Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovak esetében mondják,...

Milyen lovak esetében mondják, hogy kolbásznak való? Normális lovas ember mond ilyet? Vagy esetleg hallomás alapján ítélkezhet így? Mit csinál az a ló aki felett így pálcát törnek, hogy ez odavaló?

Figyelt kérdés
2014. okt. 23. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hehe, ez jó. Használ fogom :D
2014. okt. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
* használni
2014. okt. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

??????

Nem viccnek volt szánva a kérdés.

2014. okt. 23. 22:04
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
én a macskáimra is mondom. sátániak :D
2014. okt. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Egy olyan ló sincs, aki valóban odavaló lenne, más kérdés, hogy a parasztok az agyonhajtott és szétcseszett lovat tényleg elküldik vágóba. Velem olyan szokott lenni, hogy a mentett lovamra viccből azt mondom, hogy "persze, hogy vágóba kellett volna küldeni"
2014. okt. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Úgy látom nem nagyon értitek a kérdést,ezt meg is értem,én sem értettem,mikor az én lovamra mondták ezt sorban a "szakértők".

Mondván,hogy vad. Minél előbb szabaduljunk tőle,mert veszélyes.Ideges lett,mikor egy olyan ember közelített hozzá,akit utál valamiért,de az illető is mocskosul beszélt a lóról és vele. A férjem fél tőle,közel sem mer menni,szépen nem nagyon szól hozzá,a ló ezt úgy reagálja le,hogy ha ő ad kaját képes ráseggelni,besunyít,ha közelít,már sunyít. Nekem mindig áll,hízeleg,jön ha hívom,nem sunyít. Vemhesen utolsó napon a hasa aljat csutakoltam!!!

2014. okt. 24. 12:09
 7/13 anonim ***** válasza:
Az idejekorán belovagolt vagy munkára fogott lovak, melyek hamar tönkremennek a munkában azokra szokták mondani.
2014. okt. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

gondolom a te lovad esetében arra mondják, hogy "reménytelen eset".


egy felnőtt ló legyen megköthető, vezethető, lábait adja, és mindezt ne csak 1 ember tudja megcsinálni vele, hanem bárki.


ha a lovad annak ellenére, hogy vad, "munkaló", tehát komoly sporteredményeket tud felmutatni, vagy naponta húzza a kocsit/szekeret, lehet vele boronálni, vagy viszi a bérlovast napi 3 órában, akkor "elnézhető" neki, hogy vad, kezelhetetlen.


azonban ha a vadsága mellett munkára sem használható, akkor azért mondják rá, mert egy módon lehetne belőle hasznot húzni, ha vágóra küldenék.


természetesen nem kellene az ilyen lovakat vágóra küldeni, csak az a baj, hogy a hozzáértés és tapasztalat egy ilyen lónál elengedhetetlen, mert ez sajnos tarthatatlan, hogy a saját férjedre sunyít és ráfordul, mikor nap mint nap látja...


vannak lovak, amik eredendően idegesebb, hevesebb vérmérsékletűek, de az agresszió az nem ösztönös, hanem egyszerűen el lett cseszve valamikor élete során és azóta se lett helyre téve.


itt továbbra is dominancia gondok (is) vannak.

2014. okt. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 KGabi0000 ***** válasza:

Minden ló az emberek hibájából megy vágóba vagy megy tönkre sajnos.Hiszen egy csikó nem úgy születik,hogy utálja az embert,az ember utáltatja meg magát vele.

Ha a lovat az emberek bántják,vagy rosszul bánnak vele azt a ló megjegyzi és nem bizik az emberben,ezért ha valaki csinálni akar vele valamit ellenszegül,támad,küzd az ember ellen.

Normális lovas ember nem mond ilyet hanem mindenáron segiteni akar a lónak,ahhoz hogy még normális élete legyen,de ez sok ló esetében nagyon nehéz,sőt néha szinte lehetetlen.

Én olyanról hallottam,hogy azért küldték vágóba a lovat,mert jó ugrólónak szánták,de nem úgy sikerült és nem tudott ugrani,teljesen reménytelen volt.De a lovarda,ahol lovagoltam megvette/befogadta,nem nagyon tudom,hogy van ez és új esélyt kapott.Iskolalónak tökéletesen megállta a helyét.Én nagyon szerettem.

De az is lehet,hogy beteg a ló,azért akarják vágóhidra küldeni,de azért szerintem még ő is megérdemel egy második esélyt.

Szóval a kérdésre válaszolva,az a ló lehet beteg,teljesen bizalmatlan,már vad vagy csak egyszerűen nem jó annak,aminek kellene,ezért nem érdemel több esélyt.

Aki vágóba küldd egy lovat,attól megkérdezném,hogy a szüleid erre a pályára szántak vagy másikra csak abban nem voltál jó?Ennek ellenére mégse kinoztak és öltek meg emiatt.

Én ezt nagyon elitélem és nem tudom felfogni,hogy ki és miért képes ilyenre.

2014. okt. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De nem vad!!! Kocsiló,együttműködő mindenben. Mondjuk én látom el,mindent én csinálok vele. A férjemet ritkán látja,ha látja is,,meg foglalkozik vele(szénaosztás),ingerülten beszél,meg hát fél. Ezt az állat érzi. És ahogy mi nem bírunk 1-1 embert,úgy a lovakkal is lehet ilyen,nem hiszem,hogy ez ok arra, hogy megbélyegezzék. Semmi baj nincs vele,tök nyugodt. A férjem szerint azért nem kolbászba való,annak ellenére,hogy nem csipázzák egymást.
2014. okt. 24. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!