Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A magas lovak tényleg könnyebb...

A magas lovak tényleg könnyebben sérülnek le? Mit tehetnék, hogy sokáig egészséges maradjon a lovam?

Figyelt kérdés
Évek óta szeretnék versenyezni, de a lovam elég idős, rengeteg régi sérülése, baja van, nem tanulhattam vele ugratni. Most kaptam a szüleimtől egy gyönyörű, energikus, fiatal, jó képeeségű sportlovat. Még elég nehezen bírok vele, de 120 centin versenyzett, ha minden jól megy, tavaszra már én is fogok tudni versenyezni vele. De ő közel 180 cm magas, és úgy tudom, az ilyen nagy lovak könnyebben megsérülnek, az ugratás pedig amúgy is megterhelő a lovaknak. Mit tudnék tenni, hogy Ő sokáig egészséges maradjon? Kenőcs, takarmánykiegészítő, mozgatáshoz tipp, bármi jöhet. Most heti 3x lovagolom én, és heti 3x az edzőm, amúgy boxban van tartva, mert sajnos nincs a lovardában méneknek karám.
2014. okt. 22. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg igen. Ez fizika, relatíve nagyobb erők hatnak rá, a tömege is valszeg nagyobb stb.


Ezellen semmit, de válts lovardát, ahol van karám, mert 3x3 m2 24 órában állatkínzás.

2014. okt. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
* 3*3m
2014. okt. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

egyet értek, a boxos tartás sajnos nem megfelelő még egy sportlónak sem.


a nagy lovak valóban nehezebben bírják a terhelést, nagyobb a súlyuk, a lábuk hamarabb tropa lesz, annyit tudsz tenni, hogy fokozottan figyelsz olyan dolgokra, mint az alapos bemelegítés (főleg, ha boxban van), leléptetés, fokozatosság, illetve azt írod, hogy fiatal, hát nem tudom mennyire, de 5 éves kora előtt lovassal nem kéne ugrani... de mivel ő 120-on versenyzett, gondolom már nem 5-6 éves. sajnos nagyon sok mozgásszervi probléma köszönhető a túl korai belovaglás, túl korai magas követelmények miatt.


hidd el, azok a nagy lovak, amik lesérülnek nem a gazdájuk hanyagsága miatt sérülnek le, a normál méretű lovakkal is pont annyira hanyagok a gazdák.


a magas embereknek is szinte mindig vannak gerinc problémái, tök máshol van a súlypontja egy 180-as lónak.


vigyázz rá, légy fokozatos és kíméletes.

2014. okt. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 8 éves most, 6 évesen kezdett versenyezni, akkor még csak néhány 1méteres pályát ment, idén kezdtek vele ekkorákat ugrani, vigyáztak rá :) Sajnos nincs a környéken egy hely se, ami jó lovarda is meg csődörkarám is van, de itt kitehetem egy kisebb karámba, ha ott vagyok, és vigyázok rá, szóval néha ki tudom engedni szaladgálni kicsit, amíg nincs jobb hely... :)
2014. okt. 24. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!