Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha a krumpli gyors felszívódás...

Ha a krumpli gyors felszívódású, nagyon magas a GI indexe miért ajánlják egészséges étrendbe?

Figyelt kérdés
Zab, durum- teljes kiőrlésű dolgok, zöldség, burgonya. Ez eléggé kakukktojás itt nem? :D
2014. máj. 25. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Nem csak ez számít. A GI az csak egy dolog és mivel eleve nem magában eszed, hanem fehérjével (pl hússal) és zöldséggel, így nem fog hamar felszívódni, mert csökken a GI. És összetett ch. Akkor mi a gond vele mégis? :)
2014. máj. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát, a keményítő tartalma.. Mert ennyi erővel pudingport, vagy étkezési keményítőt is lehetne a shakerbe rakni zab meg rizsliszt helyett nem? :D
2014. máj. 25. 19:42
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
de, és attól sem lenne bajod. És mint írtam az össz GI számít, nem magában eszed.
2014. máj. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%
a rizsnek is magas a glikémiás indexe azt mégis jónak találod, érdekes. :)
2014. máj. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A fehér rizs sem jó nekem, azért eszek barnát. Bár a doboza alapján annak csak pár tizedessel magasabb a rost tartalma. Szóval elbizonytalanodtam.
2014. máj. 25. 19:56
 6/12 A kérdező kommentje:

A fehér kenyeret viszont még mindig fikázzák.

MIért? Ha azt is zöldséggel megpakolva, hússal eszem, azzal is ugyanott vagyok mint a fehér rizzsel vagy a krumplival nem?

2014. máj. 25. 19:57
 7/12 anonim ***** válasza:
De, csak kevesebb rostot vittél be vele, ezért jobb a tk kenyér. De nem lesz sza rabb formád fehér kenyérrel sem. Nem ezen múlik, hanem a napi össz tápanyagbevitelen.
2014. máj. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A krumpli és a fehér rizs sem tartalmaz valami sok rostot. :P

De igen, tudom hogy az össz ch számít, de ugye nem mindegy az sem, milyen minőségből ;)

2014. máj. 25. 20:03
 9/12 anonim ***** válasza:
nem tartalmaz sokat, csak azt mondom, hogy nem vészes ha egy részét krumpliból vagy fehér rizsből viszed be a ch-nak.
2014. máj. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Okés értem, köszi a türelmet :D
2014. máj. 25. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!