Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálom ezt? Hogyan...

Miért csinálom ezt? Hogyan változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés

Igazából fogalmam sincs, mi van velem.

Kezdem a legelejétől. 5 éve vettünk egy csikócskát, aki azóta szépen felcseperedett nálunk. Tavaly ősszel elvittük valakihez, aki foglalkozott vele, elkezdte belovagolni, de persze 1 hónap után azért nem volt minden perfekt, de az alap megvolt. Azóta alig ültem párszor rajta, mert... Na és itt jön a lényeg. Nem tudom, miért. Nem félek ráülni, szívesen elvagyok vele, minden nap reggel-este etetem, ellátom, mégis, amikor foglalkozni kéne vele, elmegy a kedvem. Amikor arról van szó, hogy jó, kimegyek, foglalkozom vele (,mondjuk lefutószárazom) az egészet kötelességnek véve alig várom, hogy végezzek. Az, hogy lovagoljak rajta, meg végképp... Van egy nagyon pici karámunk, nem sok mindenre jó, tényleg csak futószárazásra, de hát több, mint a semmi. Alapból a nyergelést olyan nyűgnek veszem (jó, mondjuk itt kitérnék arra, hogy nem tökéletes a nyergünk, keresek már rá valami jobban a hátára passzolót, szóval már ez sokat ront rajta...), hogy már ettől elmegy a lovaglástól a kedvem. Pedig szeretem, imádom, életem értelme, és mégis, mikor foglalkozni kell vele...

Nem a legtökéletesebb ló olyan szempontból, hogy nem az a bújós típus, kivéve, amikor kettesben vagyunk a karámban esetleg; elég kapkolódós, szóval nem az a mindenki-kedvence típus, de én őt 100%-ban elfogadtam ilyennek, és semmi problémám vele, mindenkinek megvan a maga egyénisége.

Akárhányszor csak eszembe jut, mindig álmodozom, elképzelem, hogy terepre járunk, hogy lovagolom őt, és annyira vágyom erre, és mégis... (??) Nincs az ég adta világon semmi célom vele (verseny, idomítás, ugrás - max. csak kipróbálni), csak jól érezni magunk.

És itt van ez a 6 éves drágaság, és... ennyi. Már elkéstem? Mi a fenét csináljak, és legfőképp, miért vagyok ilyen, miért állok így hozzá? :((

Olyan javaslatokkal most nem megyek sokra, hogy vigyem el valakihez, senki nem nézné jó szemmel, ha most egy pici pluszt is rá kéne költeni...

Olyan tanácsokat nem kérek, hogy adjam el, mert nem tudom megtenni, nem megy és foggal-körömmel ragaszkodom hozzá.

Most minden bizonnyal mindenkinek az jut eszébe, hogy egy nyafogós kis p***a vagyok, és minek nekem állat, de nem vagyok felelőtlen, egyébként semmi szükségletben nem szenved hiányt.

Kérem, aki tud akármit tanácsolni, segíteni, esetleg tapasztalt már ilyen, kérem, segítsen! Nagyon rosszul érzem magam, nagyon lelkiismeret furdalásom van...



2014. nov. 7. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Valamitől elvesztetted a motivációdat a lovaglásra. Nem kell nagy dologra gondolni, lehet hogy csak valaki tett rá egy megjegyzést, és a tudatalattid komolyan vette... ilyenkor érdemes végiggondolni, mit csinálnál szívesebben. És azt csinálni.

Ez meg majd visszajön, vagy nem.

2014. nov. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mi lehetett az... Fizikai fájdalom biztos nem, mert estem már sokat, harapott meg, lépett rám, kb. minden nap lesérülök valamilyen szinten az állatokkal való munka közben. (Van még nyuszink, kutyánk, cicánk és baromfik is.)
2014. nov. 7. 17:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy azért van ez, mert lovaglásilag olyan nagy élményt még nem nyújt a ló?

Én azt tudnám javasolni, tűzz ki célokat és azokért dolgozzatok minden nap, pl. legyen ütemesebb a mozgása, legyenekjobbak az átmenetek, egyoldali csizmára jobban engedjen, legyen jobb a vágtabeugratás, stb. Ha sikerül valami, sikerélményed lesz, annak nem fogsz tudni nem örülni.

