Kezdőoldal » Állatok » Lovak » "Rohanós" a lovam. Tanácsok?

"Rohanós" a lovam. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

Tanácsokat szeretnék kérni. A lovam 11éves, elég pörgős, fel tudja magát húzni. Szeretnénk vele következő évtől versenyezni díjlovaglásban (is), éshát most a jelenlegi állás szerint nagyon sok idomításra lenne szüksége, de magamat azért mégsem érzem azon a szinten, hogy elkezdjem egyedül idomítgatni. Az edzőmmel meg már egy ideje nem igazán jutottunk előrébb. Leszögeezném, hogy nagyon finom szájú egyébként, néha érzékeny, 2x tört zablát használunk rá, ezt nem szeretném leváltani.

Vágtából felvevésnél akadnak egyébként a legtöbb gondok, mert rögtön kis köröket kell vele csinálni különben kifut alólam, nagyon gyors ügetése van. Kérlek mellőzzétek az olyan válaszokat hogy minek van lovam ha ilyet sem tudok stb stb nem vagyok rá kíváncsi. Magánügy.

Egyébként míg el nem kezdjük a vágtamunkát, gyönyörű szépen összeszedetten, kereken megy, meg vágtában is az első két körben, de utána "elgurul" az agya aztán csak menne. És ez akkor is így van ha előtte lefutószárazom, igazából semmit nem segít, csak még jobban bepörög. Ükszülei között akad telivér...

Néha futószárazásnál akadnak még olyan gondok hogy nem megy eléggé kint amennyire én szeretném, rosszul érzékeli a segitségeket (pl. mikor kintebb küldeném, vagy felvenném). Szeretnék vele futószáras munkában is érdemit munkát végezni, nem csak vágtázgatni körbe körbe, annak ugyan semmi értelme, és ezért tőletek (is) szívesen fogadnék tanácsokat, MINDEN érdekelne ezekkel kapcsolatban, segítségek stb hosszú kifejtős, ok-okozati válaszok, nem szeretném elrontani a lovam, ezért minden értelmes dolgot kipróbálnék, kérlek segítsetek! Vagy esetleg mit csináljak másképp, stb stb. Előre is köszönöm!



2014. dec. 17. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hogyha felveszed és belegurul az átmenetbe az valószínűleg azért van mert nem úgy használja a hátulját és inkább az elejére esik úgy tartja meg magát. Azt megpróbálhatod ,hogy vágtába lerövidíted ,de csak annyira ,hogy ültetettebb legyen a vágtája ,ne essen át ügetésbe. Rövidebben megy akkor elejével inkább felfele mozog ,hátulján lesz több teher ,nem úgy gurul bele laposan az ügetés átmenetbe. Akár csinálhatsz vágta rövidítést-fokozást hosszú,rövidfalakon váltogatva. Menj rá ,hogy lerövidíted a vágtát amennyire tudod hozd "ültetett" vágtát kérj tőle és úgy tedd le.
2014. dec. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Húú szuper, köszönöm, pont ilyen válaszokat várok! :)

Valami más módon is lehetne javítani a hátulján, vagy elég ezt gyakorolni? Holnap mindenképpen kipróbálom, bár elsőre nem biztos hogy tetszeni fog neki.

2014. dec. 17. 17:42
 3/12 anonim ***** válasza:
Terepre milyen gyakran viszed? Úgy is próbáltad már, hogy elviszed ki terepre, ott hagyod menni, és utána bent dolgozol vele?
2014. dec. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Terepen nem csinál semmit, nem visz el, de ha hagyom hogy menjen akkor bent ugyanúgy bepörög.:/
2014. dec. 17. 18:43
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként hétvégén 1x-2x járunk mászatós 1-1,5-2órás terepre
2014. dec. 17. 18:44
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy egyszerűen csak nem elég neki a mozgás mennyisége és milyensége?

Próbáld minél változatosabbá tenni az órákat. Némelyik ló hipp hopp megunja a körbe körbe bohóckodást. Legyen minél több féle feladat, agyilag is kösd le. Ha jól csinálod fél óra is elég egy érdemi munkához, ha meg nem, akkor ugye 2-3 óra alatt se lesz haszna.

Futószárazáshoz kérj az edződtől segítséget ott helyben. Mutassa meg, hogy mit kellene másképp csinálnod. Mivel nem "rosszul érzékeli a segítségeket", hanem vagy rossz jeleket adsz, vagy nem lett vele rendesen megtaníttatva és nem érti mit akarsz.

