Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Belovagláshoz valami hasznos...

Belovagláshoz valami hasznos tippek?

Figyelt kérdés
hozzzáteszem 9 éve lovagolok (már csak hobbi szinten).Most vettem egy lovat ami nyereg alatt már volt mozgatva kantárhoz is hozzá van szokva es egy nagyon szelíd nyugodt ló. csak hasznos tippeket veszek figyelembe !! belovaglóra nincs pénzem !!! 19 /L

2014. márc. 28. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Azt veszel figyelembe amit akarsz.

Remelem hasznos voltam.

2014. márc. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hasznosabb nem is lehettél volna ;)
2014. márc. 29. 00:26
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, de így nem lehet tanácsot adni. Nem tudjuk, hogy hogyan tudsz lovagolni, nem ismerjük a lovat se. Az hogy 9 éve lovagolsz az dicséretes, de az évek száma még nem jelent semmit, főleg hogy lovaglásod minőségét sem tudjuk.


Első körben azt tanácsolom kezd az alapoktól a futószáras földi munkával, illetve beleáshatnád magad a szakirodalomba is (etológiától kezdve), aztán az olvasottakat ültesd át gyakorlatba.

Ez egy eléggé két élű dolog, elsülhet jól és rosszul is.

Legyen segítséged, a legjobb lenne egy belovagló, de egy edző sem jöhet rosszul, vagy legalább valaki, aki nagyobb lovastudással rendelkezik, mint te.


Mondjuk azt nem értem minek vesz az ember egy félnyers lovat, ha nem tud belovagolni.

2014. márc. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik válaszoló utolsó mondatánál a pont.

De ha már megvan az a szerencsétlen ló, nem hiszem el, hogy lovat venni volt pénzed, tartani van pénzed, de már nem jut pár tízezer egy belovaglóra... Vagy legalább egy edzőre, akivel együtt csináljátok! Egyedül nem lehet lovat belovagolni, nem tudom, mikor megy már át az emberek agyába ez.

Szerintem lovas körökben nem nagyon kell bemutatni Reiner Klimkét (ajánlom amúgy figyelmedbe A fiatal hátasló alapkiképzése c. könyvét), még ő sem egyedül lovagol be lovat, hanem mindig segítséggel.

Nem tudom, honnan jönnek azok a gondolatok itt szinte mindenkitől, hogy amihez világklasszis lovasnak segítségre van szüksége, az majd neki egyedül is sikerül....

2014. márc. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!