Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért vannak ennyire oda a...

Miért vannak ennyire oda a rideg tartásért?

Figyelt kérdés

Olyan nagy "divat" lett legelőn tartani a lovakat.

Nem veszekedni jöttem de egy komoly értelmes választ szeretnék miért ezt választják.


2014. dec. 28. 21:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
az elég nagy baj, ha valakinek nehézséget okoz megfogni egy lovat... de egyébként vicces, mert az összes ridegtartás ellen felhozott érv pontosan arra mutat rá, hogy az istállózás az ember kényelmét szolgálja és nem a lóét.
2014. dec. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Mert az ember azért tart haszonállatokat, hogy a komfortfokozatát növelje, nem pedig azért, hogy a szolgájuk legyen. Akinek az életvezetésében az elsődleges szempont egy hülye gebe komfortja, annak valami kezd félrecsúszni az agyában... az ilyenekből lesznek aztán a...

[link]

2014. dec. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig.De szerintem ez nem divat kérdése.Végül is ez van a legközelebb ahhoz,ahogy a lovak régen éltek.Sokkal jobb,ha kint vannak egy legelőn a TÁRSAIKKAL,mintha bent állnak egy 3x3 méteres bokszba,és néznek ki a fejükből,és tömik be a száraz,és poros szénát.(Nyilván nem minden esetbe igaz,de azért valljuk be,hogy MO.-n nem a legjobbak a lovak körülményei,bár nem is a legrosszabbak.) Az én lovaim is most kint vannak ridegbe ,és sokkal jobban érzik magukat.Van egy széltől védett beállójuk,amibe ha akarnak bent vannak,ha akarnak meg kint legelik a jó minőségű füvet.Ha akar kint áll a hó viharban,ha akar bent.Sokkal jobbat tesz nekik,mintha egy istállóba állnának.Arról nem is beszélve,ha rendesen ,,befűt" és utána kimegy,akkor nagyobb a valószínűsége,hogy megfázik.(És ezeket mind tapasztalatból mondom.)Csak sajnos az a baj,hogy egyre több a verseny istálló,ahol 70 ezer a tartás,és konkrétan a lónak semmi legelője nincsen,csak áll a bokszba.De ez már mondjuk egy másik tészta.Nekem nyugodtabb a lelke,hogy a lovaim ridegbe vannak.
2014. dec. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha nekem naponta be kéne vezetgetnem negyven lovat az istállóba, beleőszülnék. És nincs lovászunk, heti egy alkalommal van egy ember, aki az összes bokszot kialmozza. Mivel csak éjjel vannak benn a lovaink, szükségtelen minden nap kialmozni. Kb fél órámba kerül, amíg szórok be friss szalmát ahová kell, és ennyi.

Vezetgetni nem kell a lovakat, mert este kinyitom a karám ajtaját és mind bemegy önállóan a helyére. Nyilván tök sz@r lehet nekik benn, ha öt percen belül mindenki benn áll a helyén, nekem csak rájuk kell csukni az ajtót....

Nem gondolom, hogy sajnálni kéne a lovaimat 20 hektárnyi legelőn (ha pedig lelegelik, akkor ott a másik ahová áttereljük őket), este pedig a 3X4-es, bőségesen almozott angolbokszaikban, ahonnan ha akarják, nyugodtan bámulhatják a csillagokat is vagy amit szeretnének.

Takaró: sportlovakról beszélünk, nyilván nem cél, hogy az értékes ló, aki nem mellesleg igencsak a szívemhez nőtt, megbetegedjen. Nem lehet full nagy bundában edzeni, ha meg nincs bundája, megfázik, ugye... De semmi gond, köszönik jól vannak mind, egészségesek, szépek. És bár olyan pocsék helyük van, hogy este bejönnek a legelőről és reggelig kénytelenek bokszban állni, egyetlen szitáló, karórágó, fogcsikorgató vagy netán kehes vagy bármi más betegséggel küzdő lovat nem találsz nálunk. Pedig van jó néhány idősebb, 20 éven felüli is köztük. Bocsánat, hazudok, van egy sánta ló, aki sajnos sérülten született, de ő nem dolgozik, csak hát mi nem adunk le vágóba lovat, használhatatlant sem. Ahol a többi eszik, ennek az egynek is csak jut szegénykének.

