Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a lovamat rideg tartásból...

Ha a lovamat rideg tartásból "boxos tartásba" szeretném vinni az árthat neki?

Figyelt kérdés

Szerintetek nem viselné rosszul, nem hatna rosszul az egészségére?

Nem a rideggel van a bajom, nem azért szeretném elvinni:) Csak szeretnék elkezdeni versenyezni, és a hely ahol most van ezt a lehetőséget nem adja meg.Nincsenek rendes pályák, csak néhány akadály. Meg sajnos ezen a helyen nagyon sok dolog szúrja a szemem. Egyébként egy kisbéri lovacskáról lenne szó :)



2014. máj. 21. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Akkor lenne a legjobb, ha az új helyen is lehetőleg csak éjszaka lenne a boxban, napközben meg a legelőn a többiekkel.
2014. máj. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha napközben karámban lesz, nem lesz gondja. Ha még nem volt előtte boxban, ahhoz azért szoktatni kell, illetve ránézni néha, hogy minden rendben van-e vele.
2014. máj. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az enyém hasonló helyzetben volt. Az első héten szétrúgta a boxot, de most már esténként elsőként tolakszik befelé a helyére...
2014. máj. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat:)


Első válaszoló! Ilyenben biztosan meglehet külön egyezni nem? Vagyis hogy így alakítsuk a szerződést.

2014. máj. 21. 15:31
 5/13 anonim ***** válasza:
Milyen tartás ajánlanak? A szerződésben le kell írni, hogy hogyan látják el a lovat, ebbe az is beletartozik, hogy karámozzák-e, egyénileg vagy közösen és hogy mennyit, illetve hogy az ár magában foglalja-e egyáltalán (zsúfolt sportlovardában sajnos előfordul, hogy ezért külön kell fizetni).
2014. máj. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

sajnos az a baj, hogy csomó helyen már akkor behozzák a lovakat (vagy ki se viszik) ha esik 2 csepp eső, sőt olyat is láttam már, ahol azért nem voltak kint, mert "mára rossz időt mondtak". ha az összes ló bent van nem fogják a tiédet egyedül kitenni, meg az valószínűleg neki se lenne olyan jó. olyan lovarda is van, ahol a héten egy nap "pihenő nap" amikor nincsenek kiengedve a lovak (tök értelmetlen szerintem, mert az kinek pihenő? senkinek, a lovásznak se, mert takarítani is többet kell).


kérdezd meg, hogy mik a karámozás feltételei.

2014. máj. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor ha komolyan átgondoltam ezt az egészet, és biztos vagyok benne, hogy elviszem biztosan sokkal okosabb leszek mint most. Itt ugyanis még szerződés se volt..Szóval jobban oda fogok figyelni a dolgokra, és lehetőleg úgy megpróbálom megoldani, hogy minél többet legyen kint.

Köszönöm a válaszokat!:)

2014. máj. 21. 19:09
 8/13 anonim ***** válasza:
Ki kell menni, meg kell nézni a boxokat, a karámokat, a takarmányt, a lovakat és megkérdezni, mi a rendszer - enélkül még gondolkozni sem lehet azon, milyen lenne a lovadnak, hiszen azt sem tudod, milyen az a lovarda.
2014. máj. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én a lovamat tuti nem vinném olyan helyre, ahol nem megoldott a napi karámozás. Jó ha szakad az eső és nincs beálló (vagyis nincs a lónak választási lehetősége), akkor vigyék be. Én olyan helyet keresnék, mely minél lóbarátibb és nem az a lényeg, hogy nehogy a gazdinak sáros legyen a csizmája.
2014. máj. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jártam már ott néhányszor, de úgy igazán tényleg nem érdeklődtem. Ha esedékes lesz ez a dolog ezt természetesen mindenképp megteszem..
2014. máj. 21. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!