Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek, ha az édesanyám...

Mit tegyek, ha az édesanyám eltiltott a lovaglástól?

Figyelt kérdés
2 éve tanulok lovagolni, nagyon gyorsan tanulok így már a versenyen gondolkodtunk az oktatómmal/osztályfőnökömmel. Mezőgazdasági suliba járok és a vizsgához el kell lovagolnom az E8-as programot. Szakma Kiváló Tanulója versenyre szerettek volna küldeni a tanáraim, amikor is a sorozatos esések miatt anyukám eltiltott a lovaglástól.Nyáron kezdődött amikor egy elég bolond lovat lovagoltam. Terepen voltunk és valamitől megijedtek a lovak és hát az én lovam ilyenkor nem elszalad hanem ágaskodik, bakozik hátra harap, ugrál, meg tekeri magát a levegőben stb. Mindent megpróbál, hogy a lovasa leessen. Sikerült is neki 2x ledobnia, először egy kis zúzódásom lett a derekamnál, másodszorra pedig a seggemre estem,de semmi komoly nem történt. Elkezdődött a suli és én megkaptam az egyik kiszámíthatatlan lovat. Elértem vele 2 hét kemény lovaglás után, hogy egy rossz mozdulata sem volt. Sőt már trükköket is tanítottam neki. Egyik lovaglásunk során a pályák foglaltak voltak, így gondoltam a legelőn lovagolom le. Álom volt ahogyan ment. Az első lépésnél beadta a fejét stb. Amikor is vágta közben eljött mellettünk egy motoros és megijedt a lovam. Rántott egyet a száron, ami elszakadt, így csak az egyik oldalon volt száram. Vágtáztunk a mezőn full sebességgel miközben bakozott,és tekerte magát. Előttünk volt egy kidőlt fa, amit úgy gondolt, hogy nem ugorja meg, így hirtelen lefékezett az akadály előtt én meg repültem vagy 3 métert. Puha homokra estem,semmi bajom nem volt. Volt raktam kobak + gerincvédő is. Mivel a suliban muszáj bevinni a kórházba esés esetén, hiába, hogy jól vagy. Bevittek és ott felhívták anyukámat, aki az idegességtől már a sírógörcsökkel küszködve jött be a sürgősségi osztályra. Leteremtette az oktatómat, meg engem is. Megtiltotta, hogy lóra üljek és ezzel együtt, hogy a versenyre menjek. Azóta már felültem a 2 lóra és semmit nem szólt. Jövő héten szüretire szeretnék menni, de nem tudom hogyan kérjem el magam. Utólag már azt is mondta, hogy neki mindegy hogy mit csinálok de a versenyre akkor sem mehetek. Nyugodt iskola lovon szoktam menni a szüretikre. Hazudjak neki hogy máshova megyek vagy mondjam meg neki kerek-perec.?
2014. szept. 27. 11:53
 1/5 anonim válasza:
19%
akkor lovagolj egy fiún :)
2014. szept. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Anyukád félt. Csak egy picit gondolj bele... A lovaglás gyönyörű sport, de egyben veszélyes is. Én is lovagolok 30 éve. Rengeteget estem. És eljutottam arra a szintre, hogy én a lovaglást élvezni szeretném, nem pedig a lovon "lobogni" várva, mikor esem le. Nekem nem élvezet a makacs, kiszámíthatatlan lovon való lovaglás. Éppen ezért (szerencsém van anyuék tartanak 3 pacit) már csak rájuk ülök fel sőt a lányomat is ők tanították lovagolni. Semmi vágyam elmenni lovasiskolába, ahol arra hivatkozva, hogy gyengébb lovasok (gyerekek) számára tartják a nyugodt pacit, a kicsit jobb lovasnak meg jó a Terrorista is! Ezt csak azért írtam le, mert tudom mit érez anyukád én is anya vagyok az én lányom is imád lovagolni. De én sem engednélek el ilyen nemtörődöm edzővel aki a "szarabb" lovakat adja neked oda. De ez csak az én véleményem. Ne hazudj anyukádnak, mert el fogod veszíteni a bizalmát. Beszéljétek meg, keressetek közösen olyan helyet, ahol együtt lehetsz a szeretett lovaiddal (de ahol nyugodt normális lovak és edző vannak!)
2014. szept. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

teljesen egyetértek az előzővel! értjük, hogy bajod nem lett (szerencsére) de ezek a sztorik egy felelőtlen oktatóról, egy rossz lovardáról tanúskodnak.


egy lovasnak, aki fizet a lovaglásért és mellesleg csak 2 éve lovagol nem adunk olyan lovat, ami ágaskodik, bakkol és "hátra harap" (mivan???).


2 éves lovastudással nem hiszem, hogy olyan szabadságot kéne kapnod, hogy a köcsög lóval nem pályára mész, hanem a legelőn lovagolod (ami amúgy szintén nagyon rossz ötlet, az az ő "otthona", ott nem kéne vele dolgozni, nem is lehet olyan jól.


a szár miért szakad el? egy normális, rendesen ápolt szár nem tud elszakadni!!!


egy olyan lovon felügyelet nélkül egy gyereknek lovagolni, ami egy motorostól így megijed megintcsak nem kéne.


nem véletlenül nehéz normális iskolalovat találni, mert azok ezt mind nem csinálják.


semmiképp se hazudj anyukádnak, úgy is lebuksz és ő annyit fog látni, hogy a lovazás még hazudni is megtanít.


mondd meg neki, hogy megérted, hogy aggódik és ez tényleg gáz volt mostanában, de neked ez az életed, nagyon fontos és ígéred, hogy mostantól csak nyugodt lóra ülsz és kerülöd az ilyen helyzeteket, csak hadd lovagolj (és versenyezz).


értjük, hogy fiatal vagy és bohó és biztos nagyon vagány kiülni egy bakolás sorozatot, vagy bejön, hogy vannak gyogyós lovak, amire csak te ülhetsz mondjuk és tényleg sokat lehet ebből egyébként tanulni, de nem érdemes kockáztatni, hogy ne is súlyos sérülést mondjak, egy sima lábtöréssel 2 hónapig tuti nem ülhetsz lóra. kell az neked?

2014. szept. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Őszintén? Semmi keresnivalód azokon a lovakon. Ez nem lovaglás. Az igazi lovaglás arról szól, hogy a ló végletesen engedelmes, és nem is akar levágni a fenébe. Az én lovam, ha egyedül imegyek vele az erdőbe, a vaddisznótól sem rohan hazáig velem... PErsze, nem épp boldog, de rám hagyja, hogy megmondjam, merre húzzunk el SOS-ben. Motor, kocsi, akármi meg vagy jön, vagy nem, nem hozza lázba sem az, sem az őzek, se semmi. Bent sem balhés. Nekem ez az ideális ló. És nyilván iülüm, ha valamiért mégis feszkó van, de én az engedelmes és átengedő lovat keresem - azaz a képzettet. És ide nem hetekig tartó balhé és keménykedés vezet. Még a csikóimmal se kellett igazán eménykednem egy percig se. Az egyiknek kellett egy atyai pofon az elején, mikor kb. 2 évesen kitalálta, hogy mégsem adja a lábát, de azt hiszme, ennyi. A másikra elég volt rászólni, bár a másik elég birka természet.
2014. szept. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. szept. 29. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!