Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki melyik típusú lókiképzés...

Ki melyik típusú lókiképzés mellett érvel?

Figyelt kérdés

2014. nov. 17. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én a hagyományos. Nagyon csodálom aki szabadidomításban idomít, nagyon sok munka van vele, de csodálatos egy valami.
2014. nov. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én legszívesebben vegyíteném a természetes és a klasszikus képzést. Szerintem a természetes képzés remek alapot teremt a klasszikusnak, és talán kicsit gyorsabban is lehet haladni.
2014. nov. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves kettes!

Ez egy elég érdekes téma, Göblyös István írta még régebben a blogjában ( [link] ) hogy a természetes lókiképzés tulajdonképpen része a klasszikus lókiképzésnek. Például klasszikusan az első felülést kézen történő munka előzi meg és lépésben az összes hosszhajlítást (vállat be, farat be, féloldalazás) illetve állóhelyben a súlypont előre és hátra való áthelyezését még az első felülés előtt gyakorolják.

2014. nov. 17. 21:33
 4/12 anonim ***** válasza:

En most kezdtem belekostolni a klasszikus kepzes elveibe, es meg kell mondjam, nagyon bejovos. Szimpatikus az elve, hogy a lo "hasznalatni" es eletidejenek a meghosszabbitasa, a maximalis atengedoseg es az osszeszedettseg a cel. Eleve az "oregek" modszereivel jobban egyetertek, ahol meg ertettek is, hogy mi miert van, es a fej-nyak pozicio rohadtul de nem cel volt, hanem csupan pozitiv kovetkezmenye a helyes es celtudatos lovaglasnak.

Idaig ket csikonak a lovaglasat kezdtem el (elso par felulestol eltekintek, nagy koroket mar lehetett veluk menni ugetesben, utana adtak oket alam), ket kulondozo helyen, de sehol nem talalkoztam semmifele elvvel, tehat nem tudom besorolni, hogy ott milyen tipusu lokikepzessel dolgoztak. Talan annyit mondanek ra, hogy "21.szazadbeli angol". (Igen, vannak kivetelek hobbilovasok, versenylovasok, kikepzok kozott is szerencsere!)

2014. nov. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

(lemaradt)

*Viszont igen, vannak kievetelek...

2014. nov. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha jól csinálják, lényegében ugyan az mindegyik, csak részleteiben tér el. El viszont millió féle módon el lehet rontani. Mi sokat dolgozunk kézen, nagyon jót tesz a lónak.
2014. nov. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Személy szerint én is a klasszikus lókiképzés mellett érvelek legfőképpen azért, mert ez egy olyan dolog amit évezredeken át gyakoroltak, fejlesztettek, és Xenophon óta tulajdonképpen változatlan. Mi sem példázza jobban a klasszikus lókiképzés hatékonyságát, mint ez a videó, amin egy 1 éves vak lóval még mindig iskolaugrásokat gyakorolnak, mozgásán semmi kopás nincsen : https://www.youtube.com/watch?v=ah3dImpmYeo&list=UU3y2N7YnsV..
2014. nov. 18. 10:13
 8/12 A kérdező kommentje:
* 21
2014. nov. 18. 20:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Talán a koromnál fogva, de én is a hagyományost pártolom.
2014. nov. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szerintem az Orbánc metód a legjobb. Az egész magyar népet beidomította /lóvá tette/ hogy szó nélkül tűrje gazságait, megalázásait,...
2014. nov. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!