Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Veletek volt már hasonló...

Veletek volt már hasonló patkolási hiba?

Figyelt kérdés
Kijött a kovács (először patkolt nálunk), aztán elkezdte, 4-kor mentünk ki az első kettő tök jól ment, aztán elkezdett sötétedni. A legutolsó lábat már általunk tartott telefon fényénél (!) csinálta és amikor megreszelte elkezdett vérezni, és elég sokáig nem állt el, aztán felrakta a patkót,a ló nagyon húzgálta, meg mondtuk is, hogy akkor inkább nem kell a két hátsóra patkó (mert úgy is új helyre került, ahol sokkal jobb a talaj), hogy sötét is van, de csak felrakta. Ma jött a telefon, hogy a ló nagyon sántít, kimentünk, hát nem az hogy sántított, rá sem állt. Közbe felhívtuk a kovácsot, elmondtuk neki, hogy mi van, azt mondta nem jön ki mert messze van, szedjük le a patkót. Nagy nehezen kerítettünk egy embert ő leszedte, 2 szög élő szövetben volt, ahogy kihúzta őket bugyogott a vér. Az ina ki volt jöve és lázas is volt.Rohantak tetanuszért, meg gyulladás/fájdalom csökkentőért, itthon felhívtuk a kovácsot, ő állította, hogy biztosan jó helyen voltak a szögek. ez volt tegnap (23.), ma volt kint az állatorvos, adott antibiotikumot, és ha nem javul, akkor vasárnap felnyitja a lábát. Én elszörnyülködtem, hogy ilyen előfordulhat, ráadásul ez volt életünk első patkolása, a ló pedig már elég idős. Veletek volt már hasonló? A kováccsal közöljem a mostani fejleményeket, hogy azért tudjon róla, hogy hogy elcseszte? Vagy felesleges?
2014. okt. 24. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bár mondani tudom, hogy könnyű, főleg ha még nincs tapasztalatotok az adott környéken, de nagyon fontos, hogy csak olyan kovács érjen a lóhoz, akinek jó híre van, és álmából felkeltve is meg tudja csinálni.

A leírtak alapján egyértelműen és brutálisan elcs*te.

Már reszelésnél gond volt, nem szabadott volna hozzányúlni, amíg nem regenerálódik, hiszen csúnyán túlreszelte.

Velünk még sosem történt ilyesmi, hál'isten, igazából m1, hogy közlöd-e, úgyis hárítani fog, max. felajánl egy ingyen patkolást, de ilyen körülmények között ez kinek kéne??

Perelni is lehet próbálni, de ha nem több milliós versenylóról van szó (gondolom nem), akkor nem veszik komolyan az ilyesmit.

Kitartás, és jobbulást nektek!

(Ui.: Valamikor másból adódó patasérülésünk volt, valamiféle zselét kaptunk rá, ami segít kikímélni az adott lábat, viszont izomsorvadást is akadályozza, mivel a ló valamilyen szinten használja. Nem tudom, nálatok működne-e, vagy létezik-e ma még ilyesmi, de a dokinál kérdezz rá, azzal nem veszítesz.)

2014. okt. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Sajnos semmiféle tapasztalatunk nem volt kovácsválasztásban, aztán egyik ismerős odaadta ezt a tel. számot... Az a zselé szerintem jó lenne, nem tudod esetleg a nevét? nagyon remélem, hogy semmi maradandó sérülése nem lesz, és hamar meggyógyul.. :(
2014. okt. 24. 19:28
 3/12 anonim ***** válasza:

talán egy zselés patacipő volt?

[link]

2014. okt. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem volt még ilyen súlyosabb esettel dolgom, bár láttam már egykét érdekes dolgot (egyesületi tagoktól is!!!). Perelni szerintem esélytelen, de én a helyedben lemennék egy két markos legénnyel és jól megcsapkodnám, ez a minimum. Felénk már már onnan ismerszik meg a rossz "kovács", hogy kerül fordul kötve/gipszelve van valamije. Rossz néven veszik a helybéliek, ha kárt tesznek a lovukban. ;)

Végeredményképp sajnos 100 %ig senkiben nem lehet bízni. A helyi doki most kezelt félre egy lovat, bele is pusztult.

2014. okt. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Úristen,ilyen megtörténhet?! Rémálmom,hogy ha patkó kell majd a lovamra,ilyen történik. Ezek szerint lehet. Jobbulást a lovadnak,szerencsétlen állat. Azért majd írd le a fejleményeket,hogy gyógyul,tanulság lehet.
2014. okt. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ti is hibáztatok, hogy engedtétek, hogy telefon fényénél patkoljon a kovács, ilyen esetben nem szabad hagyni, hogy folytassa a munkát, pláne, miután vérzik is a ló lába.

Mindenesetre és lehet hogy lennék olyan szemét és közölném a kováccsal, hogy vagy fizeti a ló kezelési költségeit, vagy kirakom a facebookra, hogy mindenki lássa, kivel nem szabad patkoltatni. Gondolom, inkább fizetne, mert ha oda a jó híre, akkor felkopik az álla.

Mindenki tévedhet, követhet el hibákat, de azért nem akkorát, hogy élő szövetbe veri a szöget!!!!

Nem tudom, merrefelé laktok, de ha megírod és a környékünkön van, én tudok neked nagyon jó, abszolút megbízható, hatalmas gyakorlattal rendelkező kovácsot ajánlani.

2014. okt. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, ezért kéne elmenni egy lovardába megtanulni, hogy mit és hogyan kell csinálni egy lóval. Először is, minek mentetek tetanuszért? Évente kell oltani, az elég. Ha már immunglobulin kell neki, mert nem volt oltva, az 100 ezer Ft! Sztem kissé jobban megéri a 5 ezres vakcina.

Másrészt ha azt mondom nem, akkor nem. Minek engedtétek? Te vagy a megrendelő, te döntöd el mi lesz, ennyi. Harmadrészt lámpáról soha nem a kovácsok szoktak gondoskodni, legalábbis tőlem eddig csak azt kérdezték, hogy van-e világítás, azt nem, hogy hozzon-e lámpát.


Ami a kocsávot illeti sokmindent nem lehet mondani, kontár.

2014. okt. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mi hiába mondogattuk neki, azt mondta ilyen gyakran elő fordul, hát hittünk neki. Elmondtunk mindent, hogy még nem csináltunk ilyet, mit vigyünk stb. lámpáról nem esett szó, és mivel nem tudtuk mennyi ideig tart egy patkolás nem vittünk, hát igazából nagyon reménykedem, hogy semmi komolyabb nem lesz a pacival.. :( KÖszi a válaszokat!
2014. okt. 25. 09:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát én meg híresztelném mindenkinek,hogy egy barbár,a többi lovat mented meg ezáltal!!! Ugyanúgy hívni fogják és ő ugyanúgy szöget fog verni az élő részbe. Privátban leírnád ki volt?Vagy akár ide is.Nem akarok belefutni!!
2014. okt. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy van a lovad? Van valami fejlemény?
2014. okt. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!