Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Póni fedeztetése?

Póni fedeztetése?

Figyelt kérdés
Van egy 4éves B welshem. 1-2 éven belül be szeretném fedeztetni, de nem pónival. Milyen fajtájú lóval érdemes? 160-170 cm marmagas csődörre gondoltam. Persze mesterségesen, nem természetesen nehogy megszakadjon a pónim.

2014. szept. 16. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Megkaptad a válaszom?
2014. szept. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

Hát ez így elég bonyolult. Fedezőménnel nem tudom, hogy tudnád-e fedeztetni így, hogy a csikó keverék lesz. De én elsőként keresnék valami jó tenyészcsődört, aki minden kritériumnak megfelel, az interneten nagyon sok meg van hirdetve. A fajta tök mindegy, mert ígyis úgyis keverék lesz a csikó, a magasság meg egyedfüggő. Felveszed a tulajjal a kapcsolatot és megbeszélitek.


Azt azért hozzátenném, hogy ez nagyon sok pénz, idő és munka, és ha megszületik is a csikó, az is még évek, amíg lovagolni lehet. Igazából jobban járna mindenki, ha a sok tortúra helyett inkább vennél egy új lovat.

2014. szept. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
pénz és idő ide-vagy oda a kedvenc lovamtól szeretnék csikót. eddig az arabjaimat mindig mesterségesen fedeztettük tudom mivel jár a procedúra. a kérdés igazából az hogy nem e lesz nagy a csikója. kitudja e hordani..
2014. szept. 16. 18:33
 4/12 anonim ***** válasza:

Csak lyan ménnel, amelyik sportlóba el van fogadva. Érdeklődd meg, hogy sportpóniba is az-e, mert a póniddal sportpónit tudsz így előállítani (legalább 25%-os póni génhányad kötelező, általában welsh adja).

Annyi, hogy a pónidat egy házi szemlén minősíttetni kéne sportpóni mellékméneskönyvbe, hogy a megfelelő ménnel fedeztetve a csikója már sportpóni lehessen. Így lesz fajtája is, nem csak magyar félvér, vagy még az se.

2014. szept. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

érdekes, hgoy senki nem írja, amin én is azonnal aggódnék, hogy túl nagy lesz a csikó és nehéz, vagy akár lehetetlen lesz az ellés...


ha ez életed lova, szerintem fontold meg erősen...


fordítva mennyivel egyszerűbb lenne!


viszont ha nagyon ragaszkodsz ehhez valami vékonyabb fajtát ajánlok, amiben magas a telivérhányad, így a csikó se lesz olyan batár.


pl. kemál 36 leszármazottat

2014. szept. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért, mert ilyenkor jellemzően a csikó nem az anyaméhen belül nő hatszor akkorára, mint az anyja, hanem azon ívül kezd szinte már indokolatlan mértékben nőni.
2014. szept. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Láttam már 2x is hogy 85 cm magas pónira egy 160 cm magas csődört engedtek. Pici csikó született. Semmi bajuk nem lett.
2014. szept. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Korábbi kérdésnél volt ez téma, lehet majd megkeresem. Arról volt a cikkben szó, hogy a lovak lekonvertálják a csikó méretét a saját méretükhöz, így nem fordul elő, hogy megszakad a szülésben. Ezt kísérlettel igazolták, shire ménnel fedeztek különböző méretű lovakat welsh(!) pónitól kezdve shire-ig és a csikók növekedési ütemét vizsgálták. A legnagyobb eltérés az ütemben az első 2 évben volt tapasztalható, ahol a kisebb lovaktól származó csikók rohamléptekben fejlődtek.
2014. szept. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én nem kételkedem, hogy létezik ilyen shire-ös cikk és nyilván nem is úgy van ez, hogy a póni egyszercsak lerobban a benne fejlődő csikóról, mert az olyan nagy lett, tehát arányaiban nyilván korlátozódik a csikó, ahogy egy csivavának ha egy dogtól lennének kölykei ott is egy újszülött kölyöknek kéne akkorának lennie, mint az anya állat, de ettől függetlenül igenis van kockázata, ha nem is magasságra nézzük, hanem testalkatra.


én is láttam ilyet, vettek egy arab félvért, kiderült, hogy vemhes, az orvos szólt, hogy marha nagy a csikó, nem szabad túletetni a kancát, nehogy még nagyobb legyen, mindenre odafigyeltek, mégse tudta megelleni, egy hatalmas sodri volt benne, mondanom se kell, hogy nem tudta megelleni, szerencsére hívtak orvost és legalább a kancát meg tudták menteni, de most nem mennék bele, hogy a csikót hogy és milyen módon szedték ki...


arabbal, telivérrel még okénak gondolom a dolgot, de egy nagy, robusztus hannoverivel mondjuk tuti nem próbálkoznék..

2014. szept. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk a körülmények, az etetés sem mindegy, ld. mennyi abrakot kap az anya. Kb. a 10 hónap végéig bőven elég a széna+abrak, kancatáp max az utolsó hónapban, stb. Nem egy olyan ember van, aki az első pillanattól nyomja neki a tápot, mint süket a csengőt, aztán meg meglepődik...
2014. szept. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!