Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jol tudom hogy már MO. -n nem...

Jol tudom hogy már MO. -n nem szabad lovat megkötni éjszakára? (állásba tenni) Mégis spk helyen látom hogy így tartanak pár lovat de miért? Boxban van de nem szabadon hanem kikötve.

Figyelt kérdés

2014. okt. 24. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Állásban nem szabad tartani.

Hogy a boxban minek kötik meg, az egy nagyon jó kérdés.

2014. okt. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bizony hogy sokan tartják állásokban, a Hortobágyon is. Mondjuk jobb a boxban neki, de szerintem néha néha jó ha megköti az ember.
2014. okt. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Utolsó; az miért is jó?!
2014. okt. 24. 21:58
 4/12 anonim ***** válasza:

Kinek jó?


Én nem tudom, hogy a Hortobágy az kivétel-e, úgy értem, hagyományilag, bla, bla, de törvényileg tilos, az biztos.

2014. okt. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nem állásban tartani tilos, hanem megkötni.


ellenben ez a leg hely- és munkatakarékosabb megoldás, gondolom ezért választják még mindig sokan.

2014. okt. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Elvileg tilos, de ismerek én olyan lótartót, akinek ugyan állásban van éjjel a lova, mégis szívesen lennék nála ló. Egész nap karámban vannak a pacijai, a legjobb minőségű takarmányt kapják, a legjobb minőségű felszerelésük van és a ló ha esik, ha fúj, minden nap le is van lovagolva - ha kell, a csaj vízhatlan munkatakaró alatt viszi ki szakadó esőben a lovakat, de akkor is lelovagolja. Szóval szerintem az ő állásban tartott lovaiknak jobb dolguk van, mint sok boxos társuknak.

Egyébként az állásban való tartás, ha olyanok a körülmények, mint fentebb leírtam, szerintem nem ördögtől való. Mondom ezt úgy, hogy az enyémek tavasztól folyamatosan legelőn vannak, éjjel is, beállóval, most kerültek vissza boxba éjjelre (angolbox) de reggel már mennek is kifelé. De akinek erre nincs elég helye, területe, de amúgy tisztességgel tartja a lovát és megad neki minden földi jót, azért akkorát nem vétkezik.

Amúgy való igaz, hogy az állásban tartott ló kevesebb szalmát, kevesebb almozást igényel, így pénz-és munkatakarékos, ráadásul az ilyen lovaknak többségében jászla is van, amibe a szénát kapják, így a szénát se pocsékolja annyira. Ebből a szempontból értem, miért csinálják az emberek.

A fentebb említett barátnőméknek pedig nincs helye boxot építeni, kicsi az istálló, a karámban pedig hiába van beálló, az a szomszéd telek, ahol sajnos éjjelre nem hagyhatják a lovakat, mert nem túl jó a közbiztonság arrafelé a nem idén nyáron barnultak miatt. Így inkább állásban van a ló, mint hogy valaki kolbászba töltse egy éjjel.

2014. okt. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk állásban van a ló, de csak télen és akkor is csak éjjel. Amúgy meg egész évben kint van a legelőn éjjel-nappal. Szeretve van, rendesen takarmányozva van, szívesen dolgozik, szóval panaszra nem lehet oka.


Van nálunk box is, a bértartott ló abban volt, de azt is lekötöttük néha éjszakára, hogy szokja meg ezt is.

Szoktunk járni többnapos, túrával egybekötött versenyre, ahol állásokban tudjuk lekötni a lovakat éjszakára és van jó pár boxos ló, amelyiket képtelenség lekötni mert veri magát, meg hasonlók, mert nincs hozzá szokva, ilyenkor a gazdája hisztizik, hogy segítsünk már neki boxot építeni.

2014. okt. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

azért oké, hogy nem ördögtől való az állás, hagyománya van, praktikus, de azért írjuk le azt is, hogy amúgy a lónak (nagyon) nem jó, a keringés, nyirok keringés, emésztés könnyen megsínyli.


és oké, hogy csak "éjszakára" de télen az éjszaka du 4-től reggel 7-ig tart, ami 15 óra... most 15 órán át nem tud lépni sem, csak egyik lábáról a másikra állni, azért az annyira nem egészséges, ezt lássuk be!

2014. okt. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én is inkább az utolsóval értek egyet lehet hogy nem dö.glik bele de ne magyarázza senki hogy ez jó a lónak. Hameg legelőn van akkor meg sehova nem kívánja a lelovaglást elég neki az ha a nagy legelőn elvan. (heti három-négy alkalommal teljesen jó neki) Értem én hogy praktikus de ha van lehetőség(márpedig kéne hogy legyen) akkor nem kötném ki. Egész éjjel a feje fel van kötve és ácsorog. Nem beszélve arról hogy a lovak 2-3 órára este szeretnek lefeküdni ami megkötve elég nehéz. És amugy meg én is kivágnám a hisztit ha a lovamat megkötnék éjszakára.
2014. okt. 25. 19:05
 10/12 anonim ***** válasza:
ja hát azon én is derültem, akinél hozzászóló lenne ló, mert jó minőségű felszerelésük van és ha esik, ha fúj le vannak lovagolva... :o mintha az a ló lenne a legboldogabb, aki szakadó esőben és süvítő szélben is korcsolyázhat a sárban a lovasával, egye fene, télen állok 15 órát állásban, de napközben megkapom a jutalmam érte, egy jó lovaglást ítélet időben. :D
2014. okt. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!