Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovamat szénával etetem és...

A lovamat szénával etetem és amikor oda teszem neki, hogy egyen mindig belepisil a szénába mondták, hogy tegyek neki külön egy helyre szénát vagy szalmát amibe pisilhat de nem segít. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2014. okt. 14. 13:31
1 2
 1/13 anonim válasza:
Van alatta szalma? Ha nincs, mindig tegyél a boxába. Az én lovam is csinált ilyet, amikor nem izlett neki a széna. Nézd át a takarmányt nem-e penészes vagy dohos. Egyébként tedd neki valami magaslatra, ahol nem tudja lepisilni, vagy ládába. ;)
2014. okt. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk feltalálták már a szènahálót.
2014. okt. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha a sarokba teszed hogy pisil bele?
2014. okt. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja, nekem heréltem van, kancánál végülis elképzelhető, bocsi! :D
2014. okt. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy a herélt is képes a sarokba vizelni. :) Nekem a csődör jóformán farral rátámaszt a boxra és a lehető leginkább a szélére intézi. :)

Kérdezőnek pedig, vagy láda vagy szénaháló amit ajánlani tudok. Mindkettő pár ezer Ft-os költség és nagyon praktikus.

2014. okt. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Megoldás a szénarács, nem tudod megakadályozni hogy ne huzza maga alá a szénát és akkor megindul a vizelési inger, ne feledd hogy a ló nagyon igényes a takarmány minöségére.
2014. okt. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A ló okos állat, így akarja kifejezni, hogy amivel te etetni akarod, az szerinte legfeljebb alomnak volna való.
2014. okt. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A szénarács nem a legjobb, ugyanis szükségszerűen fentről eteti a lovat, ami a legkevésbé sem természetes tartás, pozíció evés közben neki. Szénaháló sokkalta jobb ötlet, ráadásul remekül le is foglalja a lovat.

Egyébként ha levizeli, az véleménynyilvánítás erőteljesen, szerinte az a széna maximum erre való; elgondolkodnék a minőségét illetően egy-két dolgon.

A többi megeszi?

2014. okt. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tedd szénahálóba és akkor nem vizeli le. Amúgy meg nézd meg, lehet olyan növény van benne, amit nem szeret, esetleg büdös, penészes, poros.
2014. okt. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem a heréltem szokta lepisilni a szénát. Első kaszálású, szárazon tárolt, egyszer sem ázott és prémium minőségű. Ő folyton lepisili, de általában meg is eszi. :)
2014. okt. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!