Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen papírok és intézkedések...

Milyen papírok és intézkedések szükségesek, ha külföldről akarok lovat vásárolni és hazahozni? Kinél érdeklődhetem ez ügyben? Hogy megy ez általában? (karantén, orvosi papír, költslgek, stb. )

Figyelt kérdés

Hosszú gondolkodás és lókeresés után úgy döntöttem, hogy külföldön keresek magamnak eladó lovat.


Németországból vagy Magyarországról szeretnék lovat vásárolni, és Szerbiába vinni (Zenta).


Azt szeretném először is megtudni első körben, hogy hogyan kezdjek neki, és kb. mekkora költségekkel kell számolnom, és milyen elintéznivalóim lesznek. Itthon nem találtam megfelelő lovat, aki mind egészségügyileg, mind fajta és képzettség szerint megfelelő lenne. Igazából azt sem bánom, ha csak lóútlevele van, és nem tisztavérű ló, csak alkatilag, és egészsgügyileg megfelelő legyen, akár nyers, akár képzett lóról legyen szó.



2014. okt. 12. 20:59
 1/1 anonim ***** válasza:

A saját országodban kellene utánanézned az ottani lóútlevél irodánál (biztos hasonló neve van). Mo-ra ezek a szabályok érvényesek: [link]

Karatnén biztosan nincs nálatok, kell a lónak egy útlevél, benne a szükséges oltások, esetleg vérvétel.

2014. okt. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!