Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért baj ha iígy csinálom...

Miért baj ha iígy csinálom meg a sörényét?

Figyelt kérdés
Amikor nagyon meleg van be szoktam bogyózni a sörényét a pacimnak, mert nagyon dús(hiába van ritkítva, levágni meg nem szeretném mert nagyon szép) szóval nagyon melege van tőle, idegesíti folyton dörzsöli és ezt láttam jó megoldásnak, de sokan megszólak érte. Szerintetek jogos ez? Lehetne jobb megoldás hogy ne zavarja?
2012. jún. 23. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
A sörénynek szerepe van a rovarok távoltartásában, továbbá akárcsak az ember haja, az is véd a nap okozta helyi túlhevülés ellen, szóval pont, hogy nem melegíti! Nézd meg a tevét, meg nézd meg a sivatagi népeket, nem csupaszon mászkálnak 50 fokban se... Szóval nem nagyon kéne okoskodni, mert az evolúció jól létrehozta azt a lovat, ha nem kéne oda sörény, akkor nem lenne... Idegesíteni meg egyébként az szokta, ha a kantár alalól nem húzod ki a szőr, odalóg a füléhez, legyek mennek a szemére stb. A sörény nem idegesítheti, mert akkor télen is idegesítené, nem gondolod?!
2012. jún. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ bár nem ilyen stílusúakat és tartalmúakat vártam, nem okoskodtam, hanem tanácsot kértem milyen más megoldások vannak még, mert tudom nem ez a legjobb megoldás. Nem hiszem hogy a kantár zavarná (sem kötőfék mert az napközben nincs rajta) mégis véresre dörzsöli a sörényét. Használunk szúnyog riasztót hogy ne kínozzák annyira... Azt tudom elképzelni hogy az iritálja. :s igazából le is vágnám a sörényét ha tudnám hogy az biztos megoldás lehet.
2012. jún. 23. 17:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem hiszem, hogy idegesíti. Az első jól leírta, hogy megvan a sörénynek a funkciója, és hidd el a lovak nem úgy gondolnak a sörényükre mint pl te a hajadra, hogy idegesít ha nagy melegben le van engedve.. Nem szabad ilyen melegben felfogni/levágni a sörényét. Azért van ott, hogy elhesegesse vele a legyeket illetve véd a napszúrástól is. Hogyha vakarja, akkor lehet, hogy a kantár kidörzsölte neki, vagy annyi por odaragadt, hogy az zavarja. Lehet valami élősködője van és azért viszket neki.. Fürdesd meg, puculd le alaposan mindig a sörénye környékét is, lovaglás előtt ellenőrizd a kantár helyét meg utána is :) Egyébként simán allergiás lehet a rovarriasztó spray-re is.
2012. jún. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ne bogyózd,hanem inkább fogd kis copfokba. nem melegszik be alatta, de tud vele hasegetni :)
2012. jún. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet valami élősködője. Az én lovam is olyan, hogy egyik se vakarózik de ő igen. Nem férges az biztos de sokszor vakarja a farkát. Igazából nem sikerült kideríteni a lovamnál, hogy a napra allergiás-e vagy valami bogár csípésére, de véresre tudja vakarni a fenekét. Kenegetjük neki mindenféle szerrel és valamennyit javult már neki. Gyógyszertárba lehet venni ampullát amivel többször le kell mosni és leviszi az élősködőket, amik nem biztos, hogy láthatóak. Lehet, hogy pont azért dörzsöli mert bebogyózod neki. Lehet, hogy húzza a bőrét.
2012. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat, kipróbálok majd pár dolgot, ha nem megy megmutatok egy dokinak.
2012. jún. 24. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!