Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire hibás a lovas akkor...

Mennyire hibás a lovas akkor ha a lova megbokrosodik? Nem merek felülni a lóra, mert hallottam sok rosszat!

Figyelt kérdés

Előbb ülök egy krosszmotorra, mert ott én leszek a hülye, ha neki hajtok a fának vele!


De hallottam hogy nem egyszeri eset volt amiben egy lány lovagolt békésen az út szélén, és egyszer csak megágaskodott a ló, és leesett a lány, és megsérült!


És nem tudják mitől csinálta ezt az állat, mert békés ló volt azt mondták!



2014. dec. 31. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a lovas lelkiállapotát megérzi a ló akkor az már nem nyugis környezet.
2014. dec. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

lehet a lovas is hibás, ha "kellemetlenséget" okoz a lónak, ami ezt egy darabig tűri, aztán elszakad a cérna, de lehet a ló is hibás, nagyon jó a példád, ez nem egy gép, önálló gondolatai vannak, amik nem mindig logikusak.

megijedhet olyasmitől is, ami nekünk fel se tűnik. a "megbokrosodás" többnyire menekülés valami elől.


de normális körülmények között nem kell ilyentől félni, ha jól sejtem nem tudsz lovagolni. nyugodtan elmehetsz egy lovardába lovagolni tanulni, ott nyugodt iskolalovak várnak számukra unalmas otthoni környezetben, kicsi az esély, hogy megbokrosodjon.

2014. dec. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt így látatlanban megmondani képtelenség.

Van, hogy a lovas idézi elő az ellenszegülést és van, hogy azért fajul el, mert nem jól kezeli. Minél rutinosabb a lovas, annál jobban tudja a lovat kezelni és annál kisebb valószínűséggel idézi elő akaratlanul az ellenszegülést. A lovat sem árt, ha ismeri, mert van, amelyiknél a határozottság és van, amelyiknél a közös nevezőre jutás hoz eredményt.

2014. dec. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindig vannak balesetek...

Semmi sem biztos!

2015. febr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!