Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik az a lófajta, ami...

Melyik az a lófajta, ami nagyon szelíd, viszont lendületes, energiabomba ló?

Figyelt kérdés
Vagyis gyerekek, emberek körében szelíd,nem riad meg a nagyobb hangoktól, mégis lovaglás közben elég gyors,aktív?

2014. nov. 23. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Arab
2014. nov. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
shagya-arab
2014. nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Arab felejtős gyerek közelében, mert kifejezetten érzékeny fajta.
2014. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Minden ami arab, illetve nagy telivér hányaddal rendelkező lovak. Bár az ilyen lendületes lovak lovast is kívánnak, viszonylag érzékenyek, és ugye menősségüket is kordában kell tartani.

Csak akkor legyen ilyen lovad, ha megfelelő mennyiségben tudod mozgati, szóval heti 3-4x fel tudsz ülni és nem 1-1 órára. Nálunk volt shagya ló, 1 óra után melegedett még be igazán.

2014. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem sodrott van, nekem tökéletes. Nyugodt, szelíd, meg nem egy nagyon menős, el lehet vele lovagolni szépen.
2014. nov. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen fajta. Egy lovat (és mást sem) fajta alapján választunk, hanem egyedet.

Találkoztam már olyan sodrottal, aki rövid távon vígan verte a shagya-kat...

Alap dolog szerintem, hogy az emberek mellett élő ló szelíd, legyen az fríz vagy akár falabella.

Egy jó kondiban lévő ló (aki megfelelő lovassal párosul) kellő lendülettel fog rendelkezni.

2014. nov. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bármely fajtában lehet ilyen ló, a szelídsége attól függ, hogyan nevelték fel, hogyan lovagolták be, ki és hogyan dolgozik vele most. A lendületesség, energikusság pedig attól függ, milyen géneket hozott.
2014. nov. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
telivért ne mert az gyors ugyan de nagyon ijedős!
2014. nov. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem a Haflingi is lehetne,mert nyugodt,barátságos és készséges.
2014. nov. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vasaló.
2014. dec. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!