Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell tennem, hogy a...

Mit kell tennem, hogy a "lovam" megkedveljen, s többet jelentsek neki, mit egy újabb lovas?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy ló a lovardában, akit rajtam kívül még 2-3 ember lovagol, de ők csak havonta 1-2-szer, míg én hetente többször kijárok hozzá, s én fizetek rá bértartást, mintha tényleg az enyém lenne.

Csak azt szeretném elérni, hogy ne munkának fogja föl, ha engem meglát, hanem örüljön (nyilván nem várom olyan őrűlt nagy örömködést), csak annyit, hogy ha kinn van mondjuk a karámban, odajöjjön, ha hívom, meg felismerjen.

Mindig viszek neki répát, vagy almát. (Tudom, h ez nem sok!) Amúgy az számít valamit, h lovaglás előtt, vagy után adom neki oda?

Előre is köszönöm a hasznos válaszokat!



2014. dec. 27. 10:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
Sok foglalkozás kell neki. Etetésénél jó ha ott tudsz lenni, meg ilyenek (almozás, egyebek). Leápolni, tanítgatni nem csak lovagolni. Viszel neki amit szeret, a gyümölcsök azok jók nagyon. Előbb, utóbb meg fog kedvelni, köszön, de ahhoz sok idő kell és foglalkozás.
2014. dec. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Te fizetsz rá bértartást, de azért két három másik ember is havi pár alkalommal ráül??? Ez miért jó neked? Mert hogy a lovardának miért jó, azt értem....

A kérdésre válaszolva: ahhoz, hogy a ló szeressen, törődj vele. Nyilván ezt nem nagyon tudod megtenni egy lovardában, hiszen a törődés nem az alma meg a répa, hanem az etetés, itatás, almozás, stb. Mindezt napi szinten.

Amúgy én a saját lovaimnak szoktam adni egy kis darab répát vagy almát mikor kiviszem a bokszból vagy behozom a karámból nyergelni, aztán lovaglás után kapnak többet.

2014. dec. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Általában azért lovagolják mások is, gondolom osztályban meg terepen, mert akkor olcsóbb a bértartás. Van ennek előnye is, sokan így vannak!
2014. dec. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Semmit. A ló egy szép zöld réten szeret legelészni a többi lóval, ha egy ember jön, és különféle dolgokat akar tőle, az alapból stresszhelyzet. A ló nem sszereti a lovaglást. Mit szeressen benne? Te szeretnéd, ha időnként beállítana egy manó a szobádba, a nyakadba ülne, zablát dugna a szájadba, és oda kellene futnod, ahova ő akarja? Na ugye, hogy nem. No hát így van a dologgal a ló is. Eltűri, mert megszokta, épp úgy, mint a többi kellemetlenséget az életben, de örülni ennek sosem fog. Te itt max a lábon járó répafa szerepében tetszeleghetsz, ha megszokja, hogy mindenütt finomságok potyognak belőled, akkor majd odamegy hozzád, mint ahogy a jászolhoz is odamegy, ennyi.
2014. dec. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Válaszolva a kérdésre, azért így oldottam meg, mert így kifizetek egy adott összeget, s annyit lovagolok, amennyit szeretnék. Az a pár ember, meg nem zavar, mert csak akkor lovagolnak rajta, ha én nem vagyok ott, vagy aznap nem tudok kimenni. Szeritem abban nincs semmi rossz, ha valakinek van lova, s megengedi, h más is lovagolja.

2014. dec. 27. 11:14
 6/18 anonim válasza:
100%

Ahhoz, hogy egy ló megkedveljen, nem feltétlenül az kell, hogy elárazd jutalomfalatokkal.

Egy lónak (mivel mjenekülő állat) fontos, hogy biztonságban érezze magát melletted. Ehhez arra van szükség, hogy határozott legyél vele, és ha valamit kérsz tőle, egyértelmű legyen számára, hogy mit szeretnél.

2014. dec. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Sajnálom a 4. válaszolót, hogy ilyen sekélyes a lovakkal való kapcsolata - ha nem lenne az, tudná, hogy a lovak jó része kedvvel, szívesen dolgozik, élvezi a munkát! Nem kell jutalomfalatokat vinnem ahhoz, hogy a lovaim simán bejöjjenek a legelőről, amikor látják, hogy jövök. Persze ehhez jól tartott és szakszerűen belovagolt ló kell, nyilván nem fogja élvezni egy ló se, ha valami vadbarom rángatja a zablát és pattog a hátán.
2014. dec. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%

Azt azért szögezzük már le, hogy a ló nem ragadozó. Nem lehet se "megkedveltetni magad", se idomítani jutalomfalatokkal. Egy kutya teljesen más, ott van értelme a jutalmazásnak.

Ez a kedvelés, szeretés kérdés is érdekes dolog. A lovak nem igazán éreznek ilyet. Hierarchikus közösségekben élnek - jó esetben -, ha felette állsz, akkor tisztel, ha meg alatta...Azt biztos nem nevezném szeretetnek. :D

De, ha már mindenképp jutalmazni akarod, akkor inkább utána. Ok-okozat, ezáltal nem csak egy kaja automata leszel.

2014. dec. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Azt azért szögezzük már le, hogy a ló nem ragadozó. Nem lehet se "megkedveltetni magad", se idomítani jutalomfalatokkal.

Akkor baromság, hogy már fáj. A ló élőlény, mint ilyen anygacserét folytat. Magyarul enni kell, ezen a bolygón a tápanyagok eloszlása nem egyenletes. Magyarul egy vödör vízzel csicskázatom neked, ha előtte két napig szomjazik, mert kell neki a víz. Ugyanígy a répa, alam stb magas cukortatalmú, igen értékes tápláléknak számít úgy általában. arról nem is beszélve, hogyérdekes, a vakvezető pónikat jutalmazással idomítják, szóval ennyit rólad. Eléméletben és gyakorlatban is hülyeségeket terjesztetsz, jó lenne, ha nem ugatnál bele abba, amiről fingod sincs.

2014. dec. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha teljesen a én lovam lenne, akkor szerintem megpróbálnám Pat Parelli 7 játékát, mert azt hallodtam, hogy az nagyon jó, s összehozza a lovat a lovassal.

2014. dec. 27. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!