Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez normális dolog?

Ez normális dolog?

Figyelt kérdés

-szval egy lovardában kivinni 10-11 gyereket "bezsongott" lovakon terepre? utána persze potyogtak le a gyerekek.

- egy kezdő aki lekerült futószárról be állítják egy másik ló mögé hogy körözzön.szerintem ez is balesetveszélyes.

A vicces hogy a lovardanak jo a hírneve csomóan járnak oda és versenyeztetnek is eredményesen.


2014. dec. 20. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Ne mondanám, ami azt illeti még törvénytelen is, gondatlan vezsélyeztetés.

Igen. Egy befásult iskolaló csak szépen fog körözni-körözni. Nem jellemző, hogy kirúgnának, nagyobb esélyed van, hogy nyergelésnél rúgnak oda, mintha két összeszokot lovat együtt járatsz.

2014. dec. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem normális, de általános.
2014. dec. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mit mondhatnék erre? Attól még, hogy valaminek neve van és drága, még nem lesz jó is.

1. életveszélyes, személy szerint jól meg is verném az illetőt érte. Ha meg nem a tulaj, egyszerűen ki kell rúgni. A lovasokat és a lovakat is veszélyezteti, ha meg elindul haza fele és kiköt a közúton még egyéb baj is lehet...

2. a legtöbb helyen ez általános, bár én nem tartom jónak.


Ugyan nem ugyanez, de a régi kovácsom volt ilyen. Ott van mögötte a népes ügyféltábor, megvan a hírneve, innentől kezdve s***ik rá, hogy milyen munkát végez. Egy hetet voltam távol, amikor utoljára volt nálam. Így más engedte be, aki nem ért hozzá. Gondoltam mi baj lehet, előtte felügyelet alatt mindig szépen dolgozott (bár kapkodott és rá rá kellett szólni...). No mindegy, haza jövök egy hét után. Első út a lóhoz vezet. Mondom, mi a fene? Nem volt körmölni? Egy hét után úgy nézett ki, mint 2 hónap után máskor...Ennyit a neves MAPE kovácsról. Bocs, az off részért. :)

2014. dec. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem normális dolog, de sajna bevett szokás. Jah és ha leesik a gyerek és összetöri magát, akkor a lovarda mossa kezeit, mert ugye szülői hozzájárulás megvolt, ők pedig kikötik, hogy semmiért nem vállalnak felelősséget.

Pedig nagyon sok esés, baleset, kiküszöbölhető azzal, hogy az oktató/edző/lovastúravezető vagy nevezzük bárkinek, mindenkinek a tudásának megfelelő lovat ad, megfelelő útvonalat és tempót tervez.

2014. dec. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!