Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért lett ilyen a szőre?

Miért lett ilyen a szőre?

Figyelt kérdés

A lovamnak egyik napról a másikra lett egy háromnegyed tenyérnyi méretű fehéres szőrfolt a bal marjánál. Soha nem volt nyeregtörése, és most sem volt és nincs ott semmi, se pukli, se seb, ott ugyanolyan a bőre mint akárhol máshol a testén. És tényleg egyik napról a másikra jelent meg ez, minden nap megyek a lovamhoz. Pej színű, az egész testén elszórtan egy-egy fehér szőrszála volt és van, de tényleg csak szálak, nem foltok, és most lett neki ez, nem tudom miért. Szerintetek ez mitől van, vagy mi ez?


[link]


[link]


[link]


[link]


2014. szept. 16. 19:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én ettől függetlenül megreklamálnám a nyerget, mert alaphangon 2 kiló körül mozognak a Barefoot nyergek. Az a minimum, hogy ne törjék fel a lovamat. Akár még jogi útra is terelném, de nekem ez kicsit könnyebb lenne, mindegy. Szóval reklamáld meg.

Ennyi pénzért egyébként nem használt márkásat, hanem a lóra szabottat csináltatnék, például a Neizerékkel, bár róluk nem olyan régen rosszakat olvastam.

2014. szept. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Az, hogy a nyereg megnyomta a lovat, nem a márka hibája, kár is mutogatni. Nem létezik olyan nyereg, ami minden lóra illik, ezt szerintem nem nehéz ép ésszel belátni, a másik, hogy a Barefoot nyergek marvasa cserélhető, tehát olyan szélességűt tetet bele az ember, vagy olyat vesz, amilyet jónak lát. Ha a méretet nem sikerül jól eltalálni, akkor az ötmilliós nyereg is feltöri a lovat.

A Barefoot még nem is kifejezetten drága márka, ha azt vesszük, hogy egy átlagos jóminőségű nyereg, lásd pl. a Neizert, ami ráadásul egy kis cég, 200-250 ezer forint.


Nekem ha x mennyiségű pénzem lenne nyeregre, inkább alá mennék negyven-ötvenezerrel és a maradékból a hátára illesztetném, mivel annak, hogy olyan nyerget vegyünk, ami minden szempontból megfelel a lóra úgy, ahogy vettük, baromi kicsi az esélye. Megéri ráigazíttatni a tömést vagy akár a vázat is és akkor hátradőlhet az ember, legalábbis egy ideig. Külföldön, ahol erre jobban futja, legalább évente átvizsgáltatják a nyerget és ha kell, alakíttatják. Ez lenne a normális.

2014. szept. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem is azt mondtam, hogy a Barefoot a hibás, de mint a kérdező írta, kijöttek és a forgalmazók igazították a l hátára a nyerget. Nekem úgy tűnik, hogy jelen helyzetben többet nem tehetett a kérdező, így is sokkal többet, mint a legtöbb lovas, mégis feltörte a ló hátát a nyereg. Ezért reklamálnék nem a "csak" a nyereg miatt.

Az megint másik eset lenne, ha a saját kivágott marmérővel megállapított nyerget lerendeli neten. Ebben az esetben tényleg nincs a forgalmazónak felelőssége, de mivel ők lőtték be szerintem jogos lenne a felháborodás, de ugye embere meg habitusa válogatja, nem tisztem szítani a feszültséget, csak elmondtam a véleményem.

2014. szept. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Az elkerülte a figyelmemet, hogy ők ajánlottak a lóhoz marvasat.


Na de kérdés, az mikor történt? Ha régen, azóta változhatott a ló. Ha alá rakott egy jó vastag alátétet, az beszűkíthette. Lehet, hogy nem jól tette fel. Ilyennel egyszerűen felesleges reklamálni, mert mégis mit mondhatnának rá? Hogyan kártalanítsák? Szomorú helyzet, de nincs mit tenni. Kár, hogy Mo-on a "saddle fitter" fogalom kb. ismeretlen, de én azért egy nyergest kihívnék, hogy nézzen rá, mi lehet a gond, valóban szűk-e a lóra a nyereg, illik-e egyáltalán a hátára, jó-e az egyensúlya, stb, stb.

