Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudom leszoktatni a...

Kocka Cyca kérdése:

Hogy tudom leszoktatni a csődörös viselkedésről? Terhes nő vagyok

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves csődörünk. Arab ,magyar félvér. Csipkelődik, néha elég durván próbál harapni. Amikor reggelente kihozom a karámba menne másféle,persze ezt nem engedem.. Rángatja a fejét,mintha szabadulni próbálna.. Abrakot nem kap,mert akkor még bolondabb volt.. Mit tehetnék hogy ezeket be fejezze..? Én vagyok vele egész nap , a párom egész nap dolgozik..

CSAK ÉRTELMES VÁLASZOKAT VÁROK!!!



2014. okt. 4. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Oldj föl egy-két seduxent az ivóvizébe vagy heréltesd ki.
2014. okt. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Heréltesd ki. Herélés után még néhány hétig csődörösen fog viselkedni, de fokozatosan nyugszik le, végül már nem lesz olyan.
2014. okt. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Minek neked csődör? Ki azokkal a golyókkal, aztán majd megnyugszik. Ha nagyon dobálja magát, akkor vezesd ágaskodóval, azzal jobban tudod vezetni, ha meg csipked, akkor egy jól időzített pofonnal tudathatod, hogy nem vagy vevő erre a viselkedésre.
2014. okt. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Terhes nőként nem mennék közel a lóhoz. Mi van ha véletlen hasbaüt a fejével. Vagy vetélni szeretnél?
2014. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Heréltesd ki a p.csába, annyi. Most mit vársz, milyen megoldást mondjunk? Telihold idején, éjfélkor denevér szárított szárnyát keverd össze békeepével, nyúlmájjal és egy agár karmainak reszelékével, ezzel dörgöld be az egész lovat, és másnaptól kezesbárány lesz? Ez nem így megy, a csődör az csődörös. Lehet vele feszkózni, meg ki az erősebbet játszani, de 100%-ban megbízható soha nem lesz, ezt el kell fogadni. Ha nem fedezőmén (márpedig magyar félvérként kérdéses, lesz-e az valaha is...), ki kell herélni a francba. Pár hét alatt ürülnek a hormonok, lenyugszik, és húzod-vonod, ahogy szeretnéd. Főleg úgy, hogy hamarosan gyerek lesz mellette, én biztosan nem rizikóznék.
2014. okt. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! Mennek az unlikek...
2014. okt. 5. 09:58
 7/10 A kérdező kommentje:

Képzeljétek el ,sikerült... Ló módjára harcoltuk meg. ;) ha a csíp,én is,ha rosszalkodik,megkapja a jól érdemelt zabla rántást.. :)

már nem hagy békét mikor mellette vagyok. :) egyfolytában nyalogat :) ahol csak elér. Csípni harapni meg sem próbál.. ;D köszönöm az értelmes válaszokat. Nagyon sokat segítettetek...

2014. okt. 19. 14:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Vajon még most is ilyen idilli a kapcsolatotok?
2015. okt. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogyne. És higgyem is el. Haha. Röhög a vakbelem.
2015. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nocsak még egy nagy mesélő!!! Remélem te elhiszed, amit írtál! A zablarángatás tényleg egy szuper jó módszer, de ne ajánld senkinek, mert hátha komolyan veszi és ő is többet árt a lovának, mint hinné!!! Valóban az a jó módszer ha a ló ennivalót és attól higgad le hogy nincs energiája? Háát ... nálad sem szívesen lennék ló!
2015. dec. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!