Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit szoktatok csinálni a...

Mit szoktatok csinálni a lovatokkal? Nincs sok ötletünk.

Figyelt kérdés

Itthon van egy lovunk. 11 éves magyar félvér kanca. És nem tudunk mit csinálni! Naponta kimegyek vele terepre ami úgy 1-2 órás. Fél éve van nálunk és eddig még csak a napi programjaink futószárazás, terep, karámban lovaglás volt. Kiakarok próbálni vele valami újat! Gondoltam az ugratásra de itthon nincsenek akadályaink. Az előző helyen ugrattak vele de akkor is nagyon ritkán. Esetleg olcsón akadályokat honnan szerezhetnénk? Vagy taníthatnék neki trükköket? Abba is hogyan kezdjek bele?


Ti miket szoktatok vele csinálni?



2013. júl. 4. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
szerintem az akadályokat meg tudod oldani, pl hordókból, kosarakból. csinálhatsz vele feladatokat, együtt ugorhattok akadályt, vagy taníthatod trükkökre is.
2013. júl. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Valletta ***** válasza:
73%
Miért nem fejleszted inkább a te és a lovad tudását nyereg alatt? Mindig van hova fejlődni, aki igényes lovas, az soha nem unatkozik a lova hátán.
2013. júl. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
Alapvető idomítási feladatokat csinálhatsz vele,az alapfeladatok gyakorlása amúgy is kell az ugráshoz."akadályt" lehet csinálni sufni tuning módon is,egymásra raksz pár autógumit (az lesz a kitörő) és raksz rá farudakat. Nem szép,de otthoni célokra megfelel,csak az a lényeg ,hogy biztonságos legyen. A rudak normálisak legyenek,értem ez alatt azt ,hogy szög ne álljon ki belőle meg hasonlók,amik kárt tehetnek a lóban.
2013. júl. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Ugrani edző nélkül ne ugorj, mert ezek szerint a ló sem teljesen jártas benne, és te sem, az ugrás pedig nem úgy megy, hogy rávezetjük a lovat, és az majd megoldja. A lovasnak kell megadnia az elugrási pontot, az ő felelőssége, hogy a ló ideálisan kerüljön oda (szükség esetén nyújtsa vagy rövidítse az egyes vágtaugrások hosszát), és több akadály esetén ha kell, akkor már az ugrás felett lábsorrendet cseréltessen a lóval (ugrásváltás).

Egyetértek Vallettával, idomítólovaglásban mindig van hova fejlődni, sőt...

2013. júl. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Terepen mászasd a lovat! :) Nagyon jó feladat, csak találni kell hozzá kisebb dombot.:) lovagolj szőrén (karámban), idomító feladatok is mehetnek, persze ezt már nyereggel.:)
2013. júl. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
szőrén kimehetsz..mehettek folyóhoz/ tóhoz.. alapfeladatok nyereggel és anélkül )lépésváltás, combra engedés stb.) ha van ismerősöd akinek van lova hivd el terepre stb.. ;)
2013. júl. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Azt hiszem holnap kimegyünk szőrén sétás terepre!

2013. júl. 5. 09:59
 8/14 anonim ***** válasza:
Miért sétásra?? Aki nem tud szőrén lovagolni, az sehogy sem tud...
2013. júl. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
76%
Utolsó, szerintem hadd döntse el a Kérdező, hogy sétásra akar-e kimenni vagy nem ;)
2013. júl. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem hangulatos a könnyed andalgás és a vad vágta is terepen, amelyikhez kedve van, azt csinálja - másfelől, nekem pl. ügető lovam van, nagyon lehetetlen a háta szőrén lovagláshoz, ha vágtázni akarok vele szőrén, akkor minimum ő feltör engem, de sokszor félek, hogy én is őt a végén... Ültem szőrén más lovakon, nem volt vele sose gond, bár én inkább nyeregből dolgozom, úgy a biztos. Nem azért, mert összecsinálom magam egyébként, de jobb a lónak.

De szóval nem értem, miért baj az, ha ő csak lépőterepre megy, ha olyan hangulatom van, én is csak bóklászgatok a lovammal jobbra-balra, nézelődöm, akármi.

2013. júl. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!