Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak vele?

Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősünk aki nem foglalkozik a lovával, de eladni nem akarja. Felajánlotta, hogy foglalkozhatok vele. Voltam a lónál megnézni, szeretnék is rajta lovagolni, de azt mondta, hogy már 2 éve senki nem ült rajta. 5 éve egyedül él egy nagy elkerített részen, még csak le sem pucolja és a gyomokat sem szedi ki.

Amikor bementem hozzá, elég agresszív volt a felállása, féltem,hogy felrúg. Holnap szeretnék kimenni hozzá, lepucolni és kitakarítani a karámját, de így, hogy félek tőle megfogja érezni. Szerintetek mi lenne a helyes megoldás? Hogy lépjek fel vele szemben?



2014. szept. 15. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:

ha bemenni is félsz hozzá, akkor leginkább sehogy... ha megfogni, megkötni, magadtól elküldeni, lepucolni nem mered, akkor hogy lovagolnád?


esetleg kérd meg a gazdáját, hogy segítsen.


az, hogy 2 éve nem volt lovagolva amúgy semmit nem jelent, nem felejti el, attól még ugyanúgy lovagolható, csak fokozatosság kell, eleinte csak 20 perc, fél óra, aztán fokozatosan lehet növelni az időt.


első találkozások, ha most betojsz tőle ő fog dominálni, ő lesz a főnök, az fog történni, amit ő akar, most kéne határozottan fellépni, nem lehet veled agresszív!


gyomlálni amúgy nem feltétlen kell a lónál, őt nem zavarja, sőt, sok gyomot akkor eszik meg, ha már fonnyadásnak indult (pl a parlagfüvet az enyémek csak ősszel eszik meg, amikor elvirágzott), de ha esztétikailag szükségét érzed, akkor csináld.


mondanám, hogy gyomlálgass úgy, hogy nem veszel róla tudomást és hagyod, hgoy figyeljen és ő fog majd odajönni, de egy elhanyagolt egyedül tartott ló speciális eset, valószínűleg védi a területét is.

2014. szept. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából pont erre irányult a kérdés, hogy azon kívül, hogy éreztessem vele nem ő dominál és nem félek tőle, mit tehetnék még? Harapdál és kaparja is a patájával a földet. Mit csináljak ilyenkor? Köszönöm előre is!
2014. szept. 16. 12:52
 3/7 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy ha félsz, nem tudod éreztetni, hogy nem félsz. ami a színjátszó körön bejön, a lónál nem. nem azt írtam, hogy ne látszódjon rajtad, hogy félsz, hanem hgoy ne félj.


ha odajön és csesztet küldd el magadtól, ha pedig csak ott sertepertél ne vegyél róla tudomást.

ha harapni akar saller, a kaparás miatt max rá lehet szólni.


nem tudok mást tanácsolni, mint hogy az összeszokás időszakában legyen jelen a gazdája, nehogy valami baj történjen.

2014. szept. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, véletlen üzenetet írtam, komment helyett. :D
2014. szept. 16. 13:11
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a gazdája kevésbé mer bemenni hozzá, mint én. Úgy vette ezt a lovat "majd jó lesz valamire" címszóval.Egyáltalán nem foglalkozik vele, még csak le sem pucolja. Úgy mentem el én is megnézni, hogy megkértem, hogy jöjjön be velem hozzá. Ez kb. úgy nézett ki, hogy beküldött, majd rám csukta az ajtót. Azt sem tudja, hogy a patáját adja-e. Amikor bementem hozzá,úgy jött oda mint egy dúvad. Ezért ijedtem meg, hogy vajon, ha bemegyek lepucolni meg hasonlók, hogyan fog reagálni. Arra gondoltam, hogy az első pár hétben csak kívülről megyek oda, beszélek hozzá, adok neki pár darab répát és hasonlók.
2014. szept. 16. 13:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy egyedül van. Így a ló nem érzi jól magát, és súlyos, szélsőséges viselkedésproblémák léphenek fel nála, ami szimpla helyes kezelés mellett sem feltétlenül küszöbölhetőek ki. Vegyen mellé egy pónit, vagy adja el.
2014. szept. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, és a két szép szeméért ne tömd semmilyen kajával, mert csak azt erősíted benne, hogy ő a domináns: te, mint alárendelt, inkább nekiadod a kajádat, minden az övé. Így idővel elkezd követelőzni, csipkedni, vagy harapni. Nagy fenét, nem kap semmit, max simit, ha úgy érzed. Pont.
2014. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!