Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik a jobb? Kinek mi a...

Melyik a jobb? Kinek mi a tapasztalata? (Díjlovas nyereg, többi lent. )

Figyelt kérdés

Kinéztem 2 db díjlovas nyerget,de nem tudom melyik lenne a legjobb.Árban kb.15 E forint különbség van.

Az egyiket a TAnitában lehet kapni,43 E,

a másik a Daslös szintetikus díjlovas 56-ért.

Egyiket sem használtam még,viszont arra a heti 2 idomító edzésemre szeretnék egy díjlovas nyerget,de nem csillagászati összegekért.


[link]


[link]


2014. okt. 15. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:

ha nem akarsz csillagászati összeget költeni, akkor vegyél használt nyerget.

ezek a nyergek se neked, se a lónak nem lesznek jók, vagy ha mégis, csak nagyon rövid ideig. ezek a gagyi műanyag vázak úgy törnek/deformálódnak el, hogy észre se veszed.

az idomító edzésen az kéne, hogy ellazuljon a ló, ez egy kényelmetlen, gagyi nyeregben nem fog összejönni.


a használt nyereg nagy előnye, hogy a lóra is próbálhatod, mielőtt végleg döntesz. ha megveszed a boltban ezeket és mégse jó a lóra, vagy neked nem kényelmes, feltöri, stb. akkor az összeizzadt nyerget, amin a felrántókon ott a heveder csatjának nyoma tuti nem vesznek vissza.


én inkább ezeket ajánlanám:

[link]


[link]


[link]


[link]

2014. okt. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kiállok a szintetikus nyergek mellett. :-)

A díjlovas nyergem egy baromi drága Wintec, több mint 10 éve nyúzom és tökéletes, hibátlan, olyan mint újkorában. A lovaim kifejezetten szeretik. Ráadásul hihetetlenül kényelmes.

Az ugrónyergem szintén szintetikus, Daslö. Maga a tökély. Jó helyre ültet, könnyű rendben tartani, eszében sincs deformálódni, teljesen rendben van a váz, strapabíró, szuper. Nem mellesleg kifejezetten szeretik a lovaim ezt is.

Továbbmegyek: tesómnak is Daslö van, már sok éves, semmi hibája annak sem és el nem cserélné másra.

Teljesen márkátlant ne vegyél, de a Daslö abszolút rendben. Merem ajánlani, kipróbáltuk, szuper.

2014. okt. 16. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A "baromi drága" Wintec nem egészen egyenlő ezekkel a negyvenezres vackokkal csupán azért, mert az is szintetikus. Nem mindegy, hogy Nike-ban futsz, vagy kétezres kínaiban, hiába szintetikus mind a kettő.

Gondolom, aki ezeket isteníti, nem ült még minőségi nyeregben.


Kérdező, én láttam már jópár hasnló kategóriájú használt nyerget, eladót, talán most is vannak fenn, érdemes őket megnézni. Össze-vissza van nyúlva a vázuk, kopott a felületük. Ha van jó ugró vagy univ nyerged, abban nyugodtan végezhetsz heti kettő idomítómunkát, nem szükséges hozzá díjnyereg. Ha mégis vennél, én is egy használt, minőségi darabot ajánlanék.

2014. okt. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Valóban, ezek nem az igaziak, jobban járnál valami használttal. Ráadásul a használt nyergek majdhogynem fél áron vannak az újhoz képesr, úgyhogy egy sokkal komolyabbat kapsz ennyi pénzér. Teszem hozzá, én sokkal kényelmesebbnek tartom díjlovas és idomító munkára a bőr nyerget, míg ugró edzésekre én is szintetikust használok, de nem ezt a kategóriát.

A használt nyergeket amúgy el tudod kérni kipróbálásra is a legtöbb eladótól, ha van időd és lehetőséged, érdemes ezzel a lehetőséggel is élni.

2014. okt. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

óóó:/

hát így a hallotak alapján.:/ oké,oké használtan is tudom ,hogy találok,de én utálom a stübben nyergeket >< eddig az összes egy hatalmas csalódás volt.

ezeket is már néztem,de még nem nyerte úgy el egyik sem a tetszésemet:)

de majd nézelődök :)

köszönöm a véleményeket:)akkor nem ilyet veszek

2014. okt. 16. 19:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Jó márka pedig az a Stübben, de érdemes megnézni a Wintecet, nem véletlenül érkezett rá jó kritika fentebb. De a Prestige-re se lehet rossz szavad se, ha abból találsz jó áron használtat, ami jó a lovadra, vegyed-vigyed, életed végéig jó lesz. De jó márka a Pessoa is esetleg, esetleg egy próbát megérhet a Lemetex vagy a Kieffet is.
2014. okt. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A 60-körül árult (külföldről 30-ért vásárolt), szétnyúzott, formátlan Stübbeneket én sem csípem és rengeteg van belőlük.

Ha de hozzáteszel még egy kis pénzt, 80 körül már nagyon jókat ki lehet fogni, nem csak külföldieket, Neizert, Cserneczkyt is. Az már egy örök élet marad, ha vigyáz rá az ember és van olyan minősége, hogy az újratömésen, meg az ápoláson kívül nemigen kell vele semmit se csinálni. Ez egy flexi vázas gagyiról nem mondható el.

2014. okt. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én dicsértem a Wintecet, tényleg szuper, de nekem a Daslö is tökéletesen bevált, igaz, abból ugrónyergem van, nem díjlovas, de magát a márkát szeretem, jó választás volt és sokkal megfizethetőbb, mint a Wintec.

A Stübikkel nekem sem volt jó tapasztalatom. :-/ A Neizer viszont szintén abszolút rendben van, abból is ugrónyergem van, strapabíró, jól megcsinált, kényelmes nyereg. Viszont még használtan is komoly összegeket kérnek érte.

2014. okt. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

utolsó 3 kommentelő!

én csak egy fajta nyerget utálok és az a Stübben !de az összes cuccok szétment kb.egy hevederem nem bírt egy évet és nem az 5 ezres kategória volt,szóval én erről a márkáról teljesen lemondtam.(jó nem teljesen,mert a nyeregszappanuk jó XD)

nekem egy neizer túra nyergem van,és imádom :))

2014. okt. 18. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!