Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szelidítsem meg a lovam?

Hogyan szelidítsem meg a lovam?

Figyelt kérdés
A lovam egy herélt angol telivér.Sajnos a régi gazdái bántották,mivel versenyló volt.Elvesztette a bizalmát az emberekben,nem lehet pucolni,mert harap,rúg,csíp :(Sajnos néha nekem is eljárt a kezem,mert nem egyszer volt olyan eset,hogy meg akart harapni!Kérlek segítsetek,mert nem szeretném eladni!:(

2013. ápr. 9. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Hozzá értő szakember segítségét kéne kérni (mármint tényleg, nem olyat, aki csak gondolja magáról...), mert neten nem lehet elmagyarázni, látatlanban,mit hogyan csinálj, stb.

Bántani nem kéne, fokozatosan közelíts hozzá, és legyél vele sokat, hogy megszokja a jelenléted, és, hogy nem jelentesz rá veszélyt.

2013. ápr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem,csak az a rossz ,h már mindjárt egy éve az enyém és szinte naponta kijárok hozzá,mégha nem is lovagolok rajta...csak ülök a boxa előtt és próbálom simogatni,nyugtatni...:(
2013. ápr. 9. 19:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáltad már már lovakkal összeengedni, legelőre?

Illetve én kitenném legalább karámba, hogy kicsit mozoghasson, mert bokszban a négy falat lesve bedilizik, az is biztos.


Határozottan kéne amúgy bemenni hozzá, ha csíp, kicsit az orrára koppintani, vagy pl. tedd a lábad a lábára, pár centivel a párta felett, és húzd végig a lábad, lefelé, végig a patáján. Erre le fog nézni oda, két dologra nem igen tudnak egyszerre figyelni. Ez egy idő után hatásos lesz - mielőtt csípni, harapni akarna, ösztönösen lenéz a lábára.

Kézből nem lenne szerencsés jutalmazni, mert követelőzővé válhat, és csipkedni kezdhet tőle a "normális" ló is, benne nem kéne erősíteni ezt a szokást - helyette lássa, hogy ha jutalmazni szeretnéd, teszel neki valamit az etetőjébe.

Simogatni óvatosan próbáld, először nézd meg, hol tűri a leginkább el, és elsőre csak ott - majd egyre tágítva a kört, innen kiindulva, minden nap kicsit tovább merészkedve, a végefelé akár gyorsabban is haladhatsz majd, mert már készül, számít rá.


Ha továbbra is agresszív marad, szakembert kéne hívni hozzá.


Ha lovagolni szeretnéd, vagy csak futószárazni, fontos lenne majd elérni, hogy ne "telivéresen" száguldozzon, mert az nagyon hamar kicsinálja a lábait, a menőkedvével nem szabad visszaélni. Nekem ügetőm van, őt jó 1-4 hónap alatt sikerült erről a "hosszú egyenest látok, most aztán soha többé nme is állok meg", illetve "na most fogok ügető rekordot dönteni!" dologról leszoktatni teljesen, de ha véletlen egy napot nem mozog, azt keményen közli másnap.

2013. ápr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 FannaL ***** válasza:
Egy ilyen ló nagyon veszélyes, és szerintem egyedül még képzetteknek is nagy feladat lenne helyrehozni. Vannak különféle szakemberek(most csak bemutatok egy párat, természetes lóhoz állás), mint pl.: Mészáros Gyula (neki is a lova angol telivér, versenyeztek vele és stb. aztán úgy került hozzá, hogy rá sem lehetett ülni.), Csontó Zoltán(róla nem sokat tudok).
2013. ápr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Amikor jó idő van,mindig kint van a karámban másik 2 lóval .... és ráadásul van néhány nagyobb legelő,direkt a telivéreknek ...és oda ha kiengedjük...akkor is 4 lóval van kint ...és vágtáznak föl le...De am mi Békés megyéban vagyunk szóval van egypár jó terep ... tehát tterepet is megy ..vanhogy két órásra is megyünk,de lovaglás szempontjából tökéletes...kicsit menős de tökéletes...
2013. ápr. 11. 22:06
 6/9 FannaL ***** válasza:
De én egy valamit nem értek, miért ül rá addig valaki a lóra míg meg nem szelídítette? Ez nekem mindig is homályos volt. Mit gondolsz, hogy ha a hátán ülsz akkor több bizalma lesz? Nem, ameddig földről nem bízik benned, addig hátról sem fog. Csak a háton te vagy a főnök mert van zablád és sarkad. De épp ez az, hogy földről meg nem tudsz hatni rá, szóval még a lovaglás sem tett jobbat vele. És ha el jár a kezed, (a ló félelmében csinál ilyeneket), mert nem bízik benned, ha vasvillával megkergeted szerinted jobb lesz?! SZAKEMBER Tudom, sajnos a lovardákban senki sem tanítja meg az embereket, hogy miként bánjanak egy "rossz" lóval. Épp emiatt kell egy jól képzett valaki segítségét kérni. Amiatt ajánlottam a természetes lókiképzőket, mert ott tényleg fő a bizalom. Nekem is ők segítettek, mert a lovam sokkal rosszabb volt mint a tiéd. Háromszor megrúgott, ágaskodott rám a karámból kikergetett, nyereggel hátravágta magát ez a csípdelődés rugdosás volt a legkisebb gondom. De most már egy angyal. ímás papíros edzők lehet, hogy megtanítják a lovat viselkedni, de nem biztos, hogy náluk is a bizalom lesz a fő.
2013. ápr. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ágicaaaaa válasza:
Hát,szerintem fogadjatok fel egy szakembert,megértem hogy nem szeretnéd eladni,de egy ilyen ló veszéllyes is lehet,de próbáld meg hogy levezeted az energályát,futászor futtatod először,és 1 hét múlva ráulsz miután egy kicsit kifáradt!
2013. ápr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha meg mozgatva van, akkor minden nap át kéne mozgatni. Nem az időintervalum számít, vagy, hogy mennyire van meghajtva (lehetőleg semennyire), a cél, hogy a ló már-már hajtós legyen, ne pedig elvigyen. Minden nap le kéne mozgatni, kellemesen áthajlítgatni, átlazítgatni, ha elengedte magát, feladta a hátát, akkor jöhet vagy a munka, vagy a terep :) Telivérnek nagy a mozgásigénye.
2013. ápr. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
szia kérdező! én most kaptam nemrég egy lovat, senki nem bírt el vele, bizalmatlan volt az emberekkel, mert bántották. ahhoz hogy szelidíteni lehessen, ahhoz rá kell érezni, hogy mi a jó neki. én egyáltalán nem ülök fel a lovamra, csak akkor fogok majd, ha már teljesen kezes velem szemben. elkezdtem vele a szabad-idomítást, és 3 nap alatt megcsináltam vele azt, amit másnak 2 év alatt nem sikerült. azt ajánlom, felejtsd el a lovaglást és a szerszámokat egy jó időre, és kezdd el idomítani. van számodra pár nagyon hasznos tanácsom, ha érdekel, írj nekem privit. :) de ha bárkinek problémás a lova, bizalmatlan, nyugodtan írhat privit, és elmondom, mit hogyan tegyen :)
2013. ápr. 23. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!