Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovam a szoktatás ellenére is...

Lovam a szoktatás ellenére is retteg a kantártól és nyeregtől. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy szép welsh póni kancám. Rossz helyről hoztuk, bántották, majd le akarták lőni. 5 éves, fél éve van nálunk. Elkezdtem a belovaglását (lovagoltam már be lovat probléma nélkül), de ő más... Egyszerűen retteg a kantártól is, nem ám a nyeregtől! Rengeteg módszert kipróbáltam, hogy megértse nem kell félni, de amint felnyergelem és hátranéz a nyeregre, megvadul. Egy hónapja játsszuk minden nap a nyergelést, és semmi változás. Valami ötlet, hogy ne féljen?
2014. nov. 13. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
És hogyan zajlik a szoktatás? Gond nélkül hagyja, hogy rá tedd a felszereléseket? Mert az egy dolog, hogy el van cseszve, de felettébb furcsa, hogy a ló 2-3 alkalom után nem jön rá, hogy a nyereg nem eszi meg. A kantárt végképp nem értem. Ugyan az, mint a kötőfék (az gondolom van rajta néha), csak zabla van a szájában, amit rágcsál kicsit és ennyi, nagyon szoktatni sem kell hozzá.
2014. nov. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd rajta pár napra! Majd kitombolja magát, oszt megnyugszik.
2014. nov. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a szoktatas a kovetkezo keppen zajlik. leviszem a nyerget rarakom a box oldalara kikotom es amig pucolom addig elotte a nyereg szagolgatja. kivezetem a boxbol elkezdem simogatni a nyeregalatettel.. ha mar nem rezzen fogom a nyerget szep fokozatosan lassan rarakom a hatara folyamatos dicserettel de a lo feszul. latszik rajta hogy barmikor kitor.. eleg sokszor megteszi. utanna elorol kezdodik az egesz. ha sikerult rarakni behuzom a hevedert fokozatosan.. majd jon a rodeo.. megfogom rodeo kozbe es ha megnyugodott lefutoszarazom de a lenyergelesnel is ugral..
2014. nov. 14. 11:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Ott szerintem valami más lesz a probléma...

Ha már kirodeózta magát és tudtad futószárazni, az égvilágon semmi oka nincsen, hogy lenyergelésnél problémázzon. Ha ugyan azon a helyen megkötöd és leápolod, milyen?

2014. nov. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kiados futoszarazas utan is neha megindul. ahol nyergelem az kb 10meterre van a boxtol
2014. nov. 15. 10:42
 6/6 anonim ***** válasza:
6 év. Nekem ennyi kellett, hogy a bántalmazott ló, aki már akkor is hanyatt verte magát, ha csak hozzáéffem a hátához, akár kikötés nélkül is nyergelhető, nyugodtan tűri a felszállást, stb. Én a helyedben felhagynék a próbálkozással tavaszig, hadd nyugodjon a ló. Egy fél év legelő csodát művelhet. El kell hogy felejtse a régi rosszat, bíznia kell benned, ahhoz meg idő kell. Ha nem sürgős, várj egy picit a belovaglással.
2014. nov. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!