Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Néhány kérdés a lótartással...

Néhány kérdés a lótartással (bértartással) kapcsolatban. Csak olyanok írjanak, akik tartottak/tartanak bérben lovat! (? )

Figyelt kérdés

1. Az új nyereg töri-e a lovast vagy a lovat?

2. Ha reggel nem tudok kimenni a lóhoz, lesz-e gond abból, ha nem reggelente végzem el a lóápolást?

3. Herélt vagy kanca a jobb első lónak, és hány éves?

4. Szükséges-e a lóútlevél, vagy nem olyan fontos?

5. Mennyi időnként kell patkolókovácsot hívni a lóhoz, vagy ez nem időhöz kötött/rendszeres?

6. Ha egy 7-10 éves lovat más néven kezdek el hívni, hallgatni fog-e rá?

7. Hogy érdemes tartani a lovat, legelőn+istállóban, legelőn vagy karámban?

8. Milyen betegségek, problémák fordulnak elő a leggyakrabban a lovaknál, amire nekem is számítanom kellhet? (tudom, a lovak nem ugyanolyanok..)

Negatív válaszokat nem kérek, aki mégis ilyet adna (vagy nem hasznosat), annak megy a piros kéz vagy a bejelentés. Köszönöm a válaszokat előre is, aki amire tud, arra válaszoljon. Még egyszer kérem, hogy ne toljatok le, hogy tudatlan vagyok, mert soha nem leszek "tudó", ha nem válaszoltok értelmesen a kérdésekre! :)



2013. okt. 4. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:

1. ha jó rá, akkor nem, de valóban kicsit kényelmetlenebb tud lenni, mint egy már kiült nyereg, de nyilván egy több százezres új nyereg az jóval kényelmesebb, mint egy ócska használt. a lovasnak lesz rosszabb az biztos, ha nincs legalább 150-200.000-ed, akkor inkább egy jó minőségű használtat vegyél szerintem.

2. nem kell minden nap kimenned, nem kell minden nap "leápolni", semmi baja nem lesz, ha nem mész ki reggel, ha ridegben van, akkor meg pláne, mert a ridegben tartott lovaknak nem is tesz jót a folytonos alapos pucolgatás, mert a szőre esővel szembeni ellenálló képességét csökkented ezzel. persze ha kimész pucolgasd le, a legfontosabb a patáját kikaparni.

3. talán a herélt, mert ott a sárlás nem szól közbe, de vannak olyan kancák is, amik nagyon szolidan sárlanak. Az, hogy hány éves ló kell az a lovas tudásszintjétől is függ, mert egy nagyon ügyes lovasnak nem kell csak azért 10 év fölötti lovat vennie, mert még nem volt lova... szóval szerintem a ló kora inkább lovastudástól függ, én úgy 6-14-et mondanék, persze minél fiatalabb, annál tovább lehettek együtt, illetve ha tudásoddal hamar kinövöd a lovat, akkor még el lehet adni.

4. ha nem versenyzel nem olyan fontos, azonban könnyen eshetsz átverés áldozatává egy olyan lónál, aminek nincs útlevele, mert utólag kiderül, hogy nem is annyi idős, mert hamis a sütése. de ha álmaid lovának nincs útlevele, az azért ne tántorítson el, majd te kiváltod neki! ha útlevél nélkül veszel lovat, akkor is mindenképpen érdemes kiváltani az útlevelet, ebbe lehet vezetni az oltásokat, ha esetleg ellopnák, ezzel tudod bizonyítani, hogy a tiéd volt és nem utolsó sorban KÖTELEZŐ! bár tőlem még soha nem kérte senki...

5. de időhöz kötött, de több mindentől függ, pl. hogy patkolva van-e a ló, vagy csak körmölik, mennyire gyorsan nő a patája (az embereknek se egyformán nő a hajuk), illetve évszak függő is, télen sokkal lassabban nő, mint tavasszal/nyáron, főleg, ha a ló tud legelni is friss zöldet. De átlagosan 6-8 hetente kell hívni.

