Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Túlsúllyal is lehet lovagolni?...

Túlsúllyal is lehet lovagolni? Van egyáltalán erre esélyem?

Figyelt kérdés

Fiatalabb koromban évekig aktívan lovagoltam, még saját lovam is volt, de aztán úgy alakult, hogy sajnos fájó szívvel, de fel kellett hagynom vele. :(


Most szeretném újrakezdeni. Fél éve vidékre költöztünk és a lehetőségem lenne ismét lovagolni.

Azonban az a gondom, hogy az eltelt idő alatt lett 2 gyermekem is, és sajnos már nem vagyok olyan vékonyka, mint régen...

Jelenleg 80 kg vagyok, és ezzel a súllyal nem is vagyok benne biztos, hogy egyáltalán lóra ülhetek-e... :( Talán el se bírna szegény jószág. :S


Tudnátok adni valami tanácsot? Szerintetek van rá esélyem, hogy ezzel a súlyfelesleggel újra lovagolhassak?



2014. nov. 23. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért szerinted egy átlagos férfi nincs 80 kg?


Ez még bőven belefér szerintem, a kérdést olvasva 110-120 kilóra gondoltam,

2014. nov. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Egy magasabb felnőtt férfi 80-85 kg. Láttál felnőtt férfiakat lovagolni, ugye? Tehát vannak olyan lovak amik elbírnak.
2014. nov. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
En 100 kilos no vagyok es lovagolok imadnak a lovak
2014. nov. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még egy 120 kg-s emberhez is lehet találni megfelelő lovat. Nyugodj meg, én egy 85 kg-s férfi vagyok és az esetek többségében sportlovakkal foglalkozok.

A saját súlyuk durván 15-20 %-át viszik el, megfelelő kondíció mellett persze.

2014. nov. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel már van gyakorlatod, meg nem is vagy nagyon nehéz, így simán újra belevághatsz :) (rajtam is van 10 kg plusz, mégis szívesebben megy velem a lovam, mint egy nálam könnyebb kezdővel :) )
2014. nov. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 85 kgal lovagolok, magas lány is vagyok, van is rajtam plusz, de a lovaknak meg sem kottyan. :)
2014. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a biztatást! :)

Jövő héten megyek is az első edzésre, sikeresen meggyőztetek, hogy van értelem újra belevágnom! :)

2014. nov. 29. 18:37
 8/8 anonim válasza:

A kerdezonek mar nem lehet privat uzenetet irni, ezert itt erdeklodom, mert ugyanebben a helyzetben vagyok. Nekem sajat lovam nem volt, de ugettem diakkoromban, bar vagtaig sajnos meg nem jutottunk el. Ez igy vajon eleg ahhoz, hogy most ujrakezdjem?

Tudtok mondani BP pesti reszen olyan lovardakat, ahol foglalkoznak felnottekkel?

2020. aug. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!