Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha tudom, hogy a lovam lovagol...

Ha tudom, hogy a lovam lovagolható egy kötőfékkel mert bárhol, bármikor tudom kezelni, mert olyan jól lett betanítva, akkor szólhat bárki is érte, ha terepen szimpla kötőfékkel lovagolom?

Figyelt kérdés
2014. szept. 23. 15:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy zablával nem vihet el a ló, hanem arra akartam rávilágítani, hogy ne tegyünk bele plusz rizikófaktorokat az amúgy sem veszélytelen tereplovaglásba.

Végül is ennek akkor fogja fel igazán a súlyát az ember, ha vele történik olyan szituáció, amit nem tud megoldani. Én már átéltem egy ilyet, nem kötőfékkel, hanem kantárral, higgyétek el nem kívánom senkinek.

2014. szept. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Először is szeretném neked ajánlani a csomózott kötőféket,ha mindenképpen nem akarsz zablát tenni a szájába.Én is azzal lovagolom a lovamat,biztonságosabb,erősebb is mint a sima,máshol van a csatlakozási helye,máshol vannak a nyomási pontos és nagyobb erőt tud kifejteni,mint a sima kötőfék.


Szólni pedig azért,mert ezzel lovagolsz,nem fognak,ha nem teszel tönkre semmit terepen,ugyan úgy nézik,mintha zablával mennél.Viszont a mai begyepesedett ún. "lovas" magyarok tuti,hogy fognak szólni egy-két szót,hogy miért nincs a szájában a zabla,nem tudod majd megfogni stb. én is tapasztaltam.


Ha többen mentek terepre nyugodtan lovagolj kötőfékkel,mivel a ló megy a csapat után,nem fog csak úgy egyedül elrohanni,akármi is lesz.Viszont,ha egyedül mész,új helyekre,vagy a lovad régen nem volt lemozgatva,akkor tegyél be zablát,mivel a ló ilyenkor sokkal idegesebb,sokkal könnyebben tudja a kontrollt elveszteni,gyorsabban ijed meg.

Persze,ha a ló tényleg jól van betanítva,akkor nincs ilyen gondod.

Azonban azt nem biztos tudod,hogy mikor van jól betanítva a ló...

Akkor,ha terepen,egyedül,szerszám nélkül,bármilyen környezeti ingerrel,bármennyire is nincs lemozgatva ellovagolható probléma nélkül,új helyeken.


Nos,ha gondolod érdeklődj Török Gyuri után,szerintem totál megéri a kurzusára elmenni :)


Ezekre meg itt fent,ne hallgass,csak irigyek.

2014. szept. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


Mi kötőfékkel vittük le a lovakat a városnapra,egy csődörrel egyetemben,akit alig lovagolnak,de természetes lókiképzéssel.

A ló hiába fedezőmén,halál nyugodt volt,side-pull volt rajta,a kancák nem izgatták,bármikor irányítható volt.

Nos,ilyen egy jól belovagolt,kézséges ló :)

2014. szept. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!