Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meg lehet tanulni lovagolni...

Meg lehet tanulni lovagolni kezdonek oktato nelkul, oreg loval?

Figyelt kérdés
Vagy mindenkeppen kell oktato?
2014. nov. 23. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. Max lovon ücsörögni lehet megtanulni.
2014. nov. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még a lovon ücsörgést se tudná oktató nélkül. A lovon ülés alapszabályait is megkell tudni tanulnia (sarkat lenyomni, egyenes hát, kéztartás...stb)
2014. nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A ló kora ebben nem számít semmit. Mert ismerek 20 éves lovat, amelyik olyanokat bakol, meg rotyózik, hogy bizony tapasztalt lovast kíván, sőt még az én 18 évesem se kezdőknek való, mert elég nehéz természetű.


Szóval az alapok elsajátításához szükséges jó pár feltétel, egy nyugis jól belovagolt ló, és egy remek oktató. Enélkül max lötyögni tanulsz meg és lesz egy csomó üléshibád, ráadásul nem lesznek korrekt segítségadásaid, mivel nem tudod, hogy hogyan is kell, így csak egy ilyen jobbra húzom jobbra megy, ha balra, akkor meg arra megy "lovaglás" lesz a vége. Ha egyáltalán fent tudsz maradni.

2014. nov. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Persze hogy meglehet tanulni ne halgass a sok rossz indulatu megjegyzesre
2014. nov. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

De jó fej vagy utolsó!

Végül is vagy fent marad rajta, vagy kórházba kerül a saját hülyesége miatt.

Mellesleg megjegyzem én is magamtól kezdtem el tanulni lovagolni és nem épp "egyszerű eset" lovon és jó párszor vettem talajmintát, aztán valahogy csak fent maradtam rajta. Igen ám, de közben összeszedtem egy csomó olyan hibát, melyeket hosszú idő alatt és kínkeserven sikerült csak kijavítani edzővel. Szóval én a saját bőrömön tapasztaltam milyen az, amikor az ember magától tanul lovagolni és bazi nagy mákom volt, hogy sose törtem össze magam.

Igazából 2-3 éve kezdtem el igazán lovagolni, előtte mondhatni csak "utaztam" a lovon és mindez annak volt a folyománya, hogy nem oktatóval kezdtem.

2014. nov. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
Lovagolni egyszerű: ha oldalba rúgod, megy, ha a bal zsinórt húzod, balra fordul, ha a jobbat, akkor jobbra, ha meg mindkettőt, akkor megáll. Műlovar versenyt nem fogsz nyerni, meg mindig lesz, aki lefikáz, hogy "szar az ülésed" meg hasonlók, de fütyüljél rá!
2014. nov. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet megtanulni. Meg tudsz tanulni rajta maradni a lovon, de az még nem tudás. A tudás ott kezdődik, hogy a lónak nem okozol semmiféle kellemetlenséget - ez pedig oktató nélkül kizárt.
2014. nov. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Felelőtlenség, de igen, meglehet tanulni egyedül is lovagolni. Hatalmas önszorgalom és érettség szükséges hozzá, enélkül ne is próbálkozz...
2014. nov. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, önszorgalommal meg lehet tanulni a kreszt is meg elméletben azt is, hogy hogyan kell az autót beindítani, sebességbe tenni stb. De hogy ettől még nem fog tudni vezetni valaki, az hétszentség. Lovagláshoz pedig ennél még valamivel több kell.
2014. nov. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Köszönöm, hogy rávilágítottál, ezt neveztem felelőtlenségnek.
2014. nov. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!