
2014. szept. 16. 11:40
 6/9 A kérdező kommentje:
Es mielott ram terelodne a gyanu,senkit nem pontoztam le.
2014. szept. 16. 12:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha írtatok szerződést akkor visszaveheti, de ha nem, akkor kb esélytelen, mert csikós kancát piszok nehéz eladni manapság ,főleg így tél előtt, ráadásul elég kései a csikó.

Azért próbáljátok meg minél előbb eladni hátha elmegy.... akár áron alul.

2014. szept. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én is azt javaslom, hogy most gyorsan add el, minél előbb elviszik, annál kevesebbet kell még plusszban rákölteni a takarmányra, esetleg orvosra, körmölésre, stb.


ha pedig jönnek megnézni mondd meg, hogy keveset van foglalkozva a lóval, csak óvatosan.


ez az egész sztori pedig jó példa lehet másoknak, akik garázsban akarnak lovat tartani, meg ilyenek.


egyébként sajnálom, hogy így alakult, az a baj, hgoy a pónik többnyire sokkal nagyobb mocskok, mint a nagy lovak, lehet, hogy egy nagy lóval sokkal kevesebb gond lett volna.

2014. szept. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nincs szerzodes,de a ferjem nagyon durvan begurult,idegbol hivta a volt tulajt,o meg cseppet befosott,azt mondta visszaveszi. A csikora o alapbol palyazott is,de persze nevetseges aron(tisztaveru az anya is),sot meg akart egy csikot,hogy parba fogja oket hintoba majd.Abban mar en voltam kokemeny,azt nem. Nem tudom a ferfiak miert hiszik azt,hogy ok az okosak,racionalisak,mindent faszan megoldanak,de ha oda kerul a sor,vegul ram harul minden,tisztitsam,a patajat emeljem,szulesszek,rajtam mulik a kispaci elete...holott azt sem tudom mi a lo,eeeltemben ilyet nem csinaltam..mert a ferjem is fel a lotol,sunyit is ra,csak velem meg a gyerekkel normalis. Jo vele lenni, ha kint vagyok kovet,de ezek utan felek,nem akarok bajt. Remelem a ferjem mostmar belatja,hogy ez nem igy megy,konyoroghettem en,hogy ne...soha ne eljetek at,milyen belecsoppenni egy olyan helyzetbe,amit nem akartok,es raadasul ekkora felelosseg :(
2014. szept. 16. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!