Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktassam le a lovamat...

Hogyan szoktassam le a lovamat erről?

Figyelt kérdés
Olyan lóról van szó amelyik ha felülök rá utána pár másodperccel rá elkezd ágaskodni.Nem gyertyát de elég magasra felemeli a két első lábát.Valaki azt mondta hogy ki kell provokálni az ágaskodást és elrántani a földre, hogy ebböl majd tanul. De azt is mondják hogy ha leérkezett a földre akkor csináljak nagyon pici kiskört vele.Nem arról van szó hogy nem ülöm ki hanem hogy azért ez mégse olyan kellemes. Hogyan szoktassam le róla?

2014. júl. 10. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

az ágaskodást nem kiülni kell, hanem azonnal továbbhajtani!


az ágaskodás a legkomolyabb ellenszegülés. nem az ágaskodás az össz probléma, az egy tünet. a ló ellenszegül, nem tiszteli a lovasát, az se kizárt, hogy nem is érti pontosan mit kérnek tőle, a munkát nem élvezi, kerülni akarja.


ha ez csak közvetlen felszállás után van, akkor nincs más megoldás, mint addig fel-le szállni, amíg vége abba nem hagyja, és akkor dicsérni.


a kiskört büntetésként mondták. nem rossz ötlet, de azért egy bemelegítetlen lóval, ami eleve viszolyog a munkától nem biztos, hogy a legjobb ötlet.


én azt csinálnám, hogy felszállok, amint ágaskodik tovább hajtom erélyesen (akár más segítségével "megtámogatnám" hátulról), büntetésként én a hátraléptetést alkalmazom ahogy sokan mások (ha ezt nem tudja a ló, akkor ott egészen az alapoknál kéne kezdeni mindent), szóval hátraléptetném, megállítanám, leszállnék és újra fel és ezt addig, amíg el nem felejti az ágaskodást.


ágaskodás ellen lehet megoldás a fej lekötése is, amit én egy ilyen folyamatosan ellenkező lónál semmiképpen sem alkalmaznék (meg amúgy sem, de csodálkozom, hogy ezt nem javasolták).

2014. júl. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A hátraléptetés ágaskodó lónál nem túl jó ötlet. Meg kell vele indulni azonnal előre, ha kell, hát erélyesen előrehajtani, hogy ne legyen ideje, lehetősége ágaskodáson gondolkodni.

Az elrántásos buli működik, de csak vérprofi csinálja, különben csak árt. Ráadásul nem is veszélytelen.

Első körben azonban arra kellene rájönni, hogy miért ágaskodik?

Ha eleve alig, vagy rosszul belovagolt lóról van szó, akkor vissza kell térni az alapokhoz és elölről kezdeni mindent.

Átnézném a felszerelését is. Biztos, hogy jól illeszkedik a nyereg, nem lehet, hogy fájdalmat okoz? A zabla tuti jó a lónak, nem durva, nem túl nagy, nem túl kicsi?

Csak nálad csinálja ezt az ágaskodást, vagy másoknál is?

Nem lehet, hogy szimplán túlteng a lóban az energia és így próbálja levezetni? Ha egész nap netán bokszban van és keveset mozog, akkor ez is egy faktor lehet.

Szóval körbe kéne járni a témát, először az okot megkeresni, aztán az alapján eldönteni, hogyan orvosoljátok a problémát.

2014. júl. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A hátralépetés tényleg nem túl jó ötlet. Azokkal a segítségekkel pont ágaskodásra ösztönzöd. Büntetés lehet az a kiskör amit írsz de szerintem "malomra" gondoltak. Amikor a lovat megpörgetik a súlypontja körül. Van aki ezt használja hátralépetés helyett mert rákaphat a ló hogyha valami nem tetszik neki akkor autómatikusan hátrálni kezd.

Valami oka biztos van az ágaskodásának. Az is lehet hogy az az ok már nem áll fenn csak ráhagyták a lóra és berögzült nála. Azt hiszi ezt kell tenni mint pl. ha megnyomod az oldalát akkor el kell indulni.

2014. júl. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hátraléptetésből a legkönnyebb ágaskodnia a lónak, mert a súlypont hátul van. Előre kell helyezni. Vagy előrehajtani, vagy az egyik oldalra úgy elfordítani a ló fejét, hogy a csizmát szagolja és betenni a kezed a lábad mögé.


Egyébként nem állapot, hogy ágaskodik, ott valami nagyon nagy baj van, amire a ló így reagál. Meg kell találni, hogy mi az (nyereg, heveder, fogprobléma, hátprobléma, nem megfelelő munka, túlkövetelés, stb) és megszüntetni.

2014. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A felszerelése rendben van az biztos.Én inkább arra gyanakodnék amit a második válaszoló irt hogy túl sok energiája van.
2014. júl. 11. 16:50
 6/9 A kérdező kommentje:
Minden felszálásnál csinálja és mással is ha ugratok vele akkor gyakran megtorpan és ágaskodik.Megyek vele terepre is, pályán változatos feladatokat csinálunk.
2014. júl. 11. 16:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nem csak felszálláskor csinálja, hanem ugratáskor is, akkor ez szimpla ellenszegülés, hülyére vesz a ló és kész. Na ilyenkor kell lekenni neki de akkorát.... Odavágsz neki egy isteneset és hajtod előre. Nagyon szeretjük a lovat, de nincs joga ilyen partizánakciókra és kész. Meg kell mutatnod neki, hogy ki a főnök, de ez nem úgy néz ki, hogy agyonvered, hanem a megfelelő pillanatban kell határozottan és keményen büntetni egyetlen komoly pálcaütéssel. Aztán folytatni a munkát. Nyugiban, harag nélkül. Nem az a cél, hogy az indulatokat levezessük, nem is az, hogy a ló rettegjen, csupán annyi, hogy megértessük vele, ezt egészen egyszerűen nem teheti.

Azért jó esetben egy átlag ló napi 22-23 órán át azt csinál, ami jólesik neki. Abban az 1-2 órában legyen oly szíves és figyeljen, dolgozzon.

Ha nem vagy elég képzett lovas, akkor inkább kérj segítséget, hiszen nem is olyan egyszerű amit leírtam. Jókor, jó helyre, pont megfelelően odacsapni, majd rajta is maradni a lovon nem is olyan könnyű. De meg kell neki mutatni, hogy a főnök a lovas.

2014. júl. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ok köszi mindenképp segitséget kérnék valakitől.
2014. júl. 13. 20:23
 9/9 anonim válasza:
Szerintem probald meg, hogy amikor felagaskodik egy vizes lufibombat dobsz neki vagy megkersz valakit . Ig ez neki negativ elmennye valik! Nekem igy szokott le az eggyik lovam az agaskodasrol!! Probald meg!:)
2014. aug. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!