Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért kell a sarkantyút...

Miért kell a sarkantyút kínzóeszköznek feltüntetni?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy a sarkantyú nem megfelelő használatával rengeteget lehet ártani a lónak. De amíg valaki jól használja nem árt. Láttam itt egy kérdést sarkantyú használattal kapcsolatosan (és jelezném hogy a kérdésből egyáltalán nem lehetett leszűrni, hogy a kérdező túl kezdő lenne sarkantyú viseléséhez vagy ilyesmi), és odaírta valaki hogy "Ne használj sarkantyút, mert kínzóeszköz!". Nem tudom hogy az illetőnek tényleg ennyi véleménye van-e összesen a sarkantyúról, csak egy kicsit bosszant, hogy sok ember szemében aki sarkantyúval lovagol az rögtön állatkínzó, szívtelen, stb. (Nem azokat védem természetesen, akik véresre rúgják a lovuk oldalát.)

2014. dec. 9. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Tisztában vagyok vele, hogy a sarkantyú nem megfelelő használatával rengeteget lehet ártani a lónak. De amíg valaki jól használja nem árt.--> így van éppen ezért való szakavatott kézbe,pontosabban lábra.


A sarkantyút,mint olyat éppen annyira tartom hasznos eszköznek,mint amennyire lehet vele ártani is.

Nagyon finom segítségeket lehet vele adni,van ezer+1 féle fajta,éppen milyen szakághoz használja.

De egy olyan lovas,aki mindenfajta irányítás,és felügyelet nélkül rúgja szét a ló oldalát,na az kvázi tényleg kínozza a lovát,de ott általában más lovaglásbeli probléma is van.

Egyet kellene megjegyezni:

A sarkantyú nem nevelőeszköz,nem arra lett kitalálva hogy azzal "rakjuk helyre" a lovat,(arra ott a pálca,vagy még az sem,mert az sem kifejezetten erre való de inkább a pálca)a jól megválasztott,sok lovat látott lovas lábán a sarkantyú egy segédeszköz mely a segítségek finomításra teremtetett meg.(akár a nagykantár)

2014. dec. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Mindent lehet jól és rosszul is használni. Akinek ennyiben kimerül a véleménye, annak szimplán fogalma sincs arról, amiről beszél.
2014. dec. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Épp ez az második, hogy azt nem értem hogy ha valaki ki meri mondani azt a szót hogy sarkantyú, miért kell egyből rávágni, hogy kínzóeszköz?... Valószínűleg sok ember gondolja azt, hogy csak arra való, hogy agyonrúgjuk vele a lovat vagy nem tudom...(Persze ha olyan használja, akire nem való, akkor rossz következménye lesz, de ez elég sok más dologról is elmondható szerintem.)
2014. dec. 9. 16:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Aki tudja használni annál kiegészítő eszköz,a lovagolni nem tudó majmoknál meg kínzóeszköz. De általánosságban nem lehet rámondani,hogy rossz a lónak,ez csak a használójától függ .
2014. dec. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!