Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Legyőzhető a lovaglástól való...

Legyőzhető a lovaglástól való "félelem"? 18/L

Figyelt kérdés

Mindig is imádtam az állatokat és lovazni is nagyon szerettem. A nagyapám és az apám is lómániások, a nagyapám mindig tartott lovakat, de csak ritkán láttam őket, mert az ország másik felében lakott.

Időszakosan jártam ide-oda lovagolni, estem is nem is egyszer. Az ügetéstől például egyenesen rettegtem, mert egyszer sikerült leesnem (inkább lecsúsznom) egy lóról, aminek a hátsójára rávágott az "oktató", és megindult. Attól kezdve másik lovardában is könyörögni kellett nekem, hogy merjek ügetni azzal a lóval, mert nem az állatkertben vagyunk pónilovagoltatáson.

Sok helyen megfordultam már, volt hogy egy évig is jártam folyamatosan lovagolni, de elég borzasztó helyre. Olcsó volt és szörnyű. Az oktatóval volt bajom, nem is kevés, egy igazi vérbeli paraszt nő volt, beilleszkedni sem tudtam. Mesélhetnék még egy csomó dolgot, hova jártam, stb. A lényeg, hogy időnként rámjött a lovagolhatnék, akkor elkezdtem valahova járni, majd feladtam, mert stresszes volt.

Most megint mennék lovagolni, van egy elég jó hely, de nem tudom, hogy le tudom-e győzni, le lehet-e győzni a gátlásokat, félelmeket, amik eddig megakadályoztak abban, hogy lovas legyek. Gondolok itt arra, hogy feszült vagyok, félek, hogy leesek (rettegni azért nem rettegek), nem tudok beilleszkedni, bénának érzem magam.


2014. aug. 16. 10:46
 1/9 anonim válasza:

Szia!:)

A lenyeg, hogy megtalald a megfelelö lovardat, szerintem ez senkinek se sikerül elsönek es esetleg, ha tenyleg ennyire felsz beszeld meg az oktatoval, bar szerintem ez a felelem a nem megfelelö oktatok miatt alakult ki. Es ne erezd magad benanak hisz senki sem ugy született, hogy tud lovagolni, en is fel eve kezdtem es neha nekem is rosszul esett, ha a többiek leneznek, de nem azert mesz oda, hogy velük foglalkozz, hanem azert, hogy a lovakkal. :) 17/L

2014. aug. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előszöris keress egy rendes lovardát másodszor meg ne félj attól hogy leesel, szerintem nincs abban semmi rossz. Nekemvolt, hogy egy adott lóval egy adott feladatot akartam végrehjtani és egy félóra alatt 3 estem, de mindig fölkeltem, visszaültem és végül sikerült. Szóval ne félj és légy kitartó!
2014. aug. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem szabad feladni, még akkor sem, ha stresszes. Ha lovardát váltasz, akkor azt tudatosan tedd, azért, mert rossz a hely (de nem azért, mert titokban stresszes vagy és így akarod megúszni). Amíg ez a stressz gyengébb annál, hogy lovagolni akarsz járni, addig járj, és kész.


Sok-sok gyakorlással sikerélménnyel fog csak elmúlni a félelem. Sajna tudom, én magam nagyon csúnya baleset után több hónapja képtelen vagyok bármit is fejlődni, de már éppen kimászóban vagyok belőle, kezdek nem tartani tőle annyira, kezd egyre több örömet okozni újra :) Azzal meg, hogy "béna vagy", ne törődj. Azért vagy ott, hogy jobb legyél, és ha ez évekig tart szemmel látható fejlődés nélkül, akkor évekig tart. Nem vagyunk ugyanolyanok, és a többiek nem tudhatják, hogy mi van a fejedben. A kitartást viszont mindenki tiszteli.

2014. aug. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Ha megírod merre vagy, lehet, tudunk is ajánlani nagyon jó edzőt, lovardát, akik tudnak Neked segíteni, hogy komolyabban tanulj, és ne olyan helyre, ahol vagy egyből teljesítesz, vagy szevasz. Nem csak a lónak, a lovasnak is időt kell adni, és tudni kell a módját, hogyan ébresszünk benne bizalmat. Ha esetleg a közelemben vagy, akkor velem is kijöhetsz néha, földről barátkozni a lóval, stb - én azt vettem sézre, hasonló lánynál, hogy nagyon sokat segített, hogy földről dolgozhatott a lóval. Szóval amikor csak jött, leápolta, felszerelte, vezetgette, futószárazta, tapasztalta, hogy 450 kg úgy mozog, dolgozik, ahogyan ő akarja, stb...


Egyébként sohasem késő, minden elhatározás, és hozzáértés kérdése. Ha csak úgy feltesznek a lóra, és "gyerünk, csináld már, mindenki meg tudja csinálni, nem nehéz" a hozzáállás, az van, aki segít, de van, akinél ront. A mélyen gyökerező félelem legyőzése soha nem egyszerű, ezért Te sem adhatod fel egy-két hét után, és szerintem mnidenképpen tisztelendő, ha sikerrel jársz.

2014. aug. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Baranyában vagyok :)
2014. aug. 16. 16:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Négyes, hogy te milyen jófej vagy! :) Hol laksz? Ilyen hozzáállású lovasoktatónak én is szívesen fizetnék, kevés a hasonló sajnos...
2014. aug. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én Hajdúban vagyok. Baranyában sajnos nem ismerek senkit így elsőre, de majd rákérdezek azért pár embernél.
2014. aug. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen legyőzhető. Fontos, hogy ne stresszelj nyugi :)

Keress 1 jó lovardát egy jó edzővel ő segíteni fog.

Sajnos a rossz elő tapasztalatok nagyon rosszak, de amikor elmész lovagolni érdemesebb futószáron lovagolni mert akkor kapaszkodhatsz és nem kell félned az ügetéstől estleg szólj az oktatónak is hogy félsz tőle illetve amikor elkezded sóhajts egy nagyot nyugodj le gondolj arra hogy ügetsz/vágtatsz vmi szép helyen relax és menni fog bízz magadban :) :)

és ha 4. válaszoló tud ajánlani jó helyet akkor meg legalább biztos helyre mész

Egyébként ha ezt sikerül legyőznöd magabiztosabb leszel (jó értelemben).

Sok sikert (ha egyéb kérdésed van írj privátot nyugodtan :) ) !

2014. aug. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ismerősöm költözés miatt hagyta ott, de szerinte elég korrekt, jó hely: Gerber birtok. Én nem jártam ott, de hiszek neki, érdemes lehet megnézni, ha a közeledben van.
2014. aug. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!