Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan győzzem meg a szüleimet?

Hogyan győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!11 éves lány vagyok!Nagyon szeretem a lovakat és szeretnék is járni.Itt ahol lakom vagy egy lovas tanya és felsőfokú oktatást csinálnak.Tavaly már nem engedték meg,hogy lovagoljak mert a gerincem miatt.De már megengedték anyák is.Az az 1. baj hogy nagyon sokba kerül kezdőknek.2.meg hogy akkor lekel mondanom egy dologról.Majd most csütörtökön megyünk megnézni a lovas tanyát és akkor megmutatják hogy milyen is ez meg hogy,hogy is zajlik ez.De amiatt mert sokba kerül, amiatt azt mondta anya hogy 1 hónapban csak 2-szer.De akkor meg sem tanulok soha lovagolni!!!!!!Vagy padig akkor minden héten 1-szer.De akkor meg arról kell lemondani hogy nem kapok semmi ruhát.:) Segítsetek hogy hogy egyezzek meg anyával és apával.Köszi előre is.Ja meg amikor vágtat a ló nagyon üt a gerincemhez?vagy az fáj?Köszi előre is!:)

Név:Gerdaaa



2014. jún. 18. 18:09
 1/10 Lipton18 válasza:
90%

Szia!Pontosan mennyi az a nagyon drága?Átlagosan egy óra lovaglás 3000Ft szokott lenni, persze ez változhat, de ekörül van nagyon sok helyen.

A másik amit szeretnék, hogy a környéketeken nincs másik lovarda?Mert akkor ott is rákérdezhetnál, hátha ott olcsóbb.

Amúgy szerintem úgy próbáld meg, hogy először mész egy pár alkalommal fél órát, és ha még után is érdekel a lovaglás, akkor ha lehet venni a lovardába bérletet, arra is megkérheted a szüleidet, mert úgy olcsóbban jön ki.

Illetve valahol szokott lenni olyan is, hogy dolgozol a lovak körül, és cserébe lovagolhatsz.

Egyébként nem tudom, mi van a gerinceddel, de nekem például gerincferdülésem van, és annak kifejezetten jót is tesz a lovaglás, vágtánál, meg egyébként is, egyáltalán nem fáj:)

2014. jún. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is érdemes először csak néhányszor elmenned lovagolni félórákat és majd megtapasztalod h mennyire tetszik a szüleid is áttudják gondolni jobban hogy mennyire fél bele a lovaglás még ha heti félórák is pl :)
2014. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nagyon erősen függ ez attól, hogy mi a baja a gerincednek, mert a lovaglás tényleg nagyon komolyan igénybe veszi a deréktájon (többiek, gondoljatok csak a tanügetésre, ahol azért jelentős terhelésnek van az a rész kitéve). Erről orvost kéne megkérdezni igazából.


Kérdező, még két hetenkénti egy lovaglás is sokkal több, mint a semmi. De ha ekkora gondot okoznak az anyagiak ezzel kapcsolatban, akkor lehetséges, hogy inkább el kéne fogadnod, hogy két hetenkénti egy, és kész. Én magam 15 évet vártam arra, hogy lovagolhassak, szintén az anyagiak miatt, és csak 27 évesen kezdtem el, a saját pénzemből.

2014. jún. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ne!ne értsétek félre.Nincs gondunk anyagilag...sőt...Nincsen baj a gerincemmel csak olyan kis törékeny vagyok,hogy félnek ha üt a ló akkor valami bajom lesz.Az a baj hogy Tiszalúcon lakom és ott csak 1 lovarda van.Még van Hernádnémetiben de oda nem tudnak elvinni mert van egy kistesóm és nem tudjuk addig hova tenni.Még egyszer mondom anyagilag jól vagyunk.ja és kezdőknek 3000FT haladóknak meg 2000FtÉs anyáéknak ez sok mert Hernádnémetiben Kezdőknek 1500 Ft
2014. jún. 19. 12:29
 5/10 anonim ***** válasza:
A tiszalúci lovi REMEK! Én csak jót hallotam róla bár még nem voltam ott. És ha jol tudom már fedeles is van és egyre jobban fejlődnek . 3000 szerintem nem sok , egy átlagos lovardában kb. ennyi van ahol meg még több. Voltam már én is lovagolni 1500ft/óra helyen de ég és föld mind a körülmények mind az okatatás
2014. jún. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
:) igen már van fedeles része is.Na meg volt az 1. óra.nagyon jó volt és mondta Tibi hogy van rá érzékem:)Úgy fest hogy fogok járni.nem sokára veszünk nadrágot és egy felsőt lovagolni:)
2014. jún. 22. 12:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Dönts el, mi a fontosabb: a lovaglás, vagy néhány új ruha - amit úgyis ki fogsz nőni, kimegy a divatból, stb -. Én a helyedben tuti a lovaglást választanám.
2014. jún. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát, ha valamin spórolni akartok, a lovagló felső lehet az. Egy rendes "nemlovagló" póló ugyanúgy megteszi.
2014. jún. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A lovas felsőnek semmi értelme veszel egyet vagyonért és csak annyiban más hogy rá raknak valami lovasat és van gallérja.Elég ha kinevezel egy/kettő nem túl jó minőségű polót és abban lovagolsz.Amugyis az első alkalommal koszos lesz.A nadrág meg ha még kezdő vagy semmi értelme talán nem is fogsz nyeregbe ülni az első pár alkalommal elég egy hosszú fitnesz nadrág ami kényelmes.A kobak helyett meg lehet biciklis bukót használni az elején.Mert ha mégsem tettszik ez az egész akkor kiadtál rá egy csomó pénzt csak a felszerelésre és anyukád se fogja úgy érezni hogy mennyi mindent vetettek egyszerre már csak azért hogy elkezdhess lovagolni.Ezekkel azért meg lehet sporólni egy jó pár ezer forintot.Majd késöbb ugyis mondja az oktatód hogy mit lenne érdemes beszerezni. Tapasztalatból mondom hogy engem még idegesitett a gallér is ,ha hosszú ujjút akarsz akkor se érdemes venni egyet hanem ugyanugy ruháid közül válassz.
2014. aug. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
En egy sima felsot akartam venni ne a tobbit koszoljam.De amugy nyeregben lovagoltam.
2014. aug. 3. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!