Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom a lovat könnyű...

Hogyan tudom a lovat könnyű ügetésben ill. könnyű vágtában tartani, hogy ne kezdjen el rohanni, és ha már gyorsabb a tempó, hogyan tudom elérni, hogy a visszatérjen és maradjon a lassúbb tempóban?

Figyelt kérdés
2015. jan. 4. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Erősen fogod ! Lássa a ló ,hogy te vagy a főnök .
2015. jan. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Alapból milyen az a könnyű vágta? Maximum a kikönnyített 2 pontos ülésre gondolhatsz.


Ügetésben mondjuk lassabban emelkedj és lassabban ülj vissza,közben térdeiddel szorítasz ,külső száron felveszel. A rohanós lóhoz is kell a csizma bármilyen ellentmondó de felvételkor legyen rajta a csizmád is ,így összetudod tolni a lovat és nem az elején lesz a súlypontja. Vágtában is folyamatos felvételeket csinálj,esetleg ha nagyon elrohanna kisköröket is csinálhatsz ,mert abba nem tud megrohanni,kiskörből meg combravalóval kitolhatod a falra ,ez is összeszedi a lovat annyira,hogy a felvételek átmenjenek rajta.

2015. jan. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Nincs aki megmutassa? Azt, hogy hogyan kell bánni az állatokkal, interneten nem lehet megtanulni!
2015. jan. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Folyamatosan kontroll alatt tartod és félfelvételeket adsz.
2015. jan. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
34%

Pedig ez oly egyszerű:


1.) előre hajtod, és engeded a szárat -> gyorsul az állat

2.) előre hajtod, és nem adsz neki szárat -> egyenletes tempóval halad az állat

3.) előre hajtod, és felveszed a szárat -> lassul az állat

4.) nem hajtod előre, és felveszed a szárat -> megáll az állat


Feltéve persze, hogy a dominanciaviszonyok rendezettek és a ló normálisan ki van képezve.

2015. jan. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Idomítás, idomítás, idomítás... az a ló, amelyik felveszi és átengedi magán a segítségeket, nem fog elrohanni. Egészen egyszerűen alulidomított a lovad. Ezen jó edző és sok munka segít. Sajnos itt nem tudom neked leírni a mikéntjét, nincs időm egy fél könyvet írni ide. Segíthet, ha folyamatosan igyekszel a ló súlypontja mögött maradni, mert ő erre lassítással fog reagálni. De ez csak egy kezdeti lépés, igazából a idomítottsági fokának növelése hozná meg a várt eredményt.
2015. jan. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!