Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi ideig bírtok, szoktatok...

Mennyi ideig bírtok, szoktatok vágtázni?

Figyelt kérdés
jó ötlet szerintetek vágtához a rövidebb kengyelhossz?

2014. nov. 23. 20:39
 1/6 piriiiiii ***** válasza:

Szerintem nem jó ötlet.

Nemtom, hogy meddig, még nem számoltam.

2014. nov. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elég hülye ötlet lovaglás közben állítgatni a kengyelt, hogy "Jaj, most ügetek, most hosszabb kell, most vágtázok, most átállítom, aztán vissza"...


Nem tudom meddig bírom, normális, érdemi munkát végzek, és az nem abból áll, hogy vágtázok körbe-körbe ameddig csak bírok..

2014. nov. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha terepre mész, csatolhatsz rövidebbet, mint idomításhoz bár én nem igen szoktam. Lovaglás közben állítgani pedig...? Nem is értem.

Pályán annyit és úgy vágtázunk, ahogy azt a ló aktuális állapota és a finomítani való feladat igényli, terepen pedig amennyi jólesik.

2014. nov. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerencsére nagyon kényelmes vágtája van a lovamnak és mivel egy igazi energia bomba így elég jól is bírja. Annyit megyek, amennyit kényelmesen bír ő is és én is. Van, hogy csak pár száz métert, van, hogy 1-2 km-t.
2014. nov. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha konkrét vágtaedzésről van szó, esetleg csatolhatsz rövidebbet, de fölöslegesnek érzem.

Az pedig, hogy mennyit mégy egy lóval vágtában egyszerre, meghatározza a ló kora, erőnléti állapota, képzettsége. Távlovaglásban amikor versenyeztem, több tíz kilométert vágtáztak az arabjaim egyhuzamban versenyeken, illetve a felkészülési szakaszban is voltak olyan vágtanapok, amikor alacsony irammal, de hosszan galoppoztunk. A military lovaimnak is van kifejezett vágtaedzése, de egy-egy vágtaszakasz náluk csak pár kilométer, igaz, sokszor magasabb irammal is edzünk. Ezeket a dolgokat ilyen röviden összefoglalni nem lehet, hiszen mindig nagyon sok tényező befolyásolja, mit lehet a lóval menni.

2014. nov. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Attol fugg, van hogy csak koron dolgozok, egy 15 percet vagtaban, van hogy fel orat levagtazok vele es vagtaban gxakorlatokat hajtok vele vegre.
2015. dec. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!