Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat érdemes első...

Milyen lovat érdemes első lónak megvenni? .

Figyelt kérdés
Anyukám azt mondta ,hogy 2-3 év és ha még mindig szeretném akkor veszünk egy lovat.(Istállónk van,csak kifutó és legelőt kéne csinálni.De elég nagy kertünk van).Apukám azt mondja ,hogy majd ha felnőttem és lesz munkám.De én nem szeretnék addig várni mert attól félek,hogy akkor nem lenne rá időm eladni pedig nem lenne szívem.Két éve lovagolok. :3 És ,hogy ha majd tényleg arra kerülne sor ,hogy lóvásárlás előtt állok,akkor milyen fajta lovat kéne néznem(hobbilónak). Én legszívesebben egy szürke lipicai csődört/heréltet választanák,ami nyugodt és kb. 3-9 év közötti..Ha csődört vennénk akkor utána elvinnénk "heréltetni".Szerintetek milyen a legjobb első ló?Mire figyeljek oda vásárlásnál stb.?:)) 12/L

2014. szept. 20. 12:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ó jaj!! Sokmindent kell még tanulnod...:/ ahogy azt előttem is mondták min.6 éves legyen,mert a te kétévestapasztalatod nem egyenlő a lótartással kapcsolatos tudnivalókkal. Szerintem még elég fiatal vagy a lótartáshoz a tudásodat és a korodat nézve.....csődőrt egy tapasztalattal és tudással rendelkező lovas sose ajánl. A kanca a legmegfelelőbb!! A lipicai,mint fajta tökéletes,de ha annyira szeretnél inkább fjord kislovat vegyél.... aki gyerekszerető,türelmes,könnyen kezelhető, egészséges és NYUGODT legyen!! Olvass inkább többet a lovakról,tartásukról,mert ez semmi amit tudsz.... tudnod kell a betegségeket,megoldani problémákat(pl ha nem akarja a nyergelést a ló,stb...) a kiválaaztottad pedig rettentő drága ahhoz képest,hogy egy kép nincs fennt a lóról. annyi pénzt nem hiszem,hogy kőltene a szüleid rá,mert akkor már vettek volna.... olyan hirdetést kell keresni,ahol látsz is képet a lóról és sok mindent ír le róla a tulajdonos. Egy kép sok mindent elárul....nézz meg egy 2000000 ft-os lónak a képét és nézz meg egy 30000 ft-os tulaj képét a lóról...lényegesen sok a különbség! Meg semmit nem szabad elhinni amit az eladó mondd, a szemednek kell hinned és úgy kell venni,hogy " az eladó állítása szerint ..." mindenképp vidd magaddal az edződet. Jobbat nem tudok mondani. Remélem jól döntesz,de várj még szerintem!!!
2014. okt. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Lovat csak 2-3 év múlva vehetek:)Természetesen rendszeresen bújom a lovas szakkönyveket,oldalakat..ismerősöktől tapasztalatot szerzek:)Az edzőmet vinni fogom mindenképpen:)Kancát nem nagyon szeretnék mert valahogy nem jövök ki egy kancával sem:s Nem megy olyan szépen rajta NEKEM mint herélten..ha csődört vennénk akkor 5 évtől idősebbet és biztosan heréltetnénk:)Fjordot annyira nemszeretnék mert versenyeznék is a kisebb korosztályban ugratásban :3 De lehet ,hogy magyar félvért/kisbéri félvért/magyar sportlovat vennénk.. mert lehet ,hogy azzal jobb lenne ugaratni:)
2014. okt. 23. 19:46
 13/14 anonim válasza:
Lett lovad?
2022. febr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem :D de még mindig szeretnék idővel, ha esetleg úgy alakulna.
2022. ápr. 5. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!