Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság: miért csinálja...

Szobatisztaság: miért csinálja ezt? Normális dolog?

Figyelt kérdés

Lett egy (picivel több, mint) 3 hónapos angol cocker spánielem (kan). Nagyon aranyos kis dög, bár még nagyon pici (nem is értem, hogy lehet 5-8 hetesen elhozni kiskutyát). Szóval: két napja van itt, először tettem ki neki kutyapelenkát, arra egyszer "véletlenül" rápisilt, de azóta felszedtem, mert végigolvasgattam itt a kérdéseket, láttam, hogy nem jó megoldás. Úgyhogy ma már kétóránként mentünk sétálni, ügyesen jön pórázzal, nagyon új még neki minden, de nem félős, megy, felfedez, 30-50 percet lent vagyok vele minden alkalommal. Viszont pisilni (se kakilni) nem hajlandó lent. Ahogy felhozom fut egy kört a lakásban és már pisil is. Minden alkalommal.


Ez normális? Van valami trükk amivel rá lehet cselezni, hogy ne itt fent végezze el a dolgát amikor feljövünk?


(tudom, maradjak lent, amíg nincs eredmény. de még kicsi kutya, az idő pedig nem a legjobb, órákat mégse lehet lent naponta ötször)


Nagyon köszönök minden választ, persze lehet, hogy még nagyon új minden, és csak idő mire belejön.



2014. dec. 3. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Két napja van nálad, ne várj tőle csodát! Vannak kutyák, akik csak 6-8 hónaposan lesznek szobatiszták!

Jól tetted, h felszedted a pelenkát!

Ha a kutyus lent pisil, vagy kakil, dicsérd meg! Maradjatok lent addig, mint nem lesz eredménye a dolognak! Utána jöhet a dicséret, játék stb. Ha a lakásba piszkít, szó nélkül takaríts fel! Ne szidd meg érte!

2014. dec. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Nem szidtam meg, bár most (ma) amikor felhoztam és pisilt akkor mondtam neki hogy fúúúúj, és utána szó nélkül feltakarítottam, de akkor a fúúúj részt is kihagyom.


Esetleg vigyek le "pisimintát"? Úgyis papírtörlővel törlöm fel először, azt elraktam egy zacsiba, hátha.

2014. dec. 3. 17:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, az fölösleges. Sőt, ecettel takaríts fel, mert annak a szagát nem bírják, így kétszer ugyanoda nem fog pisilni :)
2014. dec. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2014. dec. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csapd be :) Induljatok el felfelé, menjetek be a lakásba, és ahogy látod, hogy jönne a futkosós rituálé, rohanj vele vissza, és sétálgass vele megint normálisan, mintha mi se történt volna. Aztán nagyon dicsérd meg, de ne túlságosan, meg ne ijedjen tőle, hogy mekkora szenzáció egy pisi :D

Valószínűleg egyébként bizonytalan még kicsit az új környezetben, azért végzi a dolgát inkább biztonságos környezetben, otthon. De ez el fog múlni, ha megszokja a lentlétet, meg látja a többi kutyától, hogy mit kell csinálni :) Próbálj meg másokhoz csapódni, had lássa a jó példát.

2014. dec. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!