Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágòhídi mentett lovak?

Vágòhídi mentett lovak?

Figyelt kérdés

Kedves olvasò!

Tudom, hogy sok olvasò ki akadna mit írok, hogy mèrt szeretnèk lovat. 16 èves vagyok ès kiskorom òta egy saját livat szeretnèk, de venni nem tudunk mert nem vagyunk milliomosok. Menhelyi lovakat ès vágòhìdi lovakal kapcsolatosan szeretnèk pár dolgot megtudni. Nem azért szeretnèk menhelyi lovat mert ingyen van hanem, hogy segítsek rajta/rajtuk. Sajnos olyan vágòhídat nem találtam a közelünkbe ahonnan el lehetne hozni lovat. Nem nagyon èrdekelne az ha a lò nem lovagòlhatò csak a legnagyobb lènyeg, hogy segíthessek rajta ès, hogy lehessen gondozni/szeretgetni.

Vitát nem szeretnèk a kèrdès alá. Aki tud esetleg segìteni az kèrem írjon. Előre is köszönöm.



#menhely #ló #vágò hìd
2014. dec. 5. 10:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az egyik lómenhely még országos bajnok lovasnak,tehát lóhoz értőnek sem adott ki lovat.Az volt a gond,hogy követelmény volt a nagy legelő.

Menj ki Alagra ősz táján,ahol akár 80-120 ezer Ft között is kapsz telivért egészségesen,papírokkal.Amelyik nem keres pénzt,mennie kell.

Ahogy fent írták,pár havi tartásdíjat tegyél félre és vegyél lovat ősszel belőle.

Vagy esetleg feles bértartás jöhetne még szóba.

2014. dec. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

Figyelj, kislány, én elhiszem, hogy a szíved vágya egy igazi, saját ló. Mindenkinek az, aki szereti a lovakat, és lovagol.


De lásd be, hogy ha nincs arra pénzetek, hogy vegyetek egy lovat, akár csak egy pónit is, akkor arra sem lesz pénzetek, hogy azt az állatot rendesen eltartsátok. Pláne, ha nem is tudjátok megoldani az otthon tartását, ezért még a lovarda is profitál belőletek, akinél tartanátok a lovat.


Gondolj későbbre is. 16 éves vagy. Még 2 év és végzel a gimnáziummal, aztán mehetsz az egyetemre, ami előfordulhat, hogy messze lesz tőletek, és kollégista leszel. Akkor ki foglalkozik majd a lovacskáddal?


Egyetem után ideje lesz megállni a saját lábadon, dolgozni menni, eddigre talán valami szerelem is befigyel, ami több időt elvesz tőled, mint esetleg az eddigi fiúzások.


Mi lesz a lóval?


Régen én is azért pityogtam, hogy "Nekem elég a világ legutolsó gebéje is, akinek csak megsimogathatom a nagy bársonyos orrát, mert szegény már örül, ha békén hagyják inkább, csak legyen valami ló a közelemben!", de aztán kénytelen voltam belátónak lenni.


Javaslom, te is légy belátó az előttem szólókat figyelembe véve. Az írásaid alapján azért VALAMENNYI pénzetek van. Akkor örülj neki inkább, mint majom a farkának, és költsd arra, hogy rendszeresen eljársz lovagolni. Én mit meg nem adtam volna azért, hogyha rendszeresen járhattam volna lovagolni gyerekkoromban!


Lovagolj, tanulj, terepezz, aztán ha felnőttél szépen, és megtapasztaltad, milyen az: saját magam kenyerét megkeresni, és már el is tudod tartani saját magad... majd akkor gondolkozz a sajátod mellett egy másik élet elvállalásán is. Addig ne.


Mert tény, hogy sok a szerencsés, gazdag kislány, aki már 8 évesen welsh pónit kap ajándékba, masnival a sörényében, de te nem tartozol közéjük. Törődj bele, lépj túl rajta, élj azzal, amid éppen van, és napold el ezt az örökbefogadós témát úgy 10-20-30 évvel.