2014. szept. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ezt is leírta, kb. másfél hónapja:)
2014. szept. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ha annyira szuper lenne a váz nélküli nyereg, már rég minden nagy cég átállt volna rá.

Jelekh, (Gabka vagyok, inkognitóban :-D ) nekünk nagyon sok éve vannak Neizerek, sőt, előtte Popovicsok (ugye ő volt a cégalapító) de csak jót tudok mondani a nyergekről. Szeretjük, nagyon szépen van megcsinálva, tartós, lónak és lovasnak is kényelmes, tényleg szuper. :-)

2014. szept. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Basszus, többet kéne aludnom! :D


Ha már magyar nyereg, meg egyéni készítettés: a Cserneczkyt is ajánlom a Neizer mellett. Viszont utólag alakíttatni mindig olcsóbb, mint készíttetni.


A váz nélküli nyergekkel kapcsolatban bennem még mindig megvan a kérdés, hogy tényleg annyira jók-e, elég masszív-e a felépítése pl. ahhoz, hogy a kengyelszíjak/kengyellakat nyomását megtartsa a nyereg váz hiányában és ne a lovat nyomja.

2014. szept. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Írtam a forgalmazónak a problémával. Azt a tanácsot kaptam, hogy a nagyobb kápával nézzem meg hogy fekszik fel, mert mivel folyamatosan dolgozom a lóval, lehet izmosodott annyira a válla, hogy már kicsi neki az a kápa, ami benne van. Illetve még eszembe jutott egy aggály, amit szintén megírtam, de még nem kaptam rá választ, hogy a nyereg első használatától kezdődően a bal kengyel sokkal lentebb volt mint a jobb, ezért azt feljebb kellett tennem egy lyukkal. Felnyitottam a tépőzáras tetejét a nyeregnek, és ott eléggé asszimetrikusan balra lejtve található a kengyellakat, meg úgy az egész. Mondjuk hülye voltam, hogy nem azonnal szóltam mikor elkezdtem használni, mert már akkor is gondoltam, hogy ez így nem nagyon oké, hogy az egyik kengyel egy lukkal feljebb kell hogy legyen. Azt mondták, ha megfelelő méretű kápa lesz benne, vagy megszűnik a nyomás, a fehér szőrszálak legkésőbb a következő szőrváltáskor eltűnnek. Hát nem tudom, kicsit megingott a bizalmam a nyereggel kapcsolatban, csak sajnos a régi nyergem már nincs meg. Ezt a típust meg nem tudom ki venné meg ha meghirdetném, mert nem nagyon tolonganának szerintem érte. Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2014. szept. 17. 22:58
 19/20 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy a bal kengyelszíjat már az első használattól hosszabbnak érezted. Nem csúszott oldalra a nyereg felszállást követően? Új volt a nyereg, mikor megvetted vagy használt?

Ha használt, arra magyarázat lehet az, hogy ha földről száll fel az ember, akkor idővel a nyereg váza, váznélküli nyereg esetében maga a nyereg balra elnyúlik, eldeformálódik (ezért is kellene mindenkinek, minden esetben fellépőt használnia). Új nyereg esetében viszont nincs rá magyarázat...

2014. szept. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A váz nélküli nyergekkel az a baj, hogy nincs, amieloszlassa a súlyt. És engem ne nézzenek hülyének, hogy itt a csúcsszuper ilyen-olyan fiszim-faszom anyag, mert most vagy van váz, vagy nincs. Lehet helyette zselét, neoprént, miegyebet használni, de nem ugyanaz, mint egy masszív fa váz, vagy egy tényleg korrekt szintetikus (sajnos utóbbiból van elég gagyi is).

Neizerből én egy régit alakíttatnék a lóra, mert mostanábab csak szintetikus vázra építenek, és azokról én eddig csak rosszat hallottam, kibomlik a kápánál, megnyomódik maga a kápa, stb... Viszont a régi nyergeik baromi jók.

2014. szept. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!