Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Baucher zabla. Milyen hatása...

Baucher zabla. Milyen hatása van, hogy kell használni?

Figyelt kérdés
előre leszögezném, hogy csak érdeklődöm. nem tervezek ilyet venni. nem sok mindent találtam róla, ezért kérdezem itt :)
2014. dec. 18. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
nem a legjobb... én csikózablát vettem
2014. dec. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi, de nem erre voltam kíváncsi. hanem a konkrét céljára, hatására.
2014. dec. 18. 22:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs vele semmi gond, nekem volt is. A hatása megegyezik a csikózabláéval, az a kar nem feszítőkar, mivel úgy kell a ló szájában lennie, ahogy ezen a képen van: www.horze.hu/lonak/zabla/horze-baucher-zabla

Elvileg jobban a helyén marad a zabla.

2014. dec. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem ismerem, nem használtam, de neten ezt találtam róla:


Baucher zabla:


Ezt a zablatípust egy Baucher nevű profi lovas fejlesztette ki, hogy könnyítse a felemelést és az átengedést. Ezt a fajta zablát csak nehezebb díjlovagló-feladatoknál alkalmazzák.

2014. dec. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nehezebb díjlovagló feladatoknál? Ahhoz külön zabla kell? :D


A baucher stabilabb pozícióban van a ló szájában, mint a sima karikás csikózabla, emelő hatása nincsen. Nagyságrendileg ugyan olyan, mint a pálcás zabla, aminek a felső pálcája a pofaszíjhoz van csatolva.

2014. dec. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!