Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy lehet leszoktatni a...

Hogy lehet leszoktatni a csúnya beszédről, viselkedésről egy 5éves eleven gyerkőcöt?

Figyelt kérdés
Kicsifiam nagyon elengedte magát az utóbbi időben. Rettentő csúnyán beszél velünk, és verekedős is. Ha egyedül vagyok vele itthol, szépen elvan, segít nekem takarításba, főzésbe. De ha itthol van a párom is nagyon nehéz bírni vele. Most meg itt van anyukám, és vele is nagyon csúnyán beszél:"Köcsög, hülye stb..." Nagyon bánt. És persze én vagyok a rossz, pedig sokat fegyelmezem... Mikor itthol volt betegen sem volt semmi gond, de ahogy visszakerült oviba újból előjött a rosszaság mindenféle téren. Néha mondja, hogy az oviba ki hogy beszél. Mit tehetnék, hogy ne legyen ez, ne engem hibáztasson mndenki???:( Nem fogom megverni azért, hogy másnak jó legyen...
2009. febr. 19. 19:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod megverni, akkor terdeltesd a szoba kozepen, vagy fal mellett, feltett kezzel. Buntesd meg, ragd el a kedvenc jatekait.

Magyarazd meg neki, hogy ilyen ronda szavakat csak a buta emberek, gyerekek mondanak.

Es a legfontosabb, otthon egyetlen ronda szot ne halljon toletek!

2009. febr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy tőlünk nem hall smmi olyat...

Ja, és áprilisra várom a kistesót, nagyon várja, de félek, hogy fog viselkedni.

Holnap beszélek ovónővel, mert azért fura, hogy kisebb-hosszabb ideig nem megy oviba, akkor nincs semmi probléma, és amikor újra megy teljesen elvágják...

2009. febr. 19. 19:22
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, ahogy az előttem szóló írta, magyarázd el neki ha kell 20 féleképpen. És ha kell, akkor bizony büntesd. Pl. A régi jó sarokba állítás, ahány éves annyi percig minden rosszalkodásnál, vagy "butaságláda".-> Ha rosszalkodik elveszed az egyik kedves játékát és csak akkor kapja vissza ha bocsánatot kér és segít neked, pl. eltörölgeti az evőeszközöket, segít teregetni vagy kivételesen összerámol maga után. Sok sikert!
2009. febr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Látom nam igazán értitek a problémám.

Ha egyedül vagyok vele, akkor semmi gond, szépen elvan. DE ha a párom itthol van, vagy elmegyünk a mamáékhoz akkor teljesen más. Azért mert mindenki magyaráz, meg dirigál neki, és teljesen összezavarják szegénykémet. Épp elég neki ez is, a szívem megszakad, ha ráordítanak azért, mert a sok magyarázástól már nemtudja szegény gyerek, hogy mit is csináljon, hogy mindenbe megfeleljen:( Nem tudnám ezért "megbüntetni". Nincs ehez szivem!

2009. febr. 19. 21:26
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig vagy a bünti, vagy az, h ha csúnyán beszél, ne halljátok meg. Valszeg figyelemfelkeltés. Tehát ha nem reagálod le, egy idő után rájön, h ez senkit nem hat meg és abbahagyja.

Én a büntiben azért jobban hiszek. A dobozos egész jó, amit előttem írtak.

Ilyen szempontból kicsit keménynek kell lenni, mert így csak romlik a helyzet. Minden óvodában vannak csúnyán beszélők, sajnos ezzel nincs mit tenni (óvónéni sem fog tudni mit csinálni velük), itt csak a szüleik segíthetnének a dolgon, de valszeg nem nagyon érdekli őket, vagy hiába fegyelmezik őket otthon, nem hat.

2009. febr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, "butaságláda" a neve. Szuper ötlet szerintem! :)
2009. febr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Pintér Marianna válasza:
100%
Az én Fiam 4 éves és Ő is hall ezt-azt.Jött haza olyan kacifántos csúnyabeszéddel, hogy az állam leesett.Ilyenkor nem szídom meg, hanem megkérdezem,tudja-e mit jelent az a szó.Mivel nem tudja,így a következő kérdésem az, hogy akkor miért mondja?Nem szabad rajta nevetni és provokálni, megszídni,mert annál rosszabb.Ha dühös beküldöm a fürdőbe és ordítsa a mosógépbe a butaságait.Nem szabad,hogy egy gyerek kiabáljon a felnőttekkelAzt sem szabad megengedni, hogy Övé legyen az utolsó szó.TÜRELEM
2009. febr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg a pároddal, hogy ha vele csúnyán beszél, akkor Ő szóljon rá, s állítsa sarokba, vagy fossza meg a játékától, büntesse meg Ő, s akkor majd rájön a kisfiú hogy nem szabad! Sokan rácsapnak ilyenkor a gyerek szájára, hogy nem szabad ilyeneket mondani.
2009. febr. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Holnaptól egyedül leszek vele napközben, már tudom, hogy más lessz minden. Ez a hét borzalmas volt és pont azért, mert ha valmit "beszólt" a gyerkőc anyum is kihozott belőle annyit, hogy az nem igaz... Én ezeken akadtam ki, mert a kicsi annál inkább sem hagyta abba. Én nem mindig reagálok rá, észrevettem, ha megse hallom akkor nem fojtassa. Csak ezt másokkal nehéz megértetni, főleg az idősebb korosztályal. Az a baj, hogy ha én behozok valami "rendszert", ami hatásos, valaki mindig közberont, és újra felborul minden...

2009. febr. 20. 09:18
 10/16 anonim válasza:
20%
NE BÁNTSA APUKA MERT A GYÁMÜGY MINDENRŐL TUDD NE LEGYENEK RAJTA ÜTÉS NYOMOK!! CSAK SZÉPENN KEMÉNYEN MONDJA MEG NEKI HA ROSSZ LESZ NEKI ADLAK A KOLDUSOKNAK.remélenm segítettem.
2009. febr. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!