6. Nem, de az előző nevére sem fog hallgatni, tök mindegy nekik hogy hívod. Viszont van olyan babona, ami alapján nem szabad megváltoztatni a ló nevét, nekem eddig 4 lovam volt, 2-nél megváltoztattam a nevét és pórul is jártam velük..

7. szerintem a rideg/félrideg tartás a legjobb a ló számára, az istállós tartás inkább az embernek kényelmes. de egy hobbi lónak, ami nem megy minden nap az a legjobb, ha nagy karámban töltheti a napjait a többi lóval.

8. a kólika, amitől tartani kell, de pl. erre is jó a rideg tartás, mert ott a folyamatos mozgás miatt sokkal, de sokkal ritkábban fordul elő, inkább apróságok amikre számítani kell, sebek, gomba. 7 éve tartok lovat bértartásban, ridegben, 4 lovam volt, de megfázva pl. egyik se volt még soha, gombán és sebeken kívül bajuk nem volt.

2013. okt. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Törheti. Itt nem az ember lényeges, hanem a ló: tedd fel a hátára alátét nélkül és ha úgy látod nem ér hozzá a gerincéhez és az oldalrésze is illeszkedik, akkor jó rá.

2. A legtöbb lovardában benne van az árban a trágyázás, almolás és az etetés. Ha nem tudsz elég időt kint lenni a lóval, akkor jobb ha ezt a lovardára bízod. Persze ha éppen ott vagy és trágyázik vagy kevésnek találod az almot, akkor úgy illik hogy te csinálod meg.

3. 7 éves a minimum, ennél fiatalabbat nem érdemes első lónak. Kanca vagy herélt: igazából teljesen mindegy (hacsak később nem akarsz csikót), az egyedet kell nézni - a csődörök között is lehetséges első lónak való, ugyanakkor egy kanca vagy herélt is lehet vehemesebb természetű.

4. Szükséges, ha nem akarod hogy az eladó átverjen. Igazából nem is érdemes az útlevél nélküli hirdetéseket megnézni.

5. 6 hetente, hideg időben lehet 8 hetente. A lovardákban ezt általában a többi lóval egy időben csinálják (jobb egy nap mind a 20 lovat megpatkolni, mint egyhez külön kimenni). Az állatorvosi vizsgálatokat, oltásokat szintén egyben szokták megtartani. Jó helyeken ezt igazolni is kell, hogy a ló volt-e féregtelenítve és oltva (ez benne van az útlevélben is).

6. Ki kell ábrándítsalak: a lovak általában nem hallgatnak a nevükre. Ez nem azért van mert nem tudják megjegyezni a szavakat, egyszerűen csak nem jellemző rájuk a hangokkal való kommunikálás. Általában az eredeti nevüket szokás megtartani, de akár meg is változtathatod ha az nem tetszik.

7. Ha most akarsz lovat venni (vagy télen), akkor jobb ha az eddig megszokott tartásmódot választod számára (egy istállózott lónak nem lesz ideje elég bundát növeszteni). Hobbylónak tökéletesen megfelel a ridegtartás lehetőleg egy legelőn a többi lóval együtt.

8. Kólika (bár ez inkább tünet, mint betegség), hőguta (ez is inkább tünet), patairhagyulladás, csüdsömör, holdvakság, tüdős ló (kehes), íngyulladás, férgesség, paraziták - most ennyi jutott eszembe. Odafigyeléssel, megfelelő ápolással mindegyik megelőzhető.


Ajánlom figyelmedbe a [link] honlapot, ahol rengeteg érdekes cikk van a lótartásról és egyebekről.

2013. okt. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előttem lévők mindent elmondtak,6-oshoz hozzáteszem,hogy tényleg rengeteg esetben van úgy hogy ha más nevet adsz neki,és nem jársz jól.
2013. okt. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!