2014. dec. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nos milyen feltételeid vannak a lótartásra?

Van nagy legelőd? 1 hektárnyi (100x100m)?

Van évi fix 200ezred a lovad etetésére? Szénát kell venni, illetve más abrak is szükséges.

Ezen felül ugye kell kovács mert 6-8 hetente körmölni kell, ha áll a ló, ha megy. Állatorvos kötelező oltások, vérvétel, féreghajtás megint csak költség.

És akkor még egy egészséges lóról beszélünk.


Ha vágóhídi vagy menhelyes lóról beszélünk, az már rizikósabb. Menhelyre valószínű, hogy egészségügyi problémával kerül be ló és igen szigorú feltételek mellett adják csak ki. Egyik feltétel a nagy legelő, a másik a lótársaság, a harmadik fontos feltétel az anyagi biztonság, ha olyan van, hogy akkor most hirtelen 30-40 ezret kell kiadni állatorvosra, gyógyszerre, akkor azt tud teljesíteni.

Így a menhelyes történetből ki is estél.


Vágóhíd egy kicsit más tészta, de ott sem adják ingyen a lovat, legalább 150-200 ezret oda kell pakolnod a lóért, ha nagyon kell. Vágóra vagy egészségügyi problémás, vagy viselkedésbeli problémával küzdő lovak kerülnek többségben, illet azok a papírtalan, falusi szaporításból való gebék, amik semmire se jók, vagy túl hamar fogtak munkára és tropák. Na most egy olyan lóval, amelyik szonte tüzet okád nem hiszem, hogy sokra mennél, mert babusgatással nem lesz belőle csillámpóni. Sőt szakembereknek is hosszú idő mire egy-egy nehezebb esetet orvosolnak.


Ha mégis kifognál egy normálisnak tűnő lovat a vágóban, akkor meg hidd el, hogy olyan árat kérnének érte, hogy azért már máshol is kapnál.

2014. dec. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
41%
Ne hallgass a sok gyökérre! Menj el a menhelyre, és kérjél tőlük egy ingyen lovat. Tökre örülnek, ha szabadulnak tőlük. Ha olyan hülyeségeket kérdeznek, hogy mekkora a legelőd, meg hogy értesz-e a lóhoz egyáltalán, akkor hazudjál! Aztán csak oda kell kötni a lovat a sárga busz után, és ha hazaértél, lehet babusgatni, az nagyon jót tesz a lónak. Ha meg netán nagyon beteg lesz, akkor sincs semmi baj, lesz jó sok finom kolbász.
2014. dec. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

szija, ha biztos vagy benne, hogy van elég pénzetek az ellátására, akkor irány az örbottyáni menhely !!

én már voltam ott többször, nagyon jó hely. és igen, vannak ott fiatal lovak...5-6 év körüliek is...de tényleg csak akkor fogaddd örökbe, ha képes leszel ellátni, és orvosi ellátást biztosítani neki

2014. dec. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mondom,nagyon sok feltételnek kell megfelelni,hogy onnan lovat kaphass.
2014. dec. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az egyik legfontosabb, hogy olyan környezetet teremts neki, ahol a fajtársaival lehet, minél több ló ,minél nagyobb területen. Már ennél a feltételnél elbuksz mert te csak egy lovat szeretnél, amelyiket lehet babusgatni és ennyi.


Ha lovat akarsz gondozni, szeretgetni, akkor nagy szeretettel várnak szinte bármelyik lovardába, mert mint írod a lovaglás sem érdekel annyira. Szóval lócitromot lapátolni, lovat pucolni, vezetgetni, simogatni elmehetsz akárhova ingyen is, max a buszjegyed árába kerül.

Jah és akkor sincs baj, ha esik az eső és nincs kedved semmihez.

2014. dec. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!