Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vegyem rá szüleimet...

Hogyan vegyem rá szüleimet egy pónira?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Mindig is vágytam egy pónira és még indig vágyok.5-6 éve lovagolok,és nem csak azért venném meg mert hű de aranyos meg minden hanem komoly célokból is!az első lovam lenne.csak pónit lehetőleg 120 cm alattit.El tudnák vele lenni időm is lenne rá,hely is van elég nagy,legeléshez fű bőven van!társasága is lenne mert van több háziállatom is.szükségleteire : kaja,víz,orvosságok,felszerelés,patkolás stb. pénz össze tudnék kaparni én a családom és az unokatesóim akik szintén lovat vagy pónit akarnak így a póni közös lenne,csak nálunk több a hely és itt lenne megfelelő helye,de az unokatesóim is csak pár ucányira laknak tőlünk.én úgy halottam hogy egy ilyen kis pónit egy hónapban kb. 20-30.000Ft-ból is kijön ha van neki elegendő fű,van neki hely és az orvassági és a patkolási árakat is beleszámítva vennénk.Mi a véleményetek?hogy tudnám meggyőzni szüleimet? és az hogy naponta felhozom a témát nálam csak ront a helyzeten! :/

2014. nov. 16. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen jársz lovagolni,akkor az is igen költséges. Nem tudom,neked ez mennyiben van,de ezt tudnád felhozni érvnek. Persze,ha nem ingyen lovagolsz valahol a közelben,mert akkor joggal nem vállalnak egy nagy felelősséget és kiadást a nyakukba.
2014. nov. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát drágább helyen lovagolok de hetente megyek,jövőre meg versenyre megyek.De ha én beszállok havi 5.000Ft-tal anyák is ennyivel meg a két unokatesóm is akkor teljesen kijönne a tartása és mindenki jól járna a póni is,mert ugye főleg a póni szemszögéből kéne nézni a dolgot,hogy neki jó-e vagy nem de sztem jó lenne.Csak a szüleim sose engedik meg.Azt mondják hogy nem lehet mert csak.Erre meg mit is mondjak?pedig el tudnám tartani sőt be is tudnám tanítani talán 1-2 dologra az uncsitesóim meg pláne mert ők lovas bemutatókban is gyakran szerepelnek!Na mindegy talán 1-2 év múlva hátha sikerül beszerezni életem értelmét!
2014. nov. 16. 13:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Lovat nem venni, hanem tartani a drága. Havi 20-30.000 Ft nem hangzik soknak, de nem biztos, hogy gyerekként reálisan látod az anyagi helyzeteteket. Ülj le velük és próbáld megtudni, hogy mi szól ellene részükről.

Azzal is kell ugye kalkulálni, hogy bármikor lehet baj. Egy komolyabb kólika műtét több 100e! Ft.

Ettől függetlenül sok sikert!

2014. nov. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

azt tudom de ellátni 20-30.000 arra pedig van pénz,megbeszélést meg sosincs kedvük tartani.:(

azt tudom mivel járnak a betegségek mint amit pélának ejtettél az is benne van a pakliban,de én nem vagyok könnyen feladós típus,így ha baja lenne akkor is mellette lennék,hóban-fagyban.

2014. nov. 16. 13:35
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Addig oké, hogy mellette vagy, ez szép és jó, de amíg nem te tartod el, addig igazából "nincs beleszólásod". A leüljük és megbeszéljük dolgot nem úgy gondoltam, hogy törzsi tanácsot kell összehívni, de 5 perc szabad idő csak van akár ebéd mellett, vagy este amikor már ők is "nyugodtabbak, fáradtabbak" könnyebb nyúzni őket. :P De csak ésszel, nehogy fordítva süljön el.

Meggyőzni egyébként szerintem annyival tudod őket, hogy (bár nem írtad mennyi idős vagy és, hogy fiú vagy lány e) odateszed magad és próbálsz tenni érte, hogy beletudj segíteni nekik.

Gondolom nekik nincs tapasztalatuk lovakkal, így otthon tartás mellett biztos felmerül bennük, hogy plusz munka, idő, pénz és felelősség nekik is.

Légy reális, de hatásos. Mutasd meg, hogy igenis akarod és hajlandó vagy "szenvedni" érte. Felvezetheted, hogy suli mellett hogy látnád el (takarítás, lovaglás, etetés, stb.). Jó pont tud lenni a talpraesettség.

2014. nov. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de tényleg nem látod reálisan az egészet: a ló magányos egyedül, a nyuszi/kutya/bari nem ugyan az mint egy másik ló társasága (ezt az ember sem tudja helyettesíteni). Póni - pár rövid év alatt kinövöd és akkor mi lesz vele? Lovagolni nem fogod tudni, de nyilván szeretnél továbbra is lovagolni. Tehát vagy elmész egy lovardába és fizetsz az órákért (miközben saját pónid van otthon) vagy vetetsz egy nagylovat. Igen ám, de a nagyló sem szeret egyedül lenni!

Nem tudom mit dolgoznak a szüleid, de a dolgok változhatnak és mindig fennállhat a helyzet hogy meg kell húzni a nadrágszíjat - ez az unokatesóékra is vonatkozik. Mit fogsz tenni akkor ha a szüleid azzal állnak eléd hogy sajnos el kell adni a lovat? Levágod a hisztit vagy elmész dolgozni, tudva hogy így nem fogsz tudni továbbtanulni.

A másik: te biztosan örülnél a póninak, de egy családban nem csak te létezel egyedül. A családtagoknak is együtt kell élniük a helyzettel, fizetniük kell az állattartásért abból a pénzből amit esetleg szívesebben költenének másra. Mit szólnál hozzá ha a szüleid előállnának az ötlettel hogy fogadjatok örökbe egy másik gyereket és neked szó nélkül meg kell osztanod a szobádat, a játékaidat, a zsebpénzedet és a szüleid idejét?

2014. nov. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!