Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Terhesség alatt mi lett a...

Terhesség alatt mi lett a bértartott lovatokkal?

Figyelt kérdés

Lassan tervezünk gyereket a férjemmel, de előre aggódom, hogy mi lesz a lovammal. A lovam bértartásban van egy magán helyen, ahol nincsenek lovasok, akiket megkérhetnék, hogy lovagolják. Már most aggaszt, hogy mi lesz, ha hónapokig nem lovagolja senki. Az is aggaszt, hogy az újszülött mellett nem fogok tudni kijárni a lóhoz, csak nagy ritkán, pedig hetente 4-5x kijárok, fontos, hogy lássam, hogy minden rendben (annak ellenére, hogy most nagyon jó helyen van, de korábban jártam már meg, ezért ragaszkodom a folyamatos ellenőrzéshez). A férjem azt is felvetette, hogy talán el kéne adni, mert mekkora költség 1 évig "linkre" tartani egy lovat... (természetesen ezzel én nagyon nem értek egyet)


Elsősorban azok válaszát, tapasztalatát várom, akiknek bértartásban volt a lova terhesség alatt.



2014. okt. 31. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Át kell rakni ridegtartásba, és akkor lemozgatja magát.
2014. okt. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak mástól látott dolgokról tudok írni. Egyik barátnőmnek a férje lovagolta a lovát, amikor ő már végképp nem ülhetett fel, de mivel nagyon fanatikus, ezért a lehető legkevesebb ideig nem ült lóra.

Másik barátnőm meg arra az időre kiadta felesbe a lovát, ügyes lovasnak. Gondolom amég kicsi a baba, addig is maradnak majd így, mert kevesebb a költség, és a ló is mozgatva van.

2014. okt. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Baratnom esetet tudom leirni: az utolso 5-6 hetben nem ult lora, de akkor is csak azert nem, mert nyomta mar a hasa. Csaszarral szult, utana alig birta kivarni a kotelezo 6 hetet. Amint ez letelt, mar ult is fel. Anyukaja, nagymamaja, pasija vigyaz/vigyazott ilyenkor a gyerekre. Ugyhogy kb 2 honapig nem lovagolt csak, de azalatt is ugyanugy kijart a lohoz.
2014. nov. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Most is ridegtartásban van, nem az a baj, hogy ne mozogna, csak fura lenne, ha egyáltalán nem lovagolná senki.

A feles bértartástól félek, egyik barátnőmnek nagyon rossz tapasztalata volt vele...

2014. nov. 1. 17:21
 5/8 anonim válasza:
100%
Mind a két terhességemnél a 14. hétig lovagoltam, nem kockáztattam tovább. Viszont szülés után 4 héttel már lovagoltam. A köztes időben csak futó száraztam, pucolgattam. Nagyon nem ült rá senki, míg terhes voltam, mert elég nehéz visszatartani a menőkéjét, pályán lovagoltak rajta párszor. Baba mellett is ki tudtam menni, mert fejtem le tejet és egy étkezést a férjem oldott meg, így ők is tudtak kettesben lenni. Bár ez attól is függ, hogy a férjed bevállalja-e, hogy vigyázz a kicsire. Egyébként ha bárki felvetette Nekem, hogy mekkora hülyeség "linkre" tartani a lovat, arra csak azt mondtam: "Nem iszom, nem dohányzom!".
2014. nov. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem keress egy megbízható fiatal lovast, aki örül annak, ha ingyen, vagy olcsón lovagolhat, és ápolhat egy lovat. Volt párom is így oldotta meg, amikor a munkája miatt nem tudott kimenni a lovához. Keresett egy fiatal lovast, aki nem volt teljesen kezdő, egész jól kezelte a lovat, és megbízható volt.

Amikor eladtam a lovamat és lóhiányom volt, én is találtam olyan tulajt, akinek a lovát mozgatni kellett, így mind jól jártunk, és úgy gondoztam a lovat, mintha a sajátom lenne.

Szóval szerintem keress valakit. Nagyon sok megbízható fiatal lány van, aki szeretne lovagolni, lóval foglalkozni, csak nincs lehetősége, pénze. Csak találsz egyet, aki minden szempontból megfelel, és akire rá mered bízni a lovadat.

2015. jan. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

és mivel jobb egy olyan, aki ingyen lovagolja, mint egy feles bértartó, aki még be is száll a költségekbe? hogy lelkes? egy "nem teljesen kezdőre" biztos, hogy nem bíznám rá... a ló nem lovardában van, hanem magán tanyán, nincs aki ránézne, ellenőrizné, hogy mit csinál vele, rendesen tudja-e felszerszámozni, lelépteti-e, mielőtt betenné a helyére, stb.


szóval tényleg kérdéses, hogy melyik a jobb/rosszabb, ha a ló áll fél évig, vagy ha kockáztatom, hogy egy esetleges lovas elcsessze és lenullázza a belefektetett munkát.


(egyébkét nagyon menős lóról van szó, igényli a heti 4-5 lovaglást, ha csak heti 1-2 felülés van egy idő után életveszélyessé fajul kis túlzással... szóval akkor működik jól, ha komolyan munkában van. rideg ide-vagy oda, úgy tele tud lenni a kis popsija, hogy egy "már nem kezdő" szerintem ingyen se akarná lovagolni :))

2015. jan. 21. 13:37
 8/8 Krande ***** válasza:

Szerintem itt a fő probléma, hogy te nem bízol a többi emberben. Nem hiszed el, hogy van olyan ember a jelenlegi hétmilliárdból, aki jót tenne a lószágnak.... Nem is kell elhinni. Menj oda, nézd meg. Olyan ingyenlovast / felestartót keress, akivel együtt tudnátok kimenni a lovad tanyájára, esetleg ott is ülhetsz a karám mellett, amíg a jelentkeződ lemozgatja a lovadat. Esetleg viszel ki olvasnivalót, stb, de közben a fél szemedet rajtuk tartod. Félsz, hogy nem lépteti le? Ott vagy, amikor leszáll a nyeregből, esetleg le is léptetheted te magad. Ha nagyon nem bízol benne (szíved joga!) még abban is megegyezhettek a bértartóval, hogy a kölcsönlovasod csakis és kizárólag a te jelenlétedben nyúlhat egyáltalán hozzá a lóhoz.


Nyilván egy 0-24 órás jelenlétet igénylő pici baba mellett már ez is nehéz. De akkor esetleg kiküldhetsz egy lóhoz kevésbé értő, de általad megbízhatónak érzett családtagot, hogy nézzen oda helyetted, csak, hogy győződjön meg, hogy minden úgy történik, ahogyan eddig. Egyébként még az sem teljesen extrém, hogy teszel egy kamerát a lovardába, persze a többi jelenlevő tudtával és beleegyezésével, és szoptatás közben is tudod online nézni, hogy mi történik a lovadnál. Sőt, akkor még lovaglási időn kívül is láthatnád, hogy mikor mit csinál. Kevés megnyugtatóbb látvány van, mint nézni, ahogy egy fűevő legel.

2020. aug. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!