Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti megvennétek egy kiképzés...

Ti megvennétek egy kiképzés alatt álló lovat? Iskolalóként lehetne használni? Mit jelent, hogy kiképzés alatt áll?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy lovat, és kiképzés alatt áll. Nem tudom, hogy alkalmas lenne-e arra, hogy iskolalóként dolgozzon. Válaszokat kérek!
2014. nov. 3. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Én meg, de te lehetőleg porcicánál többet ne birtokolj ilyen negatív sz8intű tudással.

Nem, mivel KIKÉPZÉS alatt áll.

Azt jelenti, hogy nincs befejezve a tanítása/belovaglása.

2014. nov. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké. És kb mennyi idő, mire már befejezik a kiképzést?
2014. nov. 3. 16:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy még nincs belovagolva. Hogy mikor végeznek kiképzéssel? Lehet be sem akarják fejezni és a még nyers lovat adnák el. Vagy ha el is jutnak valameddig, pl lovas alatt már megy, még rengeteg finomításra vár, hogy tényleg jól belovagolt ló legyen.

Szóval az első 1-2 évben csak olyan lovast érdemes ráültetni, aki tud lovagolni és idomítani is, tehát pluszt tud adni a lónak. Szóval kezdő alá nem adnám, főleg nem iskola lónak. Max akkor ha már mindent tud és kellően nyugodt.

2014. nov. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de TE hol akarod iskolalóként használni, ha azt sem tudod mit jelent a kiképzés alatt állás???!!! Nyugtass meg, hogy nem az a célod, hogy bárkit is lovagolni taníts!
2014. nov. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KGabi0000 ***** válasza:
Hát az elég sok idő,hány éves a ló?Mert nyilván nem használhatsz iskolalónak egy 4 éves lovat.Van egy csomó másik ló,amelyik 10 év körüli és jó iskolalónak,miért pont ez kell?A kérdésre válaszolva,a kiképzés alatt álló ló az még félig nyers,Te 12 éves gyerekként fel mernél ülni egy félig vad csikóra?Ezt igy képzeld el,tehát nem,nem alkalmas iskolalónak,szerintem még akkor sem teljesen,ha kész a belovaglása és biztosan másikat néznék,mert ez sok idő és még nem is megbizható.
2014. nov. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!