Nekem egyébként akkor volt ilyen érzésem, amikor csak boxot béreltem a lovamnak, de minden mást én csináltam. Munka, fősikola mellett ez olyan sokat elvett az időmből, hogy bár szívesen csináltam, de néha a hátam közepére kívántam az egészet. Na, akkor sokszor nem volt kedvem dolgozni vele, volt, hogy azért nem ültem fel rá, mert jaj, olyan sokáig tart felnyergelni... De ez az időhiány, kimerültség miatt volt. A másik meg, hogy ha nem lennének céljaink, én is unnám a banánt, mert nem tudnék csak úgy lovagolni, bele a világba, minden ambíció nélkül.

2014. nov. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez lehet... De hogyan fogjak hozzá?

Lehet amúgy nekem is az időhiánnyal is magyarázgatni ezt, mert sok az iskola, délutáni elfoglaltság, amikor hazaérek általában már világos sincs (most már), és mikor itt a hétvége megint csak nincs kedvem, mert végre levegőhöz is jutok, és jól esne lazsálni (amitől persze lelkiismeret furdalásom van, így valamivel elütöm az időt).

2014. nov. 7. 17:43
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem kifogásokat kell keresni. Én is dolgoztam sokszor úgy mellette, hogy 10-01-ig meló, hajnalba takarítottam és kora reggel mentünk lovagolni...Utána újra.

Gondolj csak bele elvileg nem ő akart téged, ha nem te őt. Az lehet, hogy tárgyilag nem szenved hiányt, de gondolom egyedül van, így a szociális igényei nincsenek kielégítve és, ha még mozgatni se nagyon akarod, akkor igazából csak "van". Ami se neki, se neked nem jó.

Amit írtak is, döntsd el, hogy mivel szeretnél foglalkozni és még, ha gorombán is hangzik, ne a saját, hanem az ő érdekeit tartsd szem előtt. :)

2014. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, csak azt nem, hogy hogyan csináljam vissza a kedvemet hozzá? Hogy ne csak muszájból tegyem, hanem ismét várjam?

(Egyébként van társasága, szóval a szociális igényei is többé-kevésbé ki vannak elégítve, de tudom, hogy ez nem kifogás.)

2014. nov. 8. 19:37
 7/10 anonim válasza:

Ha meg ugy erzed, hogy nem allsz keszen arra, hogy felülj ra, en ajanlanam, hogy elöször csinaljatok meg a csatlakozast (Monty Roberts - join up), azutan pedig a Parelli 7 jatekot tanuljatok meg együtt. Igy lesz kitüzve egy celotok, es lehet mindketten örömöt leltek majd benne. Utana lehet visszater a lelkesedesed. :) Ezek utan probalj meg csak egy 10-15 percre raülni, es csak setatljatok, esetleg ügessetek, beszeln hozza közben, mondd el neki a gondjaidat, vagy akarmit. Ez is egyfajta pihenes. Aztan ha örömödet leled mar ebben is akkor pedig mar csak a fantaziadra van bizva minden. :)

Ha szeretned küldök videot vagy szöveget a csatlakozasrol es a parelli jatekrol.:)

Es nagyon ajanlom Monty Roberts - Az igazi suttogo cimü könyvet, nagyon jo lovas törtenet, es a csatlakozas minden apro reszlete le van irva benne. :)

Remelem tudtam segiteni, sok sikert! :)

2014. nov. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A csatlakozást és a 7 játékból párat már ismer, aki tanította, az foglalkozott ezzel is, nagyon tetszett egyébként, nem gondoltam volna, hogy ilyen finom, érzékeny dolgokra is képes a lovam. :) Azóta én is próbálgattam vele, viszont például az elléptetéseket már szinte túl önállóan csinálja, el sem kezdem még kiadni az utasítást, már végzett a feladattal. :P

De szívesen fogadnám, ha küldenél egyéb dolgokat ezzel kapcsolatban. :)

2014. nov. 11. 19:52
 9/10 anonim válasza:
oké, rendben, keresgetek majd neked valamit :) mire lennél kíváncsi, mi érdekelne? szabadidomítás, vagy esetleg kipróbálnál egy új lovaglási stílust, vagy csak játékokat a lovaddal? :) vagy konkrétan Monty és Parelli munkája érdekelne? :) ha esetleg többet szeretnél beszélgetni, nyugodtan írj privát üzenetet, és felvehetlek facebookon, esetleg levelezhetünk :) a te döntésed, hogy a facebook neved vagy a mail címedet adod meg :) segítek amiben tudok :)
2014. nov. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, muszájból tedd, és miközben csinálod, megjön hozzá a kedved. Nekem is ez a módszerem.
2014. nov. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!