Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol lehet bejelenteni, ha...

Hol lehet bejelenteni, ha valaki jogtalanul végez lovasoktatást?

Figyelt kérdés
Van egy hely ahol nem elég, hogy teljesen feketén, de jogtalanul is végeznek lovasoktatást. Olyan ember oktat, akinek semmilyen lovas végzettsége nincs, sőt tudása se nagyon. Nyáron gyerektáborokat tart, úgy hogy a csapat táborost otthagyja tizenéves gyerekekre, hogy oktassák őket. Van aki éveket tanul, hogy ilyen tevékenységet végezhessen, ő meg önjelölt oktatóként csak a haszonra hajt. Jogszabályban elő van írva, hogy milyen végzettség szükséges a lovasoktatáshoz. Érdekelne, hogy hol lehet ezt jelenteni, ha valaki ilyen felelőtlenül minden papír nélkül veszélyezteti a gyerekeket?

2014. dec. 28. 22:40
 1/8 anonim válasza:
21%
Hat mondjuk a rendorswgem?! De neked mert faj az ha mas ilyst csinal? Foglalkozz a sakat eleteddel ha van olyan es ne usd bele masok dolgaba az orrod
2014. dec. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Menj el a rendőrségre, szerintem is gáz az ilyen, szeretetből kell ezt csinálni, meg nem véletlenül tanulja ezt valaki évekig.
2014. dec. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Első válaszoló, már megbocsáss, de ha a kishúgod, gyereked elmegy egy ilyen kontárhoz "táborba", és amellett, hogy esetleg rosszul tanítanak meg neki dolgokat, még ne adj' Isten komoly baja is esik, akkor is fenntartod a fenti véleményed? Ilyen lovardát csakis hozzáértő nyisson, vagy a dolgozók legyenek azok.


Nem csak szaktudás és tapasztalat, de jól képzett és jó természetű, stressztűrő lovak is kellenek hozzá. Vőlegényem is jelentkezett pár éve egy lovászfiú állásra, a helyszínen derült ki, hogy a figura pont egy ilyen gyereklovagoltatós helyet akart nyitni. Ehhez összevásárolt egy rakás ismeretlen származású, teljesen nyers (vagyis kb. vadlónak megfelelő), hatalmas termetű, ijedős, harapós lovat. Nos, az ő feladata lett volna ezeket az embert alig látott, ridegtartásban tartott párákat pár hét alatt felkészíteni gyereklovagoltatásra (természetesen terepen is), persze a teljes ellátásuk és karám-ácsolás mellett... Itt sem volt semmi szaktudás, de minimális logikai készség sem az illetőnél. Rögtön ott is hagyta ezt a helyet.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem a NAV-nak lenne a legérdemesebb szólni. Alapesetben nem vagyok feljelentgetős típus, de ilyen esetben, ahol mások, pláne gyerekek testi épsége, élete van kockára téve, nem mérlegelnék. Esetleg csak akkor, ha az illető amúgy teljesen jószívű, csak naiv és tudatlanul lelkes. Ez esetben fel kéne hívni a figyelmét, hogy milyen kockázatos amit csinál, másokat és magát is komoly bajba sodorhatja, inkább vegyen fel egy képzett személyt oktatónak, akár csak szezonálisan is, a pl. a lovasok.hu -n adhat fel hirdetést.

2014. dec. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első,talán inkább helyesen írni tanulj meg.
2014. dec. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

A Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatalnál. Csak nevesített feljelentéseket vizsgálnak ki, így hát ha netán kiderül, hogy mégis minden rendben van a hellyel, akkor egy rágalmazási eljárásra számíthatsz visszakézből. De szerintem nagyobb az esélyed eltalálni a hármasbefutót, minthogy kikezdhetetlen legyen a hely. És korábban voltak már sikeres eljárások: [link]


Én nagyon pártolom, hogy tisztítsuk meg a Magyar lovaséletet az ilyen OSB-ből és hullámbádogból tákolt, képzetlen lovakkal és képzetlen személyzettel, adófizetés nélkül dolgozó pénzéhes kóklerektől, úgyhogy ez úton is buzdítalak arra, hogyha tényleg annyira kontár az illető, akkor tedd meg bátran a feljelentésedet!

2014. dec. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én egy olyan helyen lovagolok ahol szakképzett edzők tanítanak lovagolni,nagyon megbízható , rutinos, jó idegrendszerű lovakon. mellettük van egy olyan oktató akinek minden papírja, minden engedélye megvan, tőlük külön lovasiskolával rendelkezik, csak két csapat van egy telken , külön istállóban. Nos ennél az oktatónál napi rendszerességgel történnek balesetek, rendszeresen az 5 fős osztályból legalább 3-an leesnek és ott rohangálnak körülöttem a megvadult lovaik miközben a lovasok próbálják megfogni őket. Ennek az oktatónak minden papírja rendben van, a lovai is le vannak vizsgáztatva, mégis történnek balesetek. És vannak lovardák ahol igen , nincs papírja az oktatónak, de még is nagyobb szeretettel, hozzáértéssel, és megbízható profi lovakkal tart balesetmentes edzéseket.Ezt összehasonlítva a papíros de megbízhatatlan oktatókkal én biztos a papír nélküli , ámbár de megbízható lovasoktatót választanám. Én jobban odafigyelnék arra,hogy kit engedjenek át egy lovas oktatói vagy edzői vizsgán.

2015. jan. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb illegális putri-lovarda bizony csak a lehúzásra megy. A jogszabálynak való megfelelés éppen csak a minimumot garantálja, hogy van tisztességes istálló, budi, és az oktatónak legalább valami halovány fogalma van a lovaglás közepes szintjéről. Mindez még nem garantál semmit... de aki ezeknek az alapvető követelményeknek sem tud/akar megfelelni, attól aztán tényleg nem kell csodát várni.
2015. jan. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hihetetlen! Ez a hely hol van? :o
2015. aug. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!