Van aki azt szokta mondani, hogy ha nagyon pörög akkor engedd neki, menjen amennyit akar és amikor abba hagyná hajtsd tovább. Tanulja meg, hogy ha száguldozni akar, nem akkor van vége amikor ő gondol egyet vagy épp megunja.

Viszont itt bárki írhat bármit, tényleg hasznosabb élőben foglalkozni ilyenekkel, ahol valaki látja is kívülről, hogy mit csináltok. :)

2014. dec. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Hah, kevesebb zabot kell neki adni, és akkor nyugton lesz. Ha akkor sem, akkor állítsd át árpára, az nem szúrja annyira a seggét.
2014. dec. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az első válasz tök korrekt, az utolsót viszont nem értem, miért pontozták le, mert akár lehet is benne valami. Néha nagyon sok függ a takarmányon, főleg menősebb ló esetében.

Igazából nehéz tanácsot adni látatlanban, azt nem nagyon értem, hogy az edződdel hogy-hogy nem jutottatok előrébb, hiszen ő látja a problémát, vagy ha nem, akkor nem edző. Tudnál váltani esetleg? Hátha egy másik edző jobban tudna segíteni...

A futószármunkát én inkább kerülném a helyedben lovaglás előtt, nekem is van olyan lovam, akinek többet árt, mint használ, ha először lefutószárazom. Bepörög és nagyon nehéz lenyugtatni.

Próbáld esetleg a lovadat járóiskolával, cavalettivel tornáztatni, az is segít, hogy hátrébb kerüljön a súlypontja.

Ügetésben megpróbálhatod, hogy kissé elmaradsz tőle és nagyon picit emelkedsz csak ki. Nagyon sokat lassít a lovon, ha egy gondolattal az ő üteme mögött tudsz maradni és az is, ha minél kisebbet könnyítesz. Nekem a pörgős araboknál bevált.

2014. dec. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem mindig lepontoznak, no de azt is nézzük meg, hogy kik? Buggyant kiscsajok, akik nem bírnak el a saját lovukkal. Megmondom a tutit, és eleresztik a fülük mellett, és lepontoznak. Hát csak tessék, folytassák csak úgy, ahogy eddig csinálták, én garantálom, hogy az eredmény is ugyanaz lesz, mint eddig.

Pedig olyan egyszerű... kevesebb zab, és nyugton marad.

De neeeeem, azt nem lehet, mert akkor szegény lovacska majd éhes lesz és jujj meg pfúj!

Hát akkor tessék megtanulni lovagolni!

Na ahhoz meg kellene egy kis tehetség meg egy kis határozottság, no hát az se megy.

Hát akkor marad a szerencsétlenkedés, kéjlovaglás helyett örökös vesződés és fegyelmezgetés, majd végül egy súlyos baleset, és aztán lehet a tolókocsiból simogatni az aranyos lovacskát. Ez is egy út, csak azt nem értem, hogy az ilyen minek kérdez? Milyen válaszra várnak ezek? "újholdkor kergesd háromszor körbe a körkarámban, aztán amikor odajön hozzád, fújjál bele az orrlyukába, őrangyalod nevét suttogd, hogyha éjfélt üt az óra, és attól fogva bármit megcsinál neked" - na persze, majd a harry plotter filmben, de nem egy igazi lovardában! Most lehet lepontozni, pont fütyülök rá, rég megtanultam már, hogy hülyeségre nem gyógyszer az okos szó, inkább elpipázgatok az ámbituson, és csak magamban röhögök a sok béna kiscsaj bohócparádéján a karámban. Nem akarnak ezek lovagolni, hazug álmokat kergetnek, amelyek soha meg nem valósulhatnak, mert az élet kemény, nem pedig holmi Pony Clubos giccs.

2014. dec. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ne haragudjatok, nem voltam gépközelben.

En senkit nem pontoztam le, teljesen helyen van a valaszod! Az abrakbol akkor kivesszuk a zabot (árpa van benne) hátha akkor valóban nem lesz olyan menős. Próbálom változatossá tenni neki

az edzéseket, de terepre sajnos csak hétvégen jutok ki, mert esténként megyek ki akkor terepen már sötét van. Elkezdtem vele próbalgatni a minél tobb vágta-ugetes vagta-lepes es vagta-allj átmeneteket, hajlitgatasokat, koron valo munkat. Kisebb nagyobb sikerrel, az ultetett vágtára is kezdünk raerezni! :) de azt hiszem biztos ami biztos kerem az edzom segitseget, nem szeretnem elrontani. Hatalmas kis energiabomba lovacskam van :) majd irok hogyan alakulunk, zab nélkül, majd jelentkezem! Addig is békés boldog karácsonyt mindenkinek!

2014. dec. 23. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!