Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sportpóninak milyen tápot...

Sportpóninak milyen tápot ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy melyik a jó, a lényeg hogy ne energia táp legyen. Meghallgatok bármit hogy kinek melyik jött be!

2014. dec. 15. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:

ha nem csikóról, szoptatós kancáról, vagy versenyzésre használt "sportlóról", vagy beteg, allergiás, vagy emésztési gondokkal küzdő lóról van szó, akkor teljesen felesleges a táp.

a jó minőségű tápok, müzlik, mashek lehetnek jók, de az olcsóbb kategória még mindig sokkal drágább, mint a normál abrak, tele vannak gén módosított gabonával, stb.


ha van nyalósója, jó minőségű szénája és tavasztól őszig tud legelni is egy kicsit, akkor az árpa, zab, esetleg egy kis kukorica ilyenkor télen tökéletesen elegendő. még ezt is turbózhatod egy kevés olajjal, szőlőcukorral, melasszal, stb. de ha a ló nem sovány, nem beteg, akkor ezekre semmi szükség.

2014. dec. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem adnék póninak tápot, csak a szénája mellé naponta kétszer fél fándli árpát, korpával. Ez bőven elég neki, a pónik nagyon jó takarmányhasznosítók. Ha mégis kevésnek érzed vagy ragaszkodsz a táphoz, akkor abrak helyett etesd vele, ne mellette, mert az sok lesz. Javaslom a Purina Bázis tápot, elég rendben van, jó beltartalommal,a nem versenyző lovaim nekem is ezt kapnak, már akinek szüksége van rá (mert pl. idős ló már nagyon). Napi fél joghurtospohárnyi mennyiséggel kezdj, ezt tedd hozzá a normál abrakjához, kb két hét alatt érd el azt a mennyiséget, amit adni akarsz neki. Azért kell óvatosan etetni az elején, mert sok olyan összetevő van a tápban, ami addig a normál takarmányában nem volt és kell a hozzászoktatás, nehogy kólika legyen belőle. Legtöbbször nem okoz gondot, de jobb a békesség. :-)
2014. dec. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért döntöttem a táp mellett, mivel a lovardai széna nem olyan jó minőségű, és szeretném ha egy kicsit jobban pörögne mert ellustult amióta Magyarországon már nem forgalmazzák azt a tápot amit régen adtam neki.
2014. dec. 20. 20:05
 4/4 anonim ***** válasza:
én továbbra is inkább sima abrakot, árpát ajánlanék, esetleg egy kis lucernát. a purina báisnak el kell olvasni az összetevő listáját és 2x megfontolod... egyébként akkor már ott a Rákosmenti Táp, ugyanaz van benne, mint a purina bázisban (több féle génmódosított gabona...) de legalább sokkal olcsóbb.
2014. dec. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!