Mindegy, felőlem tartsd ridegben a lovadat, nyilván semmi baja nem származik belőle, nem vagyok ridegtartás ellenes. Csak egyszerűen van olyan, hogy nem ez a jó megoldás.

2014. dec. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Te most min húztad fel magad? Ki írta, hogy a te lovaidnak rossz?


Egyébként pont úgy, ahogy a lovaid egyenként beállnak a helyükre (gondolom utána abrakot is kapnak...) úgy abrakolni is beállnak ám!


Elhiszem, hogy a sportlovaidnak erre van szüksége, meg takaróra, de azért télen azok is 15 órát állnak bent nagy legelő ide - vagy oda... és abban a 15 órában lehet, hogy nézelődni tud, de mozogni nem.

2015. jan. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nos köszönöm a válaszokat.

Van bár dolog amiben nem értek egyet vagyis inkább ami zavar ezzel az egész rideg tartással.

Vannak emberek akik 1-2 éves lötyögnek és visítanak arról ha a ló le van nyírva,fásli van rá rakva ,lovagolva/hajtva vannak.Láttak egy parellis videót a neten ahol a kis csaj ágaskodik a lovával ők is megpróbálják mert "menő" és lám 1-2 hét múlva a lovuk a vágón köt ki mert le rúgta a fejét.

Persze akkor a ló nem szegény mikor a mínusz fokokba kint van a nagy hóba.Természetesen akkor sem ha 3 hónapig embert nem lát a lova és tiszta csüdsömörös és egyéb bajos.Ja jönnek mint alias ló suttógo aki tudja mi kell a ló lelkének ..stb..

Oké tudom nem mindenki ilyen de akkor is idegesít ..

A csikós dologgal mert saját tapasztalatom van

AZ ÉLETEMBE NEM TENNÉK CSIKÓT LEGELŐRE

talán ez utáltatta meg velem.

Nem régiben vettem 2 csikót ami ridegbe volt és hát mondanom se kell milyen körülmények között . A sörényükbe bele volt akadva mindenféle bogáncs,giz-gaz.

Tele voltak kullancsokkal és még sorolhatnám milyen körülménybe volt a 2 paci . Tele voltak féreggel. A legerősebb féreghajtó sem hozta ki belőlük. A bőrükön másztak ki .

Rendbe vágtam őket és azóta már bizalmasabbak az emberrel ..előtte vezetni nem lehetett őket.

Csak egy történet a rideg tartásról .. ;)

2015. jan. 2. 17:49
 17/17 anonim ***** válasza:

ellenkező történetet is lehetne mesélni, úgy sarkítasz, mintha valaki más azt írná, hogy egyszer volt egy istállóban, ahol a lovak térdig a trágyájukban álltak, a fal csurom penész volt és vastagon állt a lovakon a por, mert fél éve nem voltak kint a friss levegőn. én láttam ilyet, mégse gondolom, hogy minden istállózott ló ilyen körülmények közé kerül, te se gondold, hogy aki ridegben tartja a lovát az tojik rá.

az különösen rossz, hogy a ridegtartást a "suttogással" kötöd össze, mert az tény, hogy a "suttogók" törekszenek a legtermészetesebb körülmények megteremtésére, de sok minden mást is csinálnak, ami nekem se fér bele, pl állatkínzónak tartják azt, aki patkoltatja a lovát.


a csikóidat pedig ha nem is tartod ridegben, a lehető legtöbbet legyenek kinn a lehető legnagyobb területen, mert most alakul ki a későbbi felépítésük.


sajnos a sok rossz felnövés közül a lehető legkevésbé rossz jutott nekik, sok csikó állásban nő fel, amit rengeteg probléma alakul ki, a vége sok esetben az, hogy idő előtt a vágón kötnek ki...

2